Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pewność siebie, po prostu


Creedart

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem ! Krótko, zwięźle i na temat. Moi drodzy. Mam 21 (w czerwcu będzie 22) i muszę Wam przyznać, że przeszedłem ogromną drogę zmiany nastawienia do siebie. Kiedyś byłem zamkniętym w sobie chłopakiem, żyjącym dla siebie, do gier i do swojej grupy znajomych (dokładnie 3 znajomych). Zawsze wyśmiewany, uznawany za wariata, inny niż wszyscy.

 

Wszystko uległo diametralnej zmianie. Niestety psychika do dziś te dni pamięta i nie mogę żyć normalnie. Otóż moja niepewność ma odzwierciedlenie w mowie. Kiedy jestem w grupie nieznanych mi osób, zaczynam jąkać się, mówić niewyraźnie, właściwie nie patrze nikomu w oczy. Wiem, że to złe! Ale psychika każe mi czuć się gorszym od innych. Wiem, że tak nie jest. Wiem, że prawda jest inna. Wiem, że jesteśmy sobie równi. Ale ja swoje, a mózg w danej sytuacji swoje.

 

Ale znowu, kiedy rozmawiam z kimś, kto wg mnie nie jest pewny siebie, czuję się przy nim tak jak w domu. Swobodnie, cudownie, mogę skakać ze szczęścia.

 

Wiem, że piszę chaotycznie, ale dzisiaj dokonałem olbrzymiego skoku i znów wkurzyłem się na siebie, za brak pewności siebie w grupie. Dlatego kieruję do Was pytanie - jakie znacie sposoby na WYMAZANIE, WYKASOWANIE bądź ZMIENIENIE nastawienia w taki sposób abym czuł się swobodnie przy wszystkich, nie tylko przy osobach, które mają ten sam problem, co ja.

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewność siebie powinna iść z wnętrza, a nie być tylko odbiciem innych osób. Świecisz na razie światłem odbitym. Ale jak skupisz sie bardziej na sobie, nie przejmujac sie za bardzo opiniami innych to będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×