Nasze hobby i pasje! :)

Różnego rodzaju gry oraz zabawy. Subforum powstało w celu odciążenia innych, bardziej merytorycznych działów, które były bombardowane nowymi postami.

przez Morgana 14 cze 2013, 11:04
Psychologia, literatura, fotografia, siatkówka, seriale, jazda na rowerze, gotowanie.

przez Soara 28 cze 2013, 17:10
Gry komputerowe, motoryzacja (lubię pomajsterkować z ojcem przy autach) , sport.
A takie małe zboczenie moje to ściąganie i kolekcjonowanie filmów ^^

Wiem, wiem nie typowa dziewczyna :P
Obrazek

przez na_leśnik 03 lip 2013, 13:26
Właściwie to na ten moment czuje się nieco wyzuty z sił życiowych i nie zajmuje się praktycznie niczym tylko spaniem i pracą (od czasu do czasu jedzeniem), więc nie wiem czy wymieniać swoje hobby/pasje, bo po prostu nie mam siły ich rozwijać. A było tego sporo:

Przede wszystkim: fotografia :smile: .

Następnie różne takie "naukowe": szeroko pojęte religioznawstwo (interesował mnie zwłaszcza katolicyzm), socjologia, filozofia nauki, kosmologia, psychologia.

A poza tym: turystyka górska, rekonstrukcja historyczna (mam jeszcze w szafie własnoręcznie zrobioną kolczuge i dwa miecze :D ) , jazda na rowerze, książki, seriale.
To chyba tyle.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."
Moderator / II Mister Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez deader 03 lip 2013, 14:52
Książka/film/serial/komiks/gra - wszystko co zawiera jakąś wartościową historię, ciekawą opowieść

Strzelectwo (trzeba być przygotowanym na inwazję islamuchów :D )

Winyle - mój mały "odjazd" na który potrafię czasem impulsywnie przepuścić więcej kasy niż bym chciał :P

Wiedza - szkoły dawno pokończyłem, studiów nie robiłem, ale ciekawy świata jestem więc filmy dokumentalne i wikipedia to u mnie praktycznie stały element dnia

Używki - zawsze gotów jestem spróbowac czegoś nowego jak mnie ktoś poczęstuje, czy mozna uznać to za hobby? :D

A z racji wykonywanego zawodu i dostępności odpowiednich maszyn i oprogramowania - pracuję w poligrafii - od czasu do czasu projektuję, drukuję, sklecam swoje własne "edycje kolekcjonerskie" filmów, gier, czy muzy. Przydatne zwłaszcza w przypadku winyli kupionych w dobrym stanie jeśli chodzi o płytę ale z tragicznie poniszczoną okładką - można powiedzieć że bawię się w renowację dzieł sztuki :D Jak nie zapomnę to wrzucę po pracy fotkę jakiegoś mego "dzieła"
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez na_leśnik 03 lip 2013, 15:17
deader napisał(a):A z racji wykonywanego zawodu i dostępności odpowiednich maszyn i oprogramowania - pracuję w poligrafii - od czasu do czasu projektuję, drukuję, sklecam swoje własne "edycje kolekcjonerskie" filmów, gier, czy muzy.

Deader dawaj dawaj z tymi swoimi dziełami :great: . Jestem ciekaw, bo też mi się ostatnimi czasy marzy zmiana pracy na coś związanego z poligrafią.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez rotten soul 03 lip 2013, 15:19
Moje zainteresowanie choć bardzo wąskie leżą odłogiem od jakiegoś czasu, z wyjątkiem muzyki (tej nigdy mało). Obecnie kieruję swoją uwagę w innym kierunku. Można powiedzieć nawet, że moim nowym "hobby" jest dążenie do zmiany trybu życia ;) . Do starych zajęć jeszcze zdążę wrócić. Nie uciekną.
rotten soul

przez Pieprz 03 lip 2013, 15:29
nie wiem czy to się kwalifikuje ale bieganie :105: wróciłem do tego i od tygodnia czuję się dużo lepiej
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today.
Król Balu

przez deader 03 lip 2013, 15:37
na_leśnik napisał(a):Deader dawaj dawaj z tymi swoimi dziełami :great: . Jestem ciekaw, bo też mi się ostatnimi czasy marzy zmiana pracy na coś związanego z poligrafią.

Spoko, skoro jest zainteresowanie to wrzucę :) Za pół godziny wyłażę z roboty na szczęście :3 A przed poligrafią przestrzegam - straszna branża :D Wszystko zawsze "na wczoraj" :D

-- 03 lip 2013, 17:34 --

Dobra, żeby nie zaśmiecać tematu samochwalstwem, wrzucam trzy najciekawsze moje dzieła, resztę na_leśnik przesyłam ci przez PW a jakby ktokolwiek był zainteresowany to też mogę przesłać - w sumie porobiłem 16 fotek; sorry za marną jakość ale nie dorobiłem się jeszcze niestety pro aparatu :P

"Kolekcjonerskie" wydanie filmu "Iron Sky":

Obrazek

W wersji Deluxe nowego albumu Megadeth jako bonus był dołączony singiel z dwoma dodatkowymi utworami; niestety "firmowo" opakowany jest tylko w kopertę na płytę, postanowiłem dorobić swoją opakówkę korzystając z prac użytkowników polskiego forum Megadeth w konkursie na okładkę singla:

Obrazek

"Moje" wydanie "Autostopem przez galaktykę" - nie filmu z 2005 roku a dużo moim zdaniem lepiej oddającego klimat oryginału angielskiego mii-serialu z 1981 roku:

Obrazek

przez Soara 03 lip 2013, 20:16
Deader, bardzo fajna kolekcja ^^
Obrazek

przez deader 03 lip 2013, 22:34
Soara, dzięx :) ktoś mi kiedyś powiedział że podnoszę piractwo do rangi sztuki :P

przez Soara 03 lip 2013, 22:58
deader, heheh,
Kurcze jak wrócę do domu to zobaczysz co to piractwo ^^
Cała ściana wyłożona filmami ^^
Obrazek

przez na_leśnik 04 lip 2013, 11:58
deader wygląda to faktycznie super! Z ciekawości zapytam - robisz to w Corelu czy na Adobcach?

Apropo piratów i sztuki: ostatnio coś mi się w głowę stało i zdecydowałem się na krok milowy: pozbyć się swoich kolekcji pirackich filmów! Zostawiłem sobie tylko te które faktycznie oglądam a reszta poszła na przemiał :smile: . Zastanawiam się teraz co z tych płyt zrobić, po głowie chodzi mi połamanie ich na małe części i zrobienie z nich mozaiki w kształcie mapy świata na całą ścianę :smile: .

przez rotten soul 04 lip 2013, 12:33
na_leśnik napisał(a): ostatnio coś mi się w głowę stało i zdecydowałem się na krok milowy: pozbyć się swoich kolekcji pirackich filmów!

Skąd taki pomysł? No chyba, że przenosisz wszystko na dyski, to wtedy rozumiem, bo sam powolutku to realizuję.
na_leśnik napisał(a): po głowie chodzi mi połamanie ich na małe części i zrobienie z nich mozaiki

Tylko sobie rąk przy tym nie potnij, tak jak ja kiedyś, gdy odbiłem swoje zdenerwowanie na 3 z kolei płycie, która się nie chciała wypalić. Dłoń sobie wtedy dość ładnie rozorałem.
rotten soul

przez deader 04 lip 2013, 13:04
na_leśnik napisał(a):deader wygląda to faktycznie super! Z ciekawości zapytam - robisz to w Corelu czy na Adobcach?

Głównie w Corelu, aczkolwiek i z Adobe'a z plugunem PitStop zdarza mi się korzystać.

Na żywo wygląda jeszcze lepiej, ten mój tablet z bazaru robi kijowe zdjęcia :P W sumie zapomniałem porobić fotek jeszcze jednej fajnej reprodukcji - podwójnego LP Maidenów "Life After Death", wyszedł mi lepiej od posiadanej oryginalnej :P

Sortuj wg