Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samoocena, nie daje mi się cieszyć życiem.


ememems

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Mam problem, który staje się uciążliwy. Najbardziej się taki stał kiedy zdałem sobie z niego sprawę. Problemy zaczęły się w wieku dojrzewania, mam teraz 17 lat. Strasznie chwiejną samoocene. A wynika na to ogólny problem z samoakceptacją wyglądu. Caly czas dąże do osiągnięcia obrazu swojego Idealnego JA. Czasami mi się to udaję, przez co niekiedy mam tak wysoką samoocene i pewność, że aż chce się żyć. Ale kiedy tak nie jest to automatycznie popadam w depresje. Skrajne stany emocjonalne mi towarzyszą najczęściej przez to.

 

To jest czasami straszne, natrętne dbanie o wygląd, częste chodzenie do fryzjera, dobieranie ubioru, żeby osiągnąć idealny stan... bo w innym wypadku cala samoakceptacje szlag trafi.

 

Przez to wszystko raz się sobie podobam, raz wręcz nie moge patrzeć. TAK jestem facetem...

 

Swego czasu próbowalem sie dopingować opinią zewnętrzną. Jest ona często bardzo pozytywna. Patrzac na swoje zycie, nie mam prawa miec niska samoocene, a jednak. Problem lezy w środku.

 

Nie wiem skąd to się bierze, ale jest to tak wstydliwy i uciazliwy problem, ze chcialbym się go pozbyć, choć nie wiem jak. Co myślicie?

 

Pozdrawiam.

Piotrek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie, ale nie znajde na to odpowiedzi.

Może dlatego że wygląd przeklada się na relacje wśród dziewczyn, powodzenie i ogólnie ocenianą powierzchowność wśród innych ludzi, co często można zaobserwować? :/

 

Ogolem mam taką sytuacje, że ten problem przeszkadza mi w innych dziedzinach stanowiąc swoistą blokadę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×