Poczucie beznadziejności

Inne zaburzenia.

Poczucie beznadziejności

przez Adam44 14 cze 2015, 12:16
Cześć. Aktualnie znajduje się w takiej sytuacji która uwłacza mojej "męskości". Mianowicie chodzi o to, że jestem słaby z prac manualnych, nie mam technicznego myślenia. Niedawno zdawałem egzamin zawodowy, który polegał na połączeniu kilkunastu elementów, i niestety nie ukończyłem tego zadania, zapewne nie uda mi się zdać tego egzaminu, co mnie bardzo dołuje.
Ten stan wzmagają osoby, które zadanie ukończyły bardzo szybko i twierdzą że był łatwy.

Moim zdaniem, jest to katastrofa dla faceta który powinien potrafić rzeczy praktyczne. Ja niestety do końca się do nich nie zaliczam.
Czasami brakuje mi logicznego myślenia, właśnie w takich sytuacjach jak egzamin itp. Po prostu się wyłączam, i nie potrafię zrobić najłatwiejszych rzeczy.

Wybrałem zawód który mnie nie interesuje i tylko marnuje się w tej szkole, nauka z przedmiotów zawodowych również idzie mi opornie.

Czuje się trochę beznadziejnie, i odczuwam niepokój.
Jeszcze wyobrażam sobie to gdy poznamy wyniki i 99% osób zda a ja nie. Wtedy chyba się załamie, aktualnie żyję w lekkiej nieświadomości i można jakoś wytrzymać a dalej nie wiem jak będzie.

Możecie mi powiedzieć, jak z takim czymś sobie radzić? Dziękuje.
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
14 cze 2015, 12:05

Poczucie beznadziejności

Avatar użytkownika
przez ekspert_abcZdrowie 14 cze 2015, 15:41
Witaj Adam44!

Jeszcze nie ma wyników egzaminu, zatem nie wiesz, czy zdałeś, czy nie. Może akurat udało Ci się zaliczyć? A nawet jeśli nie, to podejrzewam, że jest szansa, żeby ten egzamin jakoś poprawić w późniejszym terminie. Nie załamuj się i nie myśl w sposób katastroficzny. Nie ma też sensu porównywać się do innych. Może z prac manualnych nie jesteś zbyt dobry, ale na pewno masz inne talenty, których u siebie nie dostrzegasz. Głowa do góry! Życzę powodzenia i trzymam kciuki za wyniki egzaminu!
Psycholog
Posty
9206
Dołączył(a)
22 sie 2011, 15:11

Poczucie beznadziejności

Avatar użytkownika
przez Psychomedic.pl 08 lip 2015, 22:53
Witam serdecznie,
Z tego co Pan napisał, wnioskuję, że wybrał Pan ścieżkę zawodową, która nie do końca jest dostosowana do Pańskich predyspozycji. Polecam skonsultować się z coachem lub doradcą zawodowym, który zajmuje się planowaniem rozwoju i kariery adekwatnej do indywidualnych umiejętności klienta oraz wspiera w uświadomieniu sobie przez klienta, jaki jest jego potencjał zawodowy, co lubi robić oraz w jakim zawodzie chciałby się rozwijać. Obecność coacha w procesie planowania kariery pozwala usystematyzować wiedzę związaną z dotychczasowymi doświadczeniami i osiągnięciami edukacyjno-zawodowymi oraz ułatwia wgląd we własną osobę.
Patrzy Pan na siebie bardzo stereotypowo. Zdolność logicznego myślenia to nie obowiązek gatunku męskiego. Każdy jest odrębną jednostką i posiada własne talenty i zdolności. Wystarczy tylko je odkryć i rozwijać, by przynosiły osobistą satysfakcję.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Offline
Posty
30
Dołączył(a)
02 cze 2015, 13:14
Lokalizacja
Warszawa-Ursynów

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Przeskocz do