Skocz do zawartości
Nerwica.com

Rozregulowany zegar biologiczny.


Wombwell00

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem maturzysta (19lat), mam wakacje i mój zegar sie kompletnie rozregulował. Wstaje o 14, przed 4 nie ma szans bym w ogóle zasnął, jem praktycznie jeden duży posiłek dziennie, cały dzien nie mam energi na cokolwiek. Gdy probuje wstac wczesniej budze sie okropnie zmęczony, konczy sie zazwyczaj tak, ze ustawiam budzik za np. 30minut, a i tak budze sie 3 godziny po tym. Z drugiej strony, poloze sie spac wczesniej np. o 22-23 a i tak leze w lozku do 3-4 zanim zasne... mimo iz czuje ze jestem zmeczony. Brałem leki nasenne, ziołowe, bo nie chcialem sie na nic narazic, ale widze, ze bede musial siegnac po cos mocniejszego, bo nie dzialaja w ogole... macie jakies sposoby na regulacje swojego zegara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej reguluje konieczność wstawania o określonej porze. Jeżeli to na tle nerwowym to może jakieś lekkie leki uspokajające, np. hydroxyzina.

Ale każdy ma jakiś swój naturalny zegar i jedni są bardziej skowronkami a drudzy sowami. Dla mnie optymalny czas pójścia spać to około 1szej w nocy, a wstawanie około 10tej rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje przed snem czytać nudną książkę albo nudny film ja robię się wtedy senny natychmiastowo. ;)

Najlepiej reguluje konieczność wstawania o określonej porze.
nie dla wszystkich ja np jak pracowałem i musiałem wstać o 6 często nie mogłem zasnąć mimo że kładłem się 0 10-11 wieczorem a im dłużej nie mogłem zasnąć tym bardziej się stresowałem że się nie wyśpię i będę senny w pracy.

Na sen jest dobry zolpidem, zolpicon ale uzależnia i ma się dziwny posmak w ustach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co wy dajcie spokoj od razu chcecie chlopaka truć lekami

chlopie, wakacje masz, wyluzuj, wyspij sie jak potrzebujesz

jesli jest to dla ciebie duzy problem, postaraj sie wstac np o 8-9 i zjesc od razu sniadanie zdrowe, wypij mocna kawe. wyjdz gdzies, na jogging czy cos. jesli bedzie ci sie chcialo spac - śpij. bylebys calego zycia nie przespał :)

jedz regularnie posilki, nastawiaj sobie budzik zeby zjesc, moze to pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jet-lagi (zaburzenia zegara biologicznego związane ze zmianą strefy czasowej) na początek leczy się melatoniną na sen (do kupienia w aptece bez recepty, melatonina to naturalny hormon snu) i stymulantami, może być kawa, żeń-szeń, yerba mate, cokolwiek pobudzającego. No i bierzesz sobie melatoninę o 22:00. 22:30 zasypiasz. Budzik wyrywa Cię ze snu o 9:00. Pijesz mocną kawę na pobudzenie i jakoś funkcjonujesz. Po kilku dniach takiego rytmu powinieneś się przestawić. Po tygodniu powinno już być ok i wtedy odstawiasz kawę i melatoninę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też często dopada taki problem, że długo nie mogę zasnąć i późno wstaję to staram się pójść na siłownię albo popływać i wtedy jak się zmęczę to łatwiej mi zasnąć. Czasami biorę jeszcze leki ziołowe. Wolę nie stosować jakichś silniejszych leków, bo boję się, że się uzależnię, a ziołowe są na

tyle delikatne, że nie uzależniają. Podobno działa też zjedzenie jakiejś większej kolacji. Wtedy żołądek musi zużyć więcej energii żeby to strawić i człowiek czuje się bardziej senny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WojuBoju, ja to działam identycznie jak ty, więc znam niemożność przestawienia sobie tych godzin snu, wedle rozsądku. osobiście kładę się od 2 tygodni o 4, wstaję o 13. tyle, że u mnie to ma zabarwienie autoagresywne (jak większość głupot które ostatnio popełniam), więc nie mam motywacji by walczyć z tymi złymi nawykami. mam ochotę wycieńczyć swój organizm deprywacją snu, niejedzeniem, alkoholem, fajkami. w kazdym razie to trittico fatycznie może ci pomóc, brałam ale z rok temu. dzisiaj se tego nie wezmę, bo biorę Asentrę :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydroksyzynę można cmoknąć w pompkę. Można spróbować najniższe dawki:

- mirtazapina

- mianseryna

- trazodon

 

Zolpidemów i innych nie bierz, bo nie wyjdziesz z tego później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×