Uzależnienie od dekstrometorfanu.

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Anetixi 30 gru 2013, 18:13
Mam takie pytanie czy ktoś był / jest od owej substancji uzależniony?

Ja przez 9 miesięcy miałam z tą substancją "bliskie kontakty"
Teraz chodzę na terapię,ale jest mi strasznie ciężko.
Ludzie niektórzy się śmieją,że od tego nie da się uzależnić.
A jednak. Jak mieszałam z alko często to.
Często mam ochotę wziąść,ale dzięki terapi wiem jak sobie z tym radzić.
Jeżeli ktoś jest ciekawy ile nie biorę to szczerze mówię: nie wiem.
Nie liczę tego czasu. Tak mi jest łatwiej.

Pytam się o to,bo nie znam nikogo kto się uzależnił od owej substancji a wiem,że z każdego uzależnienia łatwiej jest wyjść jak jest ktoś z kim można się wspierać.
Bordeline/Uzależnienie od subst. psychoaktywnych/Epizod depresyjny.

Citabax 40mg
Depakine 300mg
Perazin 200mg

przez stx 02 sty 2014, 12:22
ja miałem podobnie z efedryną. też bym się uzależnił ale na szczęście pewnego razu skończył mi sie do niej dostęp :twisted:
stx

przez Lord Cappuccino 02 sty 2014, 13:05
Ten lek/używka nigdy nie powoduje uzależnienia fizjologicznego. Co do uzależnienia psychicznego- są sprzeczne opinie. Niektórzy badacze twierdzą, że długotrwałe przyjmowanie dekstrometorfanu może prowadzić do wystąpienia zależności psychologicznej, natomiast Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że ta substancja nie jest w stanie wywołać uzależnienia psychicznego. Ponadto dekstrometorfan wykorzystuje się eksperymentalnie w leczeniu uzależnień od wielu innych środków psychoaktywnych ponieważ łagodzi objawy tych uzależnień.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anetixi 02 sty 2014, 20:04
Dark Passenger napisał(a): Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że ta substancja nie jest w stanie wywołać uzależnienia psychicznego.

W moim wypadku właśnie to uzależnienie miało miejsce. Było źle a bez niego jeszcze gorzej.Na dół czy kłopoty on. Dzień bez niego straconym dniem. To już było mechaniczne.Wstaje - apteka-biore-cieszę się życiem - spanie i tak wkoło.Ciągnie mnie do tego.
Bordeline/Uzależnienie od subst. psychoaktywnych/Epizod depresyjny.

Citabax 40mg
Depakine 300mg
Perazin 200mg

przez AmnuM 28 lut 2014, 01:40
Swoją przygodę z chemią zaczynałem od dekstrometorfanu i tak przez 10 miesięcy. Podobała mi się, bo pokazała mi to co chciałem zawsze zobaczyć, poczuć, usłyszeć itp. Ale tolerancja poszła znacząco w górę i przestała mi się po prostu podobać. Raz na jakiś czas wezmę, żeby się "odrealnić", ale to przeważnie jak nie mam innego środka, który mi go zastępuje, a pochodzi też z grupy dysocjantów. Ale bardzo rzadko, ostatni raz brałem hmm, w wakacje? A doszedłem do dawek 1350mg (3 paczki leku).

przez buka 28 lut 2014, 01:56
ciekawa sprawa

Anetixi,ile tego bierzesz by poczuć się lepiej?

przez Nihil6 28 lut 2014, 05:45
Haha, jakie "acoodkleje" !!! :D ;)

Btw. IMHO z dysocjantów to taka MXE jest o wiele przystępniejsza :D Pewnie za sprawą silniejszego antagonizmu NMDA, subtelnaj inhibicja wychwytu zwrotnego dopaminy i tej quasi-opioidowość ;) "Fazy" na DXM wydawały mi się na ogół jakieś takie aż nazbyt "mroczne" :P Za to po po MXE uświadczymy tego całkiem przyjemnego, w jakimś stopniu "mistycznego", dysocjacyjnego spokoju ;)

Oczywiście wszystko z perspektywy relatywnie niskich plateau i ich dawkowych odpowieników ;) W te przysłowiowe, odległe "astralne wymiary" póki co nigdy się jeszcze zapuszczać, nie zapuszczałem ;)
"Volenti non fit iniuria."

przez AmnuM 28 lut 2014, 06:57
Właśnie o MXE i N-ketamine mi chodziło, jeśli chodzi o zamienniki. Ale MXE bije na pysk inne, to fakt.

Sortuj wg