Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to może być bulimia?


Actoress

Rekomendowane odpowiedzi

Postrzegam się jako osobe grubą mimo tego iż inni twierdzą, że jestem szczupła. Ostatni raz zwymiotowałam dzisiaj rano, po śniadaniu. Zmartwiło mnie to bo myślałam, że mam wszystko pod kontrolą i nadal tak jest ale w mojej głowie pojawiała się znowu myśl, że jestem gruba, musze schudnąć. Nie wymiotowałam kilka tygodni, czasem bywało że wymiotowałam co kilka dni, a czasem kilka razy dziennie. Czy to mogą być początki bulimii?

 

-- 01 paź 2012, 10:29 --

 

Nikt nie pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można podejrzewać bulimię, gdy osoba: ma nawracające okresy żarłoczności, kiedy zjada olbrzymie ilości pokarmu w ciągu dnia (w okresie 2 godzin) czuje, że traci kontrolę nad swoim zachowaniem w czasie napadu żarłoczności, regularnie stosuje metody zapobiegające przyrostowi wagi ciała, takie jak: prowokowanie wymiotów, nadużywanie środków przeczyszczających i moczopędnych, ścisła dieta, głodówka lub bardzo wyczerpujące ćwiczenia fizyczne, ma minimum dwa napady żarłoczności w tygodniu (i stosuje po nich sposoby prowadzące do zmniejszenia wagi), przez co najmniej trzy miesiące, przesadnie skupia uwagę na swojej sylwetce i wadze.

Jeżeli powyższy opis pasuje do Ciebie to możesz podejrzewać u siebie bulimię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×