Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to można wyleczyć?


fatherdamn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowy na forum i mam pytanie.

Od dziecka byłem powolny, niedokładny w tym co robiłem i często słyszałem że mam dwie lewe ręce do wszystkiego. Wiele rzeczy było dla mnie zbyt skomplikowanych i musiałem długo się zastanawiać jak je rozwiązać. zawsze trzeba mi było tłumaczyć wszystko jak "krowie na miedzy". Najbardziej przeszkadzało mi to w pracy (nie raz już ją zmieniałem i dalej nie mogę nigdzie zostać dłużej). szukając odpowiedzi dlaczego tak się dzieje trafiłem na info. o ZespoleAspergera a póżniej o DDA. Jedna i druga opcja częściowo odpowiada moim obiawom (trudności w kontaktach z ludźmi, małomówność, trudność otwarcia się na innych, "otępienie" uczuciowe, pijący ojciec, natręctwa, mówienie do siebie, zamyślanie się itp.)

Może ktoś z was wie czym może być to spowodowane, może macie podobnie, chodzi mi głównie o tą powolność i niezaradność, muszę znależć pracę, w której będę sobie jakoś radził i w końcu wyprowadzić się na swoje.

Chciałbym wiedzieć czy można to jakoś leczyć (leki czy terapia?). Miałem wybrac się do psychologa, ale odwlekałem to i teraz nie mam pieniędzy, wybiore się mam nadzieje niedługo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fatherdamn, cześć w internecie nie szukaj diagnozy bo to droga donikąd nawkręcasz sobie chorób zaburzeń itd.Proponuje wizytę u psychiatry a psychoterapie jest Ci niezbędna bo dzieciństwo miałes niełatwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wkręceniem sobie chorób to się zgadzam, jest ryzyko i podchodzę do tego co przeczytam z dystansem. Jednak dobrze wiedzieć że takie czy inne zaburzenie czy choroba istnieje. Do specjalisty udam się jak będę miał już pare złotych, ale pomyślałem że dobrze będzie się zorientować czy ktoś miał już z tym doczynienia.

Dzięki za szybką odp. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×