Skocz do zawartości
Nerwica.com

Urazy głowy


Gość Autodestrukcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wydaje mi się, że moje problemy mają związek z urazem głowy, który miał miejsce 5 lat temu. Uderzenie o asfalt, pęknięta czaszka i wstrząs mózgu. poza 10 min utratą przytomności bo wypadku nie bylo szczegolnych problemow, jednak po powrocie do szkoly zaczelam zauwazac bardzo utrudniną koncentrację choć wcześniej miałam bardzo dobrą... Następnie była zmiana szkoły, w ktorej mialam silne poczucie odrealnienia i problemy z nauką choć wcześniej byłam bez wiekszego wysilku jedną z lepszych uczennic w szkole. Poxniejsze problemy nie są rozwiązane do dzis... mam tyle zaleglosci ze nie wiem co robic... Pewnosc siebie i poczucie siebie zmienilo się bardzo. Sytuacja domowa byla zła ale wzcesniej jakos sobie z tym radzilam teraz poniewaz czuje sie wybita z rytmu juz chronicznie sobie z nią nie radzę.

 

Prawdopodobne jest więc ze problemy nasilily się przez uraz w ten sposob ze przesrtalam byc zdolna do takiego wysilku umyslowego jak przedtem co obnizylo skutecznosc radzenia sobie itp ird...

 

I moje pytanie brzmi... co mozna z tym robic? Cwiczenia, lepsza dieta? Stopniowa nauka ( języki itp ) ma szanse w koncu przyniesc rezultat? Przeraza mnie to ze po 5 latach wciaz nie mam poczucia panowania i swiadomosci.

Moze wygląda na to ze z leniswa nic nie obie i moj nieuzywany mozg przestaje pracowac jak kiedys, jednak problem lezy w moich odczuciach, odrealnieniu, niemoznosci koncentracji, zanku poczucia siebie, niestabilnosci emocjonalnej itp itd...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatra mnie pytała o urazy głowy a taki miałem wstrząs mózgu z pękniętą kością i krwiakiem nadtwardówkowym neurolog też podejrzewa, że depresja ma związek z uderzeniem (choć wcześniej miałem nerwicę)

koncentracja też siadła biorę na to piracetam pomaga mi do tego rysperydon małe dawki powoduje wydzielanie dopaminy i serotoniny

do tego SSRI .

 

-- 12 wrz 2012, 21:55 --

 

Mogę podać ci listę substancji na receptę i bez poprawiające koncentrację.

Trzeba zwalczyć to ścierwo choróbsko trzeba się nie poddawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed urazem też mialam sklonnosci nerwicowe, derealizację, ale to nie przeszkadzało mi w nauce i osiąganiu dobrych wyników. A później jakbym nie mogłą używać mózgu...

 

Chętnie się zapoznam z listą leków.

Ale tez zależy mi za poznaniu metod ,,rehabilitacji" jesli takie są zeby tez mozg hmm obodzic... boje sie ze od lekow sie uzaleznie. NIgdy zadnych tego typu nie bralam/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się bałem psychotropów swego czasu.

To tak na reckę: bupropion metylofenidat adrafinil modafinil selegilina L-DOPA trazodon piracetam prampiracetam aniracetam deanol

mianseryna

małe dawki atypowych neuroleptyków rysperydon supiryd amisulpryd

bez recki: kofeina magnez wit z grupy B pochodne B8 cholina wyciąg z mucuna ruriens ( czyli L-DOPA bez recepty) wyciąg z gingko biloba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×