Skocz do zawartości
Nerwica.com

zaczęły się halucynacje, czy to groźne?


Gość takemeaway7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Pierwszy raz na forum.

 

Zacząłem bać się o siebie stąd pytanie.

 

Od ok. 3 lat mam depresję, od jakiegoś czasu także nerwicę, leczę się na nią od 7 tygodni u psychiatry - biorę Setaloft raz rano i Bellergot 3 razy dziennie.

 

Nie wiem kiedy to się zaczęło, 2-3 tygodnie temu? Mam krótkie zwidy/halucynacje/przewidzenia ?. Chociaż sam nie wiem bo przeczytałem że halucynacja to wizja bez bodźca zewnętrznego, natomiast złudzenie to "przekręcenie" istniejącego bodźca w rzeczywistości.

 

Więc mam raczej to drugie czyli złudzenia jednak dosyć poważne. Złudzenia trwają krótko i zawsze była już noc. Na przykład - Obejrzałem się i przez chwile widziałem ojca zamiast kubła na śmieci (na nim karton też był).

 

Dzieje się coś poważnego?

 

wiek 24 lat. pozdrawiam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj takemeaway7:)

Nie wiem czy powiadomiłaś o tym psychiatrę czy nie ,ale jeśli nie to moze jednak warto.On lepiej doradzi.

Mówisz że leczysz się na depresję i nerwicę.

Wydaje mi się ,a raczej w 80 % jestem pewna ,ze często depresji towarzyszą tez leki ,które właśnie objawiają się w taki sposób.Jeżeli np.twoim halucynacjom nie towarzyszy to ,że masz omamy dotykowe czy słuchowe to myśle ,ze nic się nie dzieje.Może to być też skutek uboczny leku(to jak mówiłam konsultacja psychiatry sie przydałaby)

 

Przepraszam ,ze tak późno odpisałam a,le dopiero wczoraj do forum dołączyłam .

Zobaczyłam z,ę data nie taka stara wpisu ,więc odpisałam.Mam nadzieje ,że jeszcze tu zaglądasz by to odczytać

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×