Zaciskanie zębów podczas snu

Inne zaburzenia.

przez Bree 13 paź 2013, 16:36
Na pewno znajdzie się ktoś, kto ma ten problem. Ja kiedyś budziłam się w nocy słysząc jak zgrzytam zębami i mimo przebudzenia nie mogłam tego przerwać. A teraz od jakiegoś czasu budzę się z bólem który pamiętam z dzieciństwa-takim jak po podkręceniu aparatu ortodontycznego. Chyba mocno zaciskam zęby.......
Czytałam w internecie że można kupić specjalne nakładki chroniące zęby, chyba nawet w Dniu Świra coś o tym było.
Stosował ktoś coś takiego? A może macie jakieś inne sposoby?

przez hania33 13 paź 2013, 16:42
Mi powiedziano , ze najlepszym sposobem na to jest dotykanie jeżykiem jak najgłębiej podniebienia...mi trochę pomogło , mam szczękościsk czasem..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Lord Cappuccino 13 paź 2013, 17:34
Jest to tzw. bruksizm.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bruksizm

Pozbycie się tego jest trudne, Twój ortodonta/protetyk powinien współpracować z psychiatrą i właśnie dobrać Ci nakładki plus do tego jakieś leki uspokajające.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Potomkini 16 paź 2013, 20:55
Też zgrzytam zębami. Na początku (gdy się o tym dowiedziałam) nie przejęłam się tym zbytnio, ale kiedy po pewnym czasie zobaczyłam, że moje zęby zaczynają się szczerbić, trochę się przestraszyłam. A już całkiem przeraziła mnie wizja czegoś takiego:
http://adst.mp.pl/img/articles/artykuly ... m_ryc1.jpg .

Dlatego kupiłam sobie szynę relaksacyjną w sklepie ortodontycznym (albo medycznym, nie pamiętam dokładnie) za jakieś 20 złotych. Wkładasz to na chwilę do wrzątku, po czym wyciągasz, nakładasz na zęby i mocno zagryzasz, tak aby szyna się do nich dopasowała. Tak się przynajmniej robi z taką szyną, jaką ja kupiłam. Na początku trochę niewygodnie mi się z tym spało, ale szybko się przyzwyczaiłam. Ważne, że działa. ;) Polecam.

przez Bree 16 paź 2013, 21:33

przez Potomkini 17 paź 2013, 13:10
Dokładnie tak. :smile:

Sortuj wg