Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nietypowe problemy w nauce


pawel.bromber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam dość nietypowe trudności związane z nauką. Spróbuję opisać dokładnie problem.

Bardzo dużo trudności np z matematyki czy fizyki sprawia mi przyswojenie nowego materiału (podstaw) ale tylko na początku – to jest okropne długie siedzenie przy czymś łatwym. Później potrafię juz obliczać naprawdę bardzo trudne zadania. Dochodzę dalej od osób, które na początku są znacznie lepsze ode mnie. Przyznam się, że nigdy się nie uczyłem dopiero w lo kiedy to cały rok uczyłem się do matury zobaczyłem, że coś mi „blokuje” Myślałem, że mój mózg wypadł z kondycji i po jakimś czasie bedzie inaczej ale niestety tak nie było . Bardzo mało wynosiłem z lekcji. Jeśli już chciałem się czegoś nauczyć musiałem szukać wiedzy w różnych źródłach – napisanej na różne sposoby – nie rozumiem tego co piszą w książkach – wiedzę muszę mieć przekazaną w inny sposób innym językiem. Problem nie tkwi w koncentracji czy pamięci – próbowałem wielu ćwiczeń i nie mam z tym problemu. Mam wrażenie, że z moją głową jest coś nie tak bo mam jakąś blokade która bardzo często się włącza nawet kiedy uczę się czegoś czym się interesuje.

 

Co mam zrobić?

Błagam o pomoc,

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel.bromber, Nie do końca chyba zrozumiałam o co dokładnie Ci chodzi, ale wg mnie powinieneś udać się do psychologa i poprosić o przeprowadzenie testów. Nie znam się , więc nie wiem jakich - pewnie coś na koncentrację , zapamiętywanie itp. Fachowiec powinien wiedzieć i Ci pomóc zdiagnozować w czym rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×