Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przyjaźń


kukubara

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm,trudne pytanie..... :roll:

Ja osobiście mam dwóch fajnych kumpli z którymi dogaduję się wyśmienicie na KAżDY temat ;)

Myślę jednak że przyjaciel to naprawdę wielkie słowo,kurcze... :roll: choc chyba mogę o Nich tak powiedziec... :lol:

No ok...(niewiem jak to w slowa ubrac..he)..powiem tak-przyjaźń tak,ale nie WIELKA przyjaźń,bo myślę że to już niebezpieczne.....

Ale co to jest WIELKA przyjaźń??????????

Ech..niepotrzebnie filozofuję...wybaczcie :(

 

Pozdrawiam.gusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przyjaźń między kobietą,a mężczyzną istnieje?Oczywiście ,że tak ;).I jest najtrwalsza ze wszystkich.Co do istnienia przyjaźni między kobietami miałabym za to poważwe wątpliwości.Takie to nietrwałe,niepewne i rozpada się z powodu byle głupoty.Rzadki ptak to jest zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka ładnych lat temu zaprzyjaźniłam się z najlepszym przyjacielem moje uwczesnego chłopaka ( to było jeszcze w liceum ). Jego przyjaciel stał sie moim bardzo bliskim przyjacielem, to było coś niepowtarzalnego. w sumie to jest nadal bo ten przyjaciel jest teraz moim mężem... I nadal jesteśmy przyjaciółmi. Wierzę w przyjaźń między kobietą a mężczyzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu lat mam niezmiennie jedną przyjaciółkę. Teraz wycięła numer i zamieszkała obok Londynu (wolałam opcję "obok Wieliczki") :evil: Jest moim przeciwieństwem..

 

Paradoksalnie - lepszy kontakt zawsze miałam z przeciwną płcią. Zdecydownie łatwiej o porozumienie. Z różnych przyczyn. Jeśli chodzi o przyjaźń między kobietą i mężczyzną - owszem możliwa..ale zwykle kończy się to związkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swieta prawda z ta odrobina fizycznej, no moze nie niechęci, ale obojętności powiedzmy. Miałam parę takich znajomości. Myślę, że na pewnym poziomie płeć przestaje mieć aż takie znaczenie. Zresztą, prawdfziwej przyjażni odrobina seksu nie powinna zaszkodzić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie przyjaźn miedzy kobieta a mezczyzna jest mozliwa,ale miedzy przyjaznia a miłoscia jest bardzo cienka granica,ktora łatwo przekroczyc,szczególnie jesli spedza sie ze soba duzo czasu, rozmawia,zwierza- to bardzo zbliza..chociaz ta "chemia" nie zawsze musi działac ;) Swoja przyjaciókle poznałam majac 9 lat, dzisiaj mam 20, jej przyjaźn jest dla mnie czyms bardzo cennym.Druga poznałam w LO i dalej sie widujemy i jestem jej za wiele rzeczy wdzieczna ;)Ciesze sie, ze sa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje. A właściwie: może istniec. Wszystko przecież zależy od ludzi, od tego czego oczekują i co sami chcą drugiej osobie dac. Mi jest trudno zaprzyjaźnic się z mężczyzną i nie przekraczac bariery bliskosci :oops:, ale widziałam kilka udanych przyjaźni damsko-męskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazie moich wieloletnich doświadczeń twierdzę, że coś takiego jak przyjaźń wogóle nie istnieje. Chodzę po tym g***** już 22 lata i czegoś podobnego nie widziałem - serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie mialam prawdziwej przyjaciolki i wiem ze to bardzo trudne taka znalezc ale wierze ze prawdziwe przyjazie istnieja ale tylko miedzy ludzmi ktorzy sie naprawde "kochaja", a nie takimi ktorzy wykorzystuja kogos do swoich celow lub lubia go tylko jak jest wszystko pieknie. poza tym na pewno przyjazn moze narodzic sie miedzy kobieta i mezczyzna bedacym w zwiazku i sie kochajacym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doswiadczeń życiowych wynika jednoznacznie,że jedynym,kochajacym bezwarunkowo,zawsze gotowym i wiernym przyjacielem jest tylko to stworzenie,które trzymasz w rękach Meskalina :D Miedzy ludxmi to sie nie udaje na dłuższą metę,niestety.Wszyscy jednak mamy zbyt dużo egoizmu w sobie.

A jeśli chodzi o przyjaźń damsko-męską,to właśnie opłakuję takową,chociaż już się trochę pozbierałam.Wydaje mi się,że najlepiej wychodzi przyjaźń kobiety z gejem.Gorzej jeśli ona się zakocha w nim,bo wtedy podwójna klapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wierzę w przyjaźń - na pewno jest możliwa. Ale mnie to nie spotkało i raczej nie spotka, bo nie umiem zaufać.

miałam jeszcze niedawno ''przyjaciółke''która była mi blizką osobą ale koniec w sierpniu zadała mi cios w samo serce

Też taką miałam. Tyle lat sie "przyjaźniłysmy" a potem zrobiła coś czego w życiu bym sie nie spodziewała. Ale tak już bywa. EWUCHA - nie zawracaj sobie głowy kimś takim. trzymaj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przyjaciel to ktoś, kto bardzo dobrze cię zna a pomimo to cię kocha"

Póki co, nie znalazłam jeszcze takiej osoby, więc de fakto nie mam podstaw do wypowiadania się o prawdziwej przyjaźni, skoro takowej nie doświadczyłam. Mimo to mam ciągle nadzieję, że w końcu trafię na bratnia duszę. A co do przyjaźni damsko-męskiej, to takie cos jest dobre, ale tylko na krótką metę.

Różo idealną przyjaźnią być może byłaby ta pomiedzy gejem i lesbijką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz za pesymizm, ja wiem ze przyjazn istnieje i jest cudowna. Spotkalam na swojej drodze i wciaz spotykam cudowne osoby, anioly, jedne odchodza inne zostaja. Trzeba tylko dobrze ich wypatrywac, a na pewno je rozpoznacie. Ludzie wciaz mnie zaskakuja i to wciaz pozytywnie na szczescie.

Samotnosc czy tez osamotnienie to nie jest prawdziwy przyjaciel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doswiadczen wynika ze prezyjazn istnieje , ale wymaga poswiecenia i cierpliwosci a puzniej to juz jak rodzina! mam najleprza przyjaciolke od dziecka zawsze wszedzie razem wszyscy mowili ze kiedys bedziemy para!My jednak wiedzielismy ze obydwoje ogladamy sie za ta sama plcia !mam przyjaciela faceta tez od dzieciaka wszystko razem (no prawie wszystko) maja teraz rodziny i ciagle jestesmyw kontakcie przez skype!wciaz czuje sie te ciepelko i chec zrozumienia!mam przyjaciela gay poloczyly nas wspolne problemy,jest jakas tam rywalizacja pomiedzy nami ale nie mowie ze tego nie lubie bo mnie mobilizuje do dzialania!mam przyjaciolke z liceum ktora jest tu w londynie i niewidujemy sie czesto bo studiuje psychologie i pracuje ale wiemy ze jest jak potrzeba!!!uwazam , ze przyjazn jest tylko jesl potrafisz ja sa, stworzyc,napewno jest tam gdzie niema zazdrosci(tej chorej)!Co mamy wszyscy razem wspolnego to problemy ze samym soba !i to jest to, bo jak jestesmy wszyscy razem to potrafimy sie smiac z samych siebie!

 

 

ROZA masz racje ta pomiedzy gayem a kobieta jest najczystrza !to jest jak najpiekniejszy zwiazek tyle ze bez sexu :cry: (niemozna miec wszystkiego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×