ADD? Beznadziejna koncentracja.

Inne zaburzenia.

ADD? Beznadziejna koncentracja.

przez soulfly 09 gru 2012, 22:58
Witam. Od kiedy tylko pamiętam byłem ciągle zamyślony. O ile jako dzieciak- nie sprawiało mi to wielkich trudności, o tyle obecnie (jako student) nie potrafię normalnie funkcjonować. Pamiętam że nigdy nie pamiętałem o terminach kartkówek, zakresie obowiazującego materiału itd. Często przegapiam przystanki, czynności wykonuję z automatu, nie wiele myśląc o nich w trakcie ich realizacji. Ciągle coś gubię lub zapominam, nie potrafię zapamiętać porządku dni (po 3 miesiącach studiowania..) , kiedy czytam ksiażkę to rzadko kiedy wiem o czym czytam, mijam się z kolegą w przejściu a później szukam go w pokoju., mam problem ze skupieniem się na tym co ktoś do mnie mówi. Nie wyciągam wniosków z tego co obserwuję.
Moje problemy mogą wydawać się trywialne- ale najprawdopodobniej nie ukończę przez nie uczelni, ciężko będzie znaleźć mi stałą pracę, o kompleksach nie wspominając.
Moja mama, jej siostra, dwójka kuzynów od strony mamy, mają takie same problemy,. Przebadałem się ogólnie, mam minimalne niedobory magnezu.
Moje roztrzepanie determinuje moje życie, sprawia że nie chce mi się żyć.
Problem polega na tym iż nie bardzo wiem co to może być? Bardzo boli mnie że nie mogę być normalny, ani nawet zdefiniować swojej choroby, najbardziej pasuje mi ADD, ale aż mi się nie chce wierzyć że tak wiele osób w rodzinie może mieć TEN problem.
Bylem u psychologa, ale nie byłem zadowolony. Do kogo powiniem się udać? Chciałbym udac się do psychiatry, może przypisałby mi jakieś środki np ritalin? Chwytałem się różnych sposobów, nic mi nie pomogło.
Błagam, niech mi i mojej rodzinie ktoś pomoże...
Offline
Posty
6
Dołączył(a)
05 paź 2012, 23:50

ADD? Beznadziejna koncentracja.

przez klarunia 11 gru 2012, 00:04
A co z tym magnezem? Zażywasz jakieś suplementy? Wbrew pozorom to może bardzo wpływać na koncentrację. Poza tym generalnie witaminy itd. To ma ogromny wpływ. Ostatnio się o tym przekonałam. Poza tym poziom magnezu jest trudny do zbadania. Nie wystarczy badanie krwi. Ponieważ w krwi poziom magnezu może się utrzymywać na normalnym poziomie, a w tkankach ten poziom może być dramatycznie niski. Poza tym czytałam też, że nie ma sensu zażywać magnezu bez wapnia, ponieważ one są ze sobą ściśle skorelowane. Dzienne zapotrzebowanie na magnez wynosi ok 300 mg, a wapnia 800.

Poza tym powodem braku koncentracji może być też lęk i brak poczucia bezpieczeństwa, martwienie się. Ale też niepewność siebie.

To są proste rady, ale mogą się okazać potężne. Ludzie często biorą psychotropy itp., a zapominają o dobrej diecie i ćwiczeniach.
Offline
Posty
353
Dołączył(a)
15 cze 2012, 17:53

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Przeskocz do