Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...)


Kachur

Rekomendowane odpowiedzi

Snilo mi sie dzisiaj ze stalam nad morzem, ale to nie bylo takie normalne morze tylko za szklanymi drzwiami... tak sobie patrzylam na wode i nagle zaczela sie zblizac wielka fala. Uderzyla o szklo i tak sie juz zatrzymala. Widok wody do samej gory drzwi spowodowal u mnie uczucie dusznosci tak wielkie ze obudzilam sie i nie moglam zlapac oddechu. Zaczelam strasznie kaszlec. Okropne to bylo. Powtarzalam sobie ze to byl tylko sen, ze tu mam czym oddychac i puscilo. Uffff... Boje sie wody :( Zawsze sie balam. Zastanawiam sie tylko jak sen moze miec taki wplyw na realne uczucie dusznosci. Co o tym myslicie? Miewacie takie sny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jest coś takiego jak układ nerwowy wegetatywny -który odpowiada za regulację wielu czynności życiowych między innymi także i oddychania

nagle jego pobudzenie (spowodowane koszmarem) mogło spowodować

odczucie realnej duszności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nerwice lękową i depresię biore alprazomerck i sertahexal doś długo chyba ze 1,5roku od tego pierwszego jestem oczywiście uzalerzniony jadę w czwartek do psychiatry chce to odstawić ,ale problem polega na tym że ja to bym ciągle spał zawsze tak miałem że spałem po 12 godzin,przed nerwicą ale teraz to jeszcze więcej ,pracuję zawodowo najgorsze są dla mnie nocki ,jeszczew mam taką prace że odpowiadam za zakład w któtrm robię znaczy za utrzymanie ruchu ,trochę mnie to stresuje tymbardziej że pierwszego ataku dostałem właśnie w pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez caly czas jestem senna ale u mnie wynika to z dwoch czynnikow: po pierwsze leki ktore biore maja dzialanie nasenne, po drugie koszmary ktore snia mi sie co noc powoduja ze budze sie jeszcze bardziej zmeczona niz sie klade i dlatego pozniej chce mi sie spac. Do wyspania sie potrzebuje okolo 10 godzin, niestety nigdy nie moge sobie na to powolic. Musisz sprawdzic czy Twoje leki nie powoduja dzialania nasennego, jelsi tak to moze lekarz Ci je zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę trójpierscieniowe. śpie w nocy ok. 11 godzin, w dzień ok. trzech. jestem maksymalnie rozbita. to przez psychotropy, bo zanim zaczęłam brać cierpiałam na bezsenność. a teraz w drugą stronę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie kiedys snilo jak jestem w budynku bardzo wysokim (mam lęk wysokości) stoję przy oknie wielkim na całą ścianę i nagle widze z daleka jak wzbiera sie ogromna fala większa i większa. Zbliza sie do mnie siega do mojego pietra zaraz zburzy budynek i zginę...

 

[ Dodano: Pon Mar 06, 2006 1:34 pm ]

takie sny zwiastuja ze nadejdzie jakis duzy problem który bedzie nas przerastal..tak przeczytalam w senniku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wczoraj śniło, że moja młodsza siostra ( której nie mam ) leżała w szpitalu i poszedłem do ojca ( z którym się od lat nie widziałem ), żeby jej coś narysował ( bo świetnie rysuje ), a on jej wymalował siekiere w trzech kolorach :| . Co to znaczy??

 

Tak wogóle to często mam sny swojej egzekucji poprzez ścięcie głowy mieczem i sny w których muszę przecisnąć się przez niewyobrażalnie mały otwór

Poza tym temat już był na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niewime czemu ale strasznie mi sie spac chce :/ biore leki uspakajające i moze od tego ale gdy prubuje zasnąc to nie moge odrazu musze otworzyc oczy bo wiem ze nie zasne :( pomocy chodze jak nieprzytomny !! ;/

 

[ Dodano: Sob Mar 11, 2006 8:48 pm ]

chcialem dodac ze na wieczor nie mam problemow z zaśnięciem ale śni mi sie bardzo duzo snów w tym niekiedy koszmary ;/ i budze sie w nocy po 3 razy lub wiecej :/ co mam robic ?? :((( pomocy nic mi sie nie chce :/

 

edyt. tematu/Jaśkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh

 

ja mam niefajno ze snem, chodzę spać ok. 3 w nocy, potem wstaje koło południa, jem śniadanie, śpię, ide na zajęcia, śpię, jem obiad, śpie, jem kolację itd itd. ni ma bata, masz tak przez srodki uspokajające. ja miałam tak juz przed zażywaniem leków, teraz to się tylko nasiliło. bierzesz je rano? jeśli tak, to fatalnie :D najlepiej powiedz o tym psychiatrze, może znajdzie ci jakiś lek, po którym nie będzie taki senny. ja, gdy powiedziałam o tym lekarzowi to mi powiedział, że trudno, inaczej być nie może, bo po wszystkich antydepresantach będzie mi sie chciało spać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatra powiedział mi, że "sen pieprzy się jako pierwszy i ostatni naprawia". I radził po prostu się nie denerwować, bo jeśli nie prześpię 4 nocy, to w 5 będę spał jak nie mowle. Grunt to się nie wściekać, irytować i starać się zachować spokój.

 

Czasami jak nie mogę spać, to po prostu leżę, patrzę się w jeden punkt i staram się myśleć o różnych przyjemnych drobiazgach. Zazwyczaj zasypiam...nawet nie wiem kiedy :)

 

Jeśli nie śpisz, to wstań i zacznij coś robić...poczytaj, posiedź przy kompie, napij się mleka ;)

 

Tutaj masz kilka rad....może coś znajdziesz dla siebie:

http://www.poradnia.pl/podstrony/czytelnia/bezsennosc.html

 

No i postaraj się nie nakręcać myślami "fuck! znowu czeka mnie bezsanne noc!". Relaks, kilka wdechów i życzę snu jak u niemowlaka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez tak mialam jak bralam leki, ale ja nigdy niemalam problemow w nocy ze spaniem podsypialam sobie w poludnie nieraz jak czulam sie jak wyzieta nieraz tez budzilam sie w nocy ale to dobrze powinno dzialac na twoja sile.Mnie tak lekarz powiedzial ,ale jak spisz zaduzo lub zamalo to cos z tymi tabletami nie tak.Powiedz lekarzowi moze zmieni ci lek .A tak porada:Pomysl sobie zawsze przed snem o czyms milym ,ze jestem np.na wyspie gdzie swieci slonko i czujesz sie dobrze,niewiem jakie masz ulubione miejsca ale sobie pomysl o nim i niemysl ze jest noc i napewno niebede mugl zasnac.Wlacz spokoja muzyczke jak lubisz cichutko, przewietrz sypialnie przed spaniem ok 5 do 10 minut jak na dworzu nawet temperatura minusowa,a jak cieplo zostaw na noc.ZYcze kolorowych i milych snow! 8)8)8):lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh

 

ja mam niefajno ze snem, chodzę spać ok. 3 w nocy, potem wstaje koło południa,

To ja też tak mam :D... później jakoś mija dzień, a potem kolejny i kolejny.... nic tylko sie zarąbać

 

To nastaw budzik i zmuszaj się do wstawania o 7, a z czasem prawdopodobnie umormuje się Wasz rytm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez oczywiscie niemozna tylko myslec przed spaniem ,oj napewno niezasne ,bo mialem z tym wczoraj problem przedwczoraj i tydziemn tenu to nie znaczy ,ze musi byc dzis.WIec radze sie troche zmeczyc wstac tez rano i napewno usniecie.wypij ziolka na sen dobra mieta i rumianek oraz meliska.Pozdrawiam.kolorowych snow 8)8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alez oczywiscie ja jak bralam leki zazawyczaj na samym poczatku spac mi sie chcialo nieraz nawet jak wstawalam pozno ok 12 i nieraz pozniej to mysle jest sprawa tabletek ,ale wydaje mi sie ze tez nerwicy.JA bylam wtedy akurat w trakcie terapi kosztowalo mnie to duzo zdrowia i zarowno energi ktora tracilam tazez moge powiedziec ,bo niebiore juz tabletek ok 1,5miesiaca jest ok czysem mam ochhote sie przespac popoludniu ale zauwazylam ze bardzo szybko sie mecze .JAk nieraz pojde na dyskoteke to 3 godzinych jestem wykonczona nie pije alkocholu a jak wroce do domu to czuje sie gorzej jak bym wypila z litra sama.Wiec nieprzejmuj sie to nerwica nas sklania do spania w roznych porach roku bo nasze organizmy troche inaczej funkcjonuja ,ale mysle ze to nic zlego byle by niespac na maxa w poludnie ,bo bedziesz miec problemy w nocy 8) :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×