Terapia w przypadku niskiego poczucia wartości

Inne zaburzenia.

Terapia w przypadku niskiego poczucia wartości

przez dziewczynka24 03 sty 2016, 22:06
Witam, ciekawi mnie jedna kwestia: jak wygląda terapia w przypadku osoby o bardzo niskim poczuciu wartości. Chodzi mi o to, czy te osoby są podawane jakimś afirmacjom typu: "jestem mądry, jestem piękna, jestem ważny", czymś co podchodzi pod "hipnoze"? Rozumiem, że w przypadku osób o wysokim ilorazie inteligencji oraz o sprawnym umyśle ale z irracjonalnie niskim poczuciem warści terapia skupi sie na odkrywaniu watrościowych cech tej osoby. U takiej osoby zapewne doszło do jakiegoś zakrzywienia obrazu samego siebie na wypadek jakichś traumatycznych zdarzeń. Ale co w przypadku osób, które mają niskie poczucie wartości ponieważ obiektywnie oceniają swoje zdolności. Maja niski iloraz inteligencji, wolno myślą, mają słabą pamięć. Do tego nie nadrabiają prezencją. Jak wygląda terapia takich osób? Chiałabym się wybrać na terapię ale zastanawiam się czy w ogóle warto, bo zapewne na wstępie terapeuta zacnie mnie przekonywać, że jestem piękna, inteligentna mam świetną pamięć, tylko muszę uwierzyć w siebie
:( A ja nie chcę siebie oszukiwać:/
Offline
Posty
147
Dołączył(a)
26 lip 2009, 16:47

Terapia w przypadku niskiego poczucia wartości

Avatar użytkownika
przez Ricah 03 sty 2016, 22:18
Ja od psychologa dostalem male cwiczenie na to. Mialem wypisac sobie liste cech (ale pozytywnych, tylko), ktore w jakims stopniu mnie dotycza. Nastepnym zadaniem bylo ocenienie siebie w skali 0-10 jak bardzo dotyczy mnie ta cecha oraz przypominanie sobie sytuacji, w ktorych wykazywalem sie dana cecha. To cwiczenie pomoglo, ale raczej naleze do tej pierwszej grupy osob (ktorzy nie doceniaja samych siebie z pewnych wzgledow). Budowanie pewnosci siebie tez bardzo mocno mi pomoglo.

Druga grupa osob tak na logike, to po prostu praca nad tym, co juz jest w Tobie dobre, skupianie sie na tym, aczkolwiek nie jestem zadnym psychologiem/terapeuta.
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1211
Dołączył(a)
01 gru 2014, 19:25
Lokalizacja
Zabrze

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Przeskocz do