Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak rozpoznac damskiego boksera?


nwckg

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem z chłopakiem od 8 miesiecy. Studiujemy razem i mieszkamy ze sobą.

Ostatnio z ciekawosci rozwiązałam sobie test skłonnosci do przyszlego stosowania przemocy.

http://fzp.net.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=3177

Przeraziłam się, poniewaz wiekszosc podpunktow się zgadza. Mój chlopak jest o mnie chorobliwie zazdrosny, jest zly jak pisze z jakimis kolegami i zawsze jak zrobie cos zlego , msci się na mnie tym,ze robi to samo, taki jakby szantaz emocjonalny. Dodam jeszcze, ze czasami mam wrazenie jakby mnie traktowal jako swoje wlasnosc, mowi,ze jestem tylko jego i ze mnie nigdy nie opusci. Zwiazek z nim dał mi wiele ograniczen. Nie moge bez niego chodzic na imprezy, pisac z kolegami itp itd Tlumaczy to tak, ze po co mam isc sie bawic bez niego,albo pisac z kolega skoro mam jego.

Gdy sie raz poklocilismy, to idac rzucil szklana butelka w chodnik..

Rozmawialam z nim na ten temat,ze sie boje,ze mnie kiedys uderzy, ale on zaczal sie smiac i powiedzial,ze nigdy by mnie nie skrzywdzil i nawet palca na mnie nie podniosl

Powiedzcie,co mam o tym myslec.. Byc moze jestem przewrazliwiona,bo moj tata zneca sie nad mama i sama chce uniknac takiej sytuacji czy mam powody do obaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mam powody do obaw?

trochę tak. Z psychologicznego punktu widzenia wybieramy partnerów na podstawie wzorców które zaczerpnęliśmy z rodziny tak więc gdy napisałaś że w Twojej rodzinie była już przemoc to zapaliła mi się lampka. Jeśli chodzi o niego to jednak stłuczona butelka damskiego boksera nie czyni ale widać że jest porywczy, trudno ocenić jak to się rozwinie. Dużo dziewczyn lubi porywczych gość to taka cecha "prawdziwego mężczyzny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czy na poczatku znajomosci intuicyjnie wyczuwalas/wyczuwasz, ze Twój partner móglby w przeszlosci wobec innej kobiety albo teraz lub w przyszlosci wobec Ciebie stosowac przemoc? Czy poszukiwalas czegos takiego jak ten test wlasnie z mysla o nim i o tym przeczuciu? NIE

 

2.Czy na poczatku znajomosci mezczyzna staral sie przyspieszyc nadmiernie naturalny bieg wydarzen? Czy proponowal od razu blizszy zwiazek niz oczekiwalas? Upieral sie przy jak najszybszym slubie, lub jak najszybszym zamieszkaniu razem? TAK

 

3. Czy rozwiazuje konflikty w sposób konfrontacyjny, uzywajac emocjonalnego szantazu, zastraszania, wysmiewania lub przemocy? TAK, raz jak z nim zerwalam, to wziął nóż i chcial sie ciąć.

 

4.. Czy uzywa obelzywych slów? Czasami, ale nie w stosunku do mnie.

5. Czy masz wrazenie, ze stara sie zdobyc kontrole nad Toba? TAK

 

6. Czy w sporach lub bez powodu uzywa grózb wyrzadzenia fizycznej krzywdy Tobie lub komus innemu, grozi popelnieniem samobójstwa, ujawnieniem tajemnic, porzuceniem albo odmowa wsparcia materialnego? TAK (punkt3)

 

7. Czy w zlosci niszczy rózne przedmioty albo tlucze w nie rekami lub nogami? Czy stosuje przemoc symboliczna, jak darcie zdjec, ciecie twarzy na fotografii, lub niszczenie waznych pamiatek i symboli? TAK, zbicie butelki

 

8. Czy kiedykolwiek uderzyl zwiazana z nim wczesniej kobiete? Czy twierdzi, ze to ona jest temu winna, poniewaz sama doprowadzila go do stanu zlosci? NIE

 

9. Czy naduzywa alkoholu, leków psychoaktywnych lub narkotyków? Czy ma luki w pamieci po uzyciu tych srodków? Czy po uzyciu tych srodków staje sie agresywny wobec kogokolwiek? Nie naduzywa, ma luki w pamięci, jest agresywny w stosunku do facetów.

 

10. Czy mial jakiekolwiek klopoty z prawem z powodu wykroczen przeciwko jakims osobom- grozby, nekanie, naruszanie nietykalnosci cielesnej lub za akty wandalizmu? NIE

 

11.czy czesto zartuje na temat przemocy, lub ponizania kogos? Czy masz wrazenie, ze jego poczucie humoru jest skoncentrowane na tematach zwiazanych z destrukcja, rywalizacja, walka i przemoca? Czasami

12. Czy usprawiedliwia napady furii tym, ze byl pod wplywem alkoholu lub innych srodków - "to mówila wódka, a nie ja" , "to sie zdarzylo tylko dlatego, ze bylem pijany (nacpany, na lekach itp.)" , "bylem tak pijany, ze nie wiedzialem, co robie TAK

 

13. Zdarzylo sie wiecej niz raz, ze wpadl w szal dokonujac aktów wandalizmu, tluukac jakies przedmioty lub rzucajac nimi? TAK

 

14. Czy jest zazdrosny o wszystkich i wszystko, czemu poswiecasz czas poza nim? nie, jesli chodzi o kolesi to jest.

 

15.Czy zdarzylo sie kiedys, ze pobil kogos w napadzie szalu takim, ze nie pamietal pózniej co robil? NIE

 

16.Czy masz czasem wrazenie, ze on nie przyjmuje odrzucenia lub odmowy do wiadomosci? TAK

 

17.Czy on oczekuje, ze zwiazek bedzie trwal wiecznie? Czy uzywa takich zwrotów jak "razem do grobowej deski" , "na zawsze" , "bez wzgledu na wszystko"? TAK

 

18. Czy bagatelizuje przypadki zlego traktowania Cie przez kogos innego, lub przypadki, kiedy sam zle Cie potraktowal? NIE

 

19.Czy poswieca nieproporcjonalnie duzo czasu na rozprawianie o Tobie? Czy opiera swoja tozsamosc na tym, ze jest Twoim mezem, kochankiem itp?

NIE

 

20.Czy próbuje wciagac swoich lub Twoich przyjaciól lub krewnych w kampanie majaca na celu podtrzymanie albo odnowienie zwiazku? KIEDYS TAK, TERAZ JUZ NIE

 

21.Czy nadzoruje Twoje poczynania albo sledzi Cie? NIE

 

22.Czy jest przekonany, ze inni wystepuja przeciwko niemu? Czy uwaza, ze osoby Ci bliskie nie lubia go i próbuja Cie naklonic, bys go zostawila? NIE

 

23.Czy ma opinie osoby niesklonnej do kompromisów i nieelastycznej? NIE

 

24.Czy utozsamia sie lub porównuje z postaciami o gwaltownym charakterze, skorymi do przemocy zarówno fikcyjnymi (z filmów lub ksiazek) jak autentycznymi (z doniesien prasowych i historii). Czy twierdzi, ze akty przemocy których te osoby sie dopuszczaly byly usprawiedliwione?

TAK

 

25.Czy czesto obwinia innych za swoje klopoty? Czy masz wrazenie, ze nie przyjmuje odpowiedzialnosci za rezultaty swoich dzialan? TAK

 

26.Czy uwaza bron za narzedzia wladzy, kontroli albo zemsty? NIE

 

27.Czy bron jest istotna czescia jego zycia? Czy ma pistolet, albo kolekcjonuje bron? Czy czesto rozprawia o niej, czyta albo czyni tematem zartów? NIE

 

28.Czy przezywa szybkie, gwaltowne zmiany nastrojów? NIE

29. Czy zdarzylo sie, ze sprawdzal Twoja poczte, skrzynke e-mail, Twoje smsy, logi na gg itp? Czy zdarzylo sie, by rozmawial z Toba przez internet podszywajac sie pod kogos innego w celu sprawdzenia Twojej wiernosci? PIERWSZE PYTANIE TAK, DRUGIE NIE

 

30.Czy w dziecinstwie doswiadczal przemocy na wlasnej skórze albo byl jej swiadkiem, na przyklad w domu rodzinnym, domu dziecka, podczas wojny itp? NIE

 

31.Czy usprawiedliwia swoje zle postepowanie wobec Ciebie tym, ze taka jest rola mezczyzny? NIE

 

32.Czy ma sztywne wyobrazenia na temat roli mezczyzny i kobiety w zwiazku, które w ogóle nie podlegaja dyskusji? NIE

 

33. Czy boisz sie czasem, ze moze Cie uderzyc, krzyczec na Ciebie, ukarac Cie, zranic Cie lub zabic? Czy rozmawialas o tym z innymi osobami?

BOJE SIE JEGO REAKCJI NA MOJE ZACHOWANIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość proste- po tym, że raz Cię uderzy, inaczej niestety się nie da. Jeśli kobieta po takim incydencie zostaje to później powinna mieć pretensje tylko do siebie, normalny facet nie uderzy partnerki choćby nie wiem czym się porobił.

 

-- 16 gru 2013, 20:48 --

 

nwckg, leczysz się? Po kiego te głupie testy z neta? Chorobliwa zazdrość jest irytująca ale to jeszcze nie znak, że ktoś ma skłonność do przemocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, zalozmy teraz mnie nie uderzy, wszytsko sie pieknie ulozy, wezme z nim slub i po slubie nagle trach. chce uniknac takiego rozczarowania i zranienia

 

-- 16 gru 2013, 19:51 --

 

tak lecze sie na nn. Moze to ona mi to probuje wkrecic.nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę uniknąć epizodów depresji, złej sytuacji ekonomicznej, wypadku, który mnie sparaliżuje...huh co by jeszcze. Nie da się uniknąć pewnych wydarzeń, liczysz, że ktoś na forum Ci oceni partnera? Oo To Ty spędzaj z nim dużo czasu i staraj się jak najlepiej poznać...

a tak btw. po co ten ślub? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nwckg, tak na prawde jesli przed slubem Cie nie uderzy nie masz zadnej pewnosci ze nie zrobi tego po. Ale z gory zakladac ze facet bedzie bil to tez bez sensu. Jesli uderzy to powinien byc to pierwszy i ostatni raz. wtedy kop w dupe i wypierd****.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie jak baba uderzy faceta ? Ja juz dostałem w nerwach od swojej baby . Zasłuzyłem , czy nie zasluzyłem( mniejsza o to ) , w każdym bądż razie puściły jej nerwy. Tak sobie myslę ,że to więcej faceci obrywaja , a jak któraś babka dostamie w czółko to się zaraz robi larum.

Oglądaliście serial na Discovery "Kobiety zabijają " ? Jak nie to polecam, kilkanaście odcinków, jakie to babki( co niektóre) delikatne i "kobiece " są,,, a jakie przebiegłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz rację nwckg, nie przeczę , ale myslisz że takie rozumowanie jak Twoje to równouprawnienie płci , sprawiedliwe ? Nie sądzę... ale już blisko byłem ,żeby Jej przypie_rdolić,,, do takej furii potrafią kobiety doprowadzać swoim niewyparzonym pyskiem :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadne bicie... czy to laska faceta czy na odwrot... zwiazek gdzie jest przemoc to nie zwiazek.

 

-- 16 gru 2013, 21:27 --

 

roznica jest jak laska uderzy faceta, bo jest slabsza i on nawet tego nie poczuje

a facet jak uderzy nawet lekko dziewczyne , to ja odrzuca

i wiadome jest to,ze dziewczyny sa delikatniejsze psychicznie, wiec bardziej je to skrzywdzi

 

ze co? ze faceta moze kobita bic? bo ma silniejza psyche?! a kto Ci takich glupot naopowiadal?! facet tez ma uczucia i tez go boli... nie tylko fizycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie napisałam,ze mozna.

Chodzi mi o to,ze jak facet uderzy dziewczyne, to znaczy,ze bedzie ją tłukł i katować do konca.Bedzie chodzic w siniakach. Jak dziewczyna przywali, to on nawet tego nie poczuje, bo dziewczyny nie maja tyle siły.

No juz nie udawaj,ze nie wiesz o co mi chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad to co zostało już tutaj napisane. Powiem tylko, że z zewnątrz damski bokser może być bardzo fajnym, dusza-człowiekiem dla innych. Większość damskich bokserów jest twardych tylko wobec kobiet, bo każdy inny mężczyzna potrafi go bardzo często szybko zdominować (słabo reagują na presję i agresję - od razu się wycofują). Zresztą nie wiem czy wszyscy i każdy, ale ci których znałem tak mieli.

Nie wiem czy to wnosi coś do tematu, ale mam takie obserwacje, które zostały mi z młodości w pamięci po sąsiadach z dawnej, dość patologicznej ulicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chlopak jest o mnie chorobliwie zazdrosny, jest zly jak pisze z jakimis kolegami i zawsze jak zrobie cos zlego , msci się na mnie tym,ze robi to samo, taki jakby szantaz emocjonalny. Dodam jeszcze, ze czasami mam wrazenie jakby mnie traktowal jako swoje wlasnosc, mowi,ze jestem tylko jego i ze mnie nigdy nie opusci.

Twoj chlopak nie ma probemu z agresja ale z samoocena .. stad zazdrosc i kontrola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Wielu damskich bokserów się ukrywa i często prawda wychodzi na jaw dopiero po ślubie.

 

A jak go rozpoznać? Nie wiem, może jakieś agresywne zachowanie, łatwe wpadanie w złość i gniew? Poza tym jak uderzy raz, to uderzy i kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Aranjani, dlatego nie napisałam, że "wszyscy", a "wielu". ;)

 

Reiben, fakt - najlepiej od razu odejść. Moja mama popełniła błąd, a przecież uderzył ją zaledwie miesiąc po ślubie (nie wiem, jak długo wcześniej ze sobą byli, ale on akurat się krył, i z biciem, i z chlaniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×