Skocz do zawartości
Nerwica.com

Brak łaknienia


Gość Martwy Prezydent

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu nerwów jakie funduje mi nerwica lękowa i depresja rzadko odczuwam łaknienie. Nawet jak mój żołądek "mówi" mi, że jest głodny, to ciężko mi coś zjeść. Jestem potwornie chudy, prawdopodobnie mam anemię. Czy ktoś zna sposób jak to pokonać? Wolałbym nie zażywać żadnych środków farmaceutycznych, tylko bardziej naturalnie. Proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko mi coś doradzić - w Twoim przypadku należy się zając przede wszystkim nerwicą - jej objawy somatyczne powodują ścisk gargła i inne dolegliwości przy próbie jedzenia...

 

 

a teraz egoistycznie - trochę od siebie... zpominam w ogóle jeść :!: już mnie to przeraża - kolejny dodatkowy otworek w pasku musiałam dzisaj zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy przeżywam duży stres i nerwica daje o sobie znać bardziej niż zwykle, też nie mogę jeść. nawet próbuje, bo jestem głodna ale czuję jednocześnie jakbym miała pełen żołądek i nie mogę nic przełknąć. nie wiem, jak mozna sobie z tym poradzić. ja mam na tyle 'dobrze' że jak przyjdzie chwilowa poprawa, jem za dużo więc moja waga skacze to w górę, to w dół :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to jeśli chodzi o mnie to im bliżej studiów tym mniej jem. Wczorajszy posiłek - czekolada. Dzisiejszy - 3 pierogi, parówka z keczupem i trochę łazanek. Odkryłam, że Wellbutrin, który obecnie biorę, może powodować brak łaknienia. Oprócz tego, że nie chce mi się jeść mam też ściśnięty żołądek i mdłości po "posiłkach". Znowu schudłam 2kg i doszły myśli samobójcze związane z zagłodzeniem się. Zauważyłam też (paradoksalnie) pozytywny wpływ na psychikę - im mniej jem tym bardziej mi słabo, ale lepiej na duszy. Nie mam siły się bać i martwić.

 

[Dodane po edycji:]

 

Martwy Prezydencie, http://www.kfd.pl/co-na-apetyt-25190.html

Myślę, że z tego wszystkiego dobre są krople żołądkowe. Jak kiedyś mama mi dawała to szybko byłam po nich głodna. Ta wit. B12 też nie zaszkodzi. Przydałby się też sport. Po dobrym treningu człowiek głodnieje. Jest też siemie lniane do picia.

Za to inną sprawą jest 'nabranie masy'. Jak będziesz więcej jadł to niekoniecznie utyjesz. Niektórzy już tak mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to jeśli chodzi o mnie to im bliżej studiów tym mniej jem. Wczorajszy posiłek - czekolada. Dzisiejszy - 3 pierogi, parówka z keczupem i trochę łazanek.

 

To co zjadasz nie wpływa pozytywnie na wzrost apetytu... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×