Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co się ze mną dzieje ?


Lemon15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie napiszę, że z pewnych względów nie mogę odwiedzić psychologa/psychiatry choć z chęcią bym to uczynił.

Poza tym będę starał się pisać o mojej sytuacji dosyć mało szczegółowo by uniknąć możliwości weryfikacji przez kogoś z zewnątrz.

Teraz trochę o mojej sytuacji: Ukończyłem szkołę w ubiegłym roku, niestety ostatnie kilka lat mojej edukacji trafiło mi spędzić z klasą z którą nie byłem w stanie się dogadać(niby miałem to gdzieś, ale pewnie miało to jakiś wpływ na mnie, dlatego o tym wspominam). Po szkole trochę pracowałem, później z pewnych względów musiałem zakończyć pracę. Obecnie dalej nie pracuję,

staram się czasem wychodzić gdzieś z znajomymi(Nie mam ich teraz dużo, bo większość wyjechała na studia), chodzę też do klubu fitnes i uczę się angielskiego,(chcę przez to powiedzieć, że nie jest tak, że nic kompletnie nie robię i dostaję do głowy).

Zaznaczę jeszcze, że nie jestem nierobą, chciałem nawet pracować, bo mam wrażenie, że problemy związane z pracą mogły by zniwelować to co się ze mną teraz dzieje ? niestety rodzice dosyć skutecznie odradzali mi tego pomysłu, a teraz niema sensu czegoś szukać na miesiąc.

Co się dzieje ? Mam jakby ciągłe wrażenie, że robię źle, że marnuję czas, że powinienem robić coś innego, ciężko to opisać

Gdy siedzę w domu przytłacza mnie samotność i uczucie, że marnuję czas, gdy zaczynam coś robić, to nie mija.

Gdy ruszam się gdzieś z domu, to czuję to potworne uczucie, że robię źle, że powinienem robić coś innego.

Poza tym moi znajomi stracili jakby dla mnie wartość, po prostu ich obecność nie przynosi mi żadnej radości jak kiedyś,

są jak puste pudełka bez wartości :shock: . Regularnie jakiś raz w tygodniu uciekam w alkohol(może byłoby częściej, ale na szczęście mieszkam z rodzicami i myślę, że nie spodobało by im się to) wcześniej starałem się te objawy ukrywać, teraz już wygląda to tak, że kilka razy od kolegi słyszałem pytanie czemu jestem taki ponury ? i co się stało?

Czy to jest depresja ? może coś innego? chciałbym na początku wiedzieć z czym mam do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym moi znajomi stracili jakby dla mnie wartość, po prostu ich obecność nie przynosi mi żadnej radości jak kiedyś,

są jak puste pudełka bez wartości

 

Ciekawe, kiedyś sama używałam tego zwrotu- wszyscy tracili na wartości. To może wynikać stąd, że po prostu nie masz z nimi już wiele wspólnego. Proponowałabym nawiązać nowe znajomości ;)

 

Mam jakby ciągłe wrażenie, że robię źle, że marnuję czas, że powinienem robić coś innego, ciężko to opisać

Gdy siedzę w domu przytłacza mnie samotność i uczucie, że marnuję czas, gdy zaczynam coś robić, to nie mija.

 

Całkiem możliwe, że robisz coś, co nie ma prawa dać Ci satysfakcji, motywacji, energii i spełnienia. Dlaczego rodzice nie byli za pracą?

Jeśli chcesz, chętnie pomogę Ci pomyśleć nad aktywnością, która przynosi te wszystkie emocje. To, według mnie, może rozwiązać naprawdę wiele problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to możemy się wspólnie zastanowić nad tym, jakie aktywności mógłbyś zmienić w odpowiedni sposób. Ewentualnie jakie mógłbyś rozpocząć:) Ja się aktualnie bardzo interesuję wytwarzaniem poczucia pasji, nawet w stosunku do czynności, które do tej pory nie były szczególnie ciekawe. To pisz tutaj albo na pw:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×