Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mam poważne problemy ze sobą...


Mateuszek93

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zacznę od tego, że mam 20 lat i na imię mi dano Mateusz. Od jakichś 5 lat mam poważne problemy ze sobą. Nie wiem, czy to jakaś nerwica natręctw, czy coś innego, ale już mam dość tego. Jestem przez to wszystko zmęczony, ale do rzeczy.

Moje zachowanie odbiega sporo od "normalnej" osoby. Ja mam problem ze wszystkim, z najmniejsza pierdółką... przejmuje się niepotrzebnie wszystkim. Przejmuje się tym, że mi się spodnie/nogawki po ziemi ciągną, boje się, że je ubrudzę i będę musiał kupić nowe i po kilkadziesiąt razy patrze, czy się nie obcierają. Patrzę po 15 razy, czy zamknąłem samochód, czy zaciągnąłem ręczny, czy schowałem pieniądze/dowód/klucze/telefon. Sprawdzam również, czy nic na ten telefon w szafce mi nie spadnie, i czy się nie uszkodzi. Sprawdzam po 4/5 razy, czy wyłączyłem gaz, zamknąłem lodówkę, odłożyłem poprawnie buty... Martwię się, że za każdym razem gdy wkładam dowód do portfela, aby mi się nie pogniótł, zniszczył. Dzisiejszy przykład: płacę w sklepie za zakupy i jestem tak zdenerwowany, bo szybko szybko, bo co ludzie powiedzą i wylatują mi co chwila pieniądze, wylatuje mi portfel z ręki itp. itd.

Dwa miesiące temu kupiłem samochód i teraz co chwila sobie wymyślam co by tu naprawić, co by zrobić, aby ten 17 letni samochód był idealny i co chwila sobie pierdziele w tych moich chorych myślach, że muszę zrobić to i to i jeszcze to i tamto... przejmuje się tym, co ludzie mówią o mnie, o moich wyborach w życiu itp. itd. i przez to wpadam w tzw. dołki. Mam niską samoocenę, wstydzę się siebie, swojego wyglądu i za szybko mówię, przez co ludzie się ze mnie śmieją. Szczególnie gdy jestem zestresowany, to nic nikt nie potrafi zrozumieć... w dodatku jestem nieudacznikiem życiowym. Nic nie potrafię zrobić, z byle pierdołą mam problemy, nie potrafię myśleć logicznie. To jest jakiś horror, jestem przez to wszystko wykończony... mam już dość.

To już chyba wszystko. Trochę się rozpisałem i przepraszam jeśli to jest napisane chaotycznie, ale ja właśnie taki chaotyczny jestem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj wiadomo masz terapie zebys mogl popracowac nad soba...sa rozne leki ale widzisz na co wlasciwie liczysz? ze staniesz sie inna osoba? No chyba jednak nie da rady. Na terapi zapewne bedziesz uczyl sie jak podniesc samoocene i zaakcpetowac siebie takim jakim jestes...co wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, Mateusz :) Mam podobne problemy do Twoich, choć w nieco mniejszym nasileniu. Na pewno pomoże Ci psychoterapia, do której ja również się przymierzam. Mogłabym Ci tu długo gadać, że trzeba pokochać siebie i tak dalej, ale Ty to wszystko wiesz, tylko masz problem z wprowadzeniem tego w życie, tak jak i ja. Trzymaj się i na pewno NIE jesteś nieudacznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×