Skocz do zawartości
Nerwica.com

Twój ulubiony cytat? :)


hfyga7

Rekomendowane odpowiedzi

Piszcie tutaj swoje ulubione cytaty lub cytat

 

mój :

"Usta zamykają się wtedy, gdy mają do powiedzenia coś ważnego. "

"Pamiętaj kto był,gdy nikogo nie było."

"Ludzie skrzywdzeni posiadają najpiękniejsze dusze."

"Tak trudno jest złapać oddech kiedy nie ma się dla kogo oddychać…"

"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko,tylko nie w prawdę."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszcie tutaj swoje ulubione cytaty lub cytat

 

mój :

"Usta zamykają się wtedy, gdy mają do powiedzenia coś ważnego. "

"Pamiętaj kto był,gdy nikogo nie było."

"Ludzie skrzywdzeni posiadają najpiękniejsze dusze."

"Tak trudno jest złapać oddech kiedy nie ma się dla kogo oddychać…"

"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko,tylko nie w prawdę."

Drugi od końca super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszcie tutaj swoje ulubione cytaty lub cytat

 

mój :

"Usta zamykają się wtedy, gdy mają do powiedzenia coś ważnego. "

"Pamiętaj kto był,gdy nikogo nie było."

"Ludzie skrzywdzeni posiadają najpiękniejsze dusze."

"Tak trudno jest złapać oddech kiedy nie ma się dla kogo oddychać…"

"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko,tylko nie w prawdę."

Drugi od końca super

 

Wiem, taki prawdziwy ale też i smutny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Długość życia ludzkiego- to punkcik, istota- płynna, spostrzeganie- niejasne, zespół całego ciała- to zgnilizna, dusza- wir, los- to zagadka, sława- rzecz niepewna. Krótko mówiąc, wszystko, co związane z ciałem, to rzeka, co z duszą, to sen i mara. Życie- to wojna i przystanek chwilowy w podróży, wspomnieniem pośmiertnym- zapomnienie. Cóż więc może posłużyć za ostoję? Tylko jedno: filozofia. A ona zasadza się na utrzymywaniu naszego demona bez zmazy i szkody, aby był silniejszym nad przyjemność i cierpienie, by nic nie czynił bez rozwagi ani w sposób fałszywy i obłudny, by nie pragnął od nikogo niczego. I by wszystkie zdarzenia i losy przyjmował jako pochodzące skądś stamtąd, skąd sam przyszedł. A przede wszystkim, by w każdym położeniu śmierci oczekiwał z otuchą, w przeświadczeniu, że to nic innego jak rozkład pierwiastków, z których każde stworzenie się składa. Jeżeli zaś samym pierwiastkom niestraszna jest przemiana nieustanna jednego w drugi, dlaczego by się obawiać przemiany i rozkładu wszystkich? Przecież to dzieje się zgodnie z prawami natury. A nic nie jest złe, co jest zgodne z naturą."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Najbardziej skuteczny napój uśmierzający, jaki ci radzę, to miska gruzłowatej ropy rzeżączkowej, w której rozpuszczono włochatą torbiel z jajników, pęcherzykowaty szankier, napletek w stanie zapalnym, wywrócony na żołędziu wskutek parafimozy, i trzy czerwone ślimaki. O ile zastosujesz się do tych wskazań, moja poezja otworzy szeroko ramiona, żeby cię przyjąć, jak wesz nadcinająca swymi pocałunkami korzeń włosa."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ból bycia samemu jest nie z tego świata, czyż nie?

 

Dlaczego demon, który bił do niebios i upadł na ziemię znowu błądzi w tym miejscu? Dlaczego demon, któremu niebiosa zabrały wszystko, po raz kolejny wyje do nieba? Ty... Nie... Wy wszyscy powinniście wiedzieć... Nieważne, jak głośno będziecie się oburzać czy krzyczeć, wasze żałosne głosy nigdy nie dosięgną nieba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już z czego moze z ptaska w.w. ...w świetle prawdziwego znaczenia wszystko co ważne staje się trywialne tak jak całe życie staje się niczym wobec śmierci....

 

-- 18 gru 2013, 23:31 --

 

...statek jest bezpieczny,kiedy stoi w porcie,lecz nie po to buduje się statki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, gdybym umiał mówić tak, jak umiem myśleć! Ale było napisane w górze, iż będę miał różne rzeczy w głowie,

a nie będę umiał znaleźć wyrazów.

 

— Kubuś Fatalista, Diderot

 

O, noszę w sobie nieskończoność takich twarzy, jakby poczętych w tych krótkich błyskach. Nie wiem czyje, nie wiem gdzie, kiedy, nie wiem o nich nic. A żyją we mnie. Ich zamyślenia, spojrzenia, smutki, bladości, grymasy, gorycze żyją we mnie, zatrzymane jak na fotografiach”

 

— Wiesław Myśliwski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ludzie muszą być tak samotni? Jaki to ma sens? Na tym świecie żyją miliony ludzi; każdy z nich tęskni, szuka spełnienia u innych, a jednak się izoluje. Dlaczego? Czy Ziemia powstała tylko po to, by pielęgnować ludzką samotność?

Haruki Murakami Sputnik Sweetheart

 

W ciszy koło czwartej nad ranem słyszałem, jak powoli rosną korzenie samotności.

Haruki Murakami Kronika ptaka nakręcacza

 

– Trudno o idealną miłość?

– Nie. Nawet ja nie chcę aż tyle. Chciałabym tylko móc się zachowywać jak zwykła egoistka. Prawdziwa egoistka. Na przykład mówię, że chcę ciastko biszkoptowe z truskawkami, a ty rzucasz wszystko i biegniesz je kupić. Wracasz zziajany i podajesz mi je: „Proszę, Midori, oto ciastko biszkoptowe z truskawkami”, a ja wtedy mówię: „Nie mam już na nie ochoty” i wyrzucam przez okno. Czegoś takiego potrzebuję.

– Zdaje mi się, że to nie ma żadnego związku z miłością (...)..

– Ma. Tylko ty tego nie wiesz. Są okresy w życiu dziewczyny, kiedy to jest nieprawdopodobnie ważne.

- Wyrzucanie przez okno ciastek z truskawkami?

– Tak. Chcę, żeby mój chłopak powiedział: „Zrozumiałem, Midori. Myliłem się. Powinienem był się domyślić, że stracisz ochotę na to ciastko. Jestem głupi jak osioł i gruboskórny (...)

– I co wtedy?

– Wtedy będę go kochać, bo na to zasłużył.

– Myślę, że to kompletny nonsens.

– A dla mnie to jest miłość. Mimo, że nikt tego nie rozumie.

Haruki Murakami Norwegian Wood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę by ich było, np. ten z mojego podpisu ;p

Lubię takie, które dopierdalają religiom bo nimi gardzę, jak np. Nietzschego: Os­tatni Chrześci­janin umarł na krzyżu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×