Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem z mężem ataki paniki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!! Jestem tutaj nowa, a zarejstrowałam sie tutaj, bo mam wielki problem. dzisiaj miałam atak paniki po kłótni z moim mężem, dobrze, że byłam blisko domu no nie wiem jakby sie to skonczylo a bylam jeszcze z trzyletnia córką.

Jestem z mężem 6 lat i mam rozpoznananą nerwicę, którą nabawiłam się przy mężu. Sens w tym, że mój mąż, wykańcza mnie psychicznie. Nie jest żadnym tyranem, ale praca dla niego jest najważniejsza co mnie bardzo boli.

Miałam już dwa ataki paniki (pech chciał, że jeden był u moich rodziców) z pierwszego nic nie pamietam, krzyczałam, płakałam, rzucałam sie na łóżku, tyle wiem od rodziców, drugi był w domu przy moim mężu, a trzeci dzisiaj. Nie mogłam złapac oddechu, dusiłam sie, serce mi waliło, 7 poty miałam, suchość w buzi. Nie daję sobie już z tym rady,nie spie w nocy, budzę się o 3 i ogladam tv bądź siedze przy komputerze. Zastanawiam sie czy nie najlepiej by bylo gdybym sie rozwiodła.Jedno jest pewne psychicznie bym odpoczęła od wszystkiego. Jak dla mężczyzny, który ma żonę, córkę, dom mogą być obcy bliżsi niż rodzina? ja muszę sie o wszystko prosić w domu, błagac by coś zrobił. Przez to wszystko mam dosyc i nerwowo juz nie wytrzymuje. Nie słucha mnie, muszę sie prosic by ze mna porozmawial, a jak wraca z pracy to woli grac badź spać. mam juz dosyc!!!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vindex31, Witaj!

Wydaje mi się, że w ogóle nie rozmawiacie ze sobą, że poziom Waszej komunikacji budzi zastrzeżenia.

Mąż pracuje, a po pracy chce odpocząć, jednak w swoim towarzystwie, a Ty zajmujesz się domem i wychowaniem dziecka, jest to też praca i chciałabyś, żeby Cię wyręczył jak wróci z pracy, pomógł, zajął się dzieckiem, porozmawiał z Tobą.

Wcale się nie dziwię, że jesteś zła.

Rozwód nie jest rozwiązaniem.

Poznasz innego i też się rozwiedziesz, jeśli coś będzie nie tak?

Tak nie wygląda rozwiązywanie problemów.

Porozmawiaj z nim szczerze co czujesz. Może terapia małżeńska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vindex31, zgadzam się z *Moniką*. Rozwód i rozstanie z mężem niekoniecznie musi być rozwiązaniem Twoich problemów. Po pierwsze, jeśli cierpisz na zaburzenia lękowe i ataki paniki, potrzebujesz leczenia terapeutycznego i farmakoterapii. Po drugie, między Tobą a mężem zawodzi komunikacja, nad którą przydałoby się popracować. Ty i Twój mąż najprawdopodobniej rozmijacie się w wizji własnego małżeństwa, dlatego warto rozważyć opcję wspólnej terapii. Więcej o atakach paniki i o tym, jak rozmawiać w związku bez oskarżycielskiego tonu, możesz przeczytać tutaj:

 

http://portal.abczdrowie.pl/porozumienie-bez-przemocy

http://portal.abczdrowie.pl/atak-paniki

http://portal.abczdrowie.pl/napad-leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×