Skocz do zawartości
Nerwica.com

Duży problem. Chodzi o niski wzrost. :( Kompleks.


someone966

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogromny kompleks z powodu wzrostu : ( Otóż jestem niski, mierzę 172,5 cm... Codziennie się mierzam, porównuje innych do siebie, mam już jakieś problemy na tym punkcie... Ciągle się dołuje, a gdy czytam jeszcze o tym, że niscy są gorzej postrzegani i nie mają szans na znalezienie dziewczyny, bo są niscy, zresztą która by chciała takiego niskiego jak ja w przyszłości? Pociesza mnie trochę fakt, że mam dopiero 15,5 lat. Miałem taki okres czasu że od lutego do sierpnia urosłem 7 cm, a od tatmego miesiąca do teraz jedynie max. 1 cm... Nie wiem, dlaczego przestałem rosnąć. Czy to koniec? Bo miałem chyba ten skok wzrostu, skoro tyle urosłem... A po skoku podobno sie nie rosnie juz... Jak to było u Was? Czy mam szanse? Czy juz malo urosne? : ( Naprawde,wiem mozecie sobie pomyslec o mnie co chcecie, ale mam naprawde kompleksy z tego powodu, sami wiecie dlaczego .... : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

someone966, Jesli uważasz, że 172 cm wzrostu to mało..........to ja już nie wiem :hide:

Swoją wartość mierzyć ilością centymetrów, to troszeczkę niepoważne, tak uważam.

Są niżsi od Ciebie. I nie mają kompleksów.

Więc ten wzrost to przykrywka Twoich problemów i trudności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj tez uwazam,ze Twoj niski wzrost...wgCiebie taki niski to nie jest az taki problem...lecz problemem jest Twoja samoocena...

 

-- 14 gru 2011, 00:27 --

 

Niska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest średni wzrost. Nie wiem ile urośniesz, ale raczej nie da się urosnąć na siłe. Za to można chodzić podkulony lub wyprostowany.

W pewnym momencie byłem na dobrej uczelni, i jeszcze ćwiczyłem judo (nawet dobrze mi szło) - bardziej polubiłem wtedy swoje ciało i nawet ten średni wzrost. I niewiele to pomogło. Z dziewczynami dalej nic. I kompleksy też pozostały. Miał bym je nawet gdybym był wysoki na 2 metry. Bo jak wysoki wzrost ma pomóc na przekonanie, że żadna dziewczyna mnie nie polubi, a co dopiero pokocha (bo jestem taki i taki?).

Chyba problem nie leży tutaj. Nie wiem jak jest u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codziennie się tym przejmuje, to już jakaś obsesja ; / Jak myślicie, pomimo tego że już sporo urosłem i chyba ten skok miałem, to urosne jeszcze? bo przecietny wzrost to 1,78 w Polsce, a ja tak jakby przestalem rosnac, bo tylko od 5 miesiecy uroslem 1 cm, a wczesniej sporo uroslem... Czy tak mi zostanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na 15 latka 172 cm to średni wzrost ja urosłem jeszcze 12 cm od tego momentu a mój brat z 30 cm. Raz rośnie się szybciej raz wolniej nie ma tak że rośnie się np 1 czy 0,5 cm miesięcznie. Zresztą nie możesz budować własnej wartości na wzroście jak ktoś już tu wcześniej napisał ja mam ponad 190 cm a mam niska samoocenę i nigdy nie miałem powodzenia u kobiet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

someone966, prawie 173 cm wzrostu to średni wzrost. Zważywszy na Twój wiek (16 lat), masz szansę urosnąć jeszcze bardzo dużo. Wzrost jest wypadkową genów, jakie dziedziczy się po rodzicach - możesz mieć podobny wzrost do swojego ojca, matki albo Twój wzrost będzie uśrednieniem ich wzrostu (pod względem wysokości będziesz gdzieś pomiędzy matką a ojcem). Ponadto, o wzroście decyduje hormon STH - somatotropina. STH produkuje przysadka mózgowa, a wydzielanie tego hormonu odbywa się pulsacyjnie - częstość i intensywność pulsów zależna jest od wieku i płci. To, że urosłeś w określonym czasie około 7 cm, nie oznacza, że po skoku pokwitaniowym przestaniesz rosnąć. Zapewniam, że Twoje ciało będzie się jeszcze zmieniać - nie tylko urośniesz jeszcze kilka cm, ale przytyjesz, nabierzesz bardziej męskiej sylwetki. To wszystko oczywiście wynika z praw fizjologii i dojrzewania. U dorastających bardzo często na tle zmian w wyglądzie i czynnościach ciała dochodzi do zaburzeń w obrazie siebie i własnej wartości. To bardzo częste zjawisko. Porównywanie się do innych, do wzorców lansowanych przez media, do obowiązujących "średnich", zwykle powoduje zachwianie samooceny. someone966, pamiętaj, że kryterium wartościowania Twojej osoby nie jest tylko wzrost. Uwierz mi, że na pewno jeszcze trochę podrośniesz. Bez względu jednak na Twoje gabaryty, oprócz aparycji liczy się osobowość, temperament, intelekt, ambicja i parę innych cech :) Pozdrawiam ciepło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy jeszcze urośniesz czy juz nie to nikt ci z nas nie powie ani żaden lekarz, to sprawa uregulowana bardzo indywidualnie, ma sz 15 lat więc najprawdopodobniej urośniesz jeszcze a 1,72 nie jest wale taki niski ja jestem niska i np. wolę nizszych facetów jakos lepiej sie przy nich czuje za wysocy az tak mi sie nie podobają, głowka do góry, wcale nie jestes taki niski,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×