Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przyjaciel z Borderline.


Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieją jakieś sposoby na to, by wspomóc osobę z Borderline? Jest to ktoś bardzo dla mnie bliski, ale nie potrafię poradzić sobie z jego agresywnym zachowaniem i ciągłą zmiennością jego emocji w stosunku do mnie (w jednej chwili z miłości do nienawiści). Nie chciałabym go stracić, ale sama nieraz nie mam siły ani pomysłu jak mu pomóc i czuję że powoli wpadam w jakąś nerwicę. Ta osoba nie ma stwierdzonej Borderline ponieważ wzbrania się przed pójściem do jakiegokolwiek lekarza. Znając go jednak przez niemal 7 lat i po przeczytaniu o borderline wydaje mi się, że to może być właśnie to. Czy ktoś wie, jak można mu pomóc?

 

Dodam, że dzieli nas spora odległość kilometrów, ale mi dalej zależy na jego przyjaźni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiktoria_alicja, obawiam się, że jeżeli Twój przyjaciel sam nie zechce sobie pomóc i ciągle wzbrania się przed pójściem do lekarza, to niewiele możesz zrobić. Nie zaciągniesz go siłą do specjalisty ani nie zmusisz do psychoterapii. Leczenie borderline polega na kuracji farmaceutycznej, jak i często wieloletniej psychoterapii. Bardzo wiele zależy od pacjenta. Jeżeli ktoś ma do czynienia z osobowością pograniczną w rodzinie, wśród swoich znajomych, to polecam przeczytać książkę Rachel Reiland pt. "Uratuj mnie". Warto, by tę lekturę przeczytała sama osoba cierpiąca na borderline. Więcej o osobowości pogranicznej można przeczytać tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/osobowosc-chwiejna-emocjonalnie. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×