Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy pracoholizm nprawdę istnieje?


Milenna

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczyną moich problemów, można po części uznać pracoholizm. Miałam kiedyś pracę bardzo nieprzewidywalną- nigdy ie wiedziałam kiedy skończę - czasami siedziałam w pracy po 12 godzin, nigdy też nie wiedziałam kiedy będę miała wolne - zazwyczaj dowiadywałam się dzień naprzód. No i stres. Zycia prywatnego nie miałam. Pracowałam w tej firmie prawie trzy lata. W pewnym momencie organizm zaczął się buntować -zaczęłam odczuwać różne czasem dziwne objawy a lekarze bezradnie rozkładali ręce. W końcu postanowiłam odejść i znalazłam sobie coś "normalnego" - w sensie 8h godzin i do domu, regularne wolne itp. I wtedy się zaczęło - zaczęły wyłazić skutki wcześniejszego pracoholizmu- w czasie wolnym nie miałam siły na nic, miałam wrażenie, że zaraz zdechnę, tak byłam zmęczona. Póki pracowałam było dobrze. Pojawiły się problemy ze snem i wiele innych. Póżniej było już tylko gorzej.

 

A próbowałaś pójść do psychoterapeuty? Zastanawiałaś się skąd się to w Tobie bierze? Np. matka pedantyczka zawsze od Ciebie wymagała by było perfekcyjnie?

 

Moja siostra ma coś podobnego - ciągle musi sprzątać a jak mnie widzi, że od tak po prostu siedzę ciągle ma do mnie pretensje. Budziła w tym we mnie poczucie winy. Ale już nauczyłam sobie z tym radzić :D Po prostu ją lekceważę tłumaczę sobie, że ile można sprzątać, że tylko nudna kobieta ma prządek w domu, że trzeba też mieć coś z życia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie ma pracocholizmu bo nikt go nie potrzebuje. Nie trzeba byc sameu pracocholikiem bo do bycia nim zmusza cie pracodawca, życie i elastyczny czas pracy. Dzisiaj pracodawca uwaza ze za twoja wypłate wykupił sobie człowieka na własnosc i ze moze pracownika wykorzystywac kiedy chce jak chce i po co chce. A jak nie pasuje to moze se wymienic na innego bialego murzyna. Pózniej zapłaci ci wypłate której i tak ci dac załuje bo wg pracodawcy to pracownik powinien mu doplacic za to ze w ogóle pozwala mu przyjsc do pracy i dac sie wykorzystywac. Chory system w chorym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×