Skocz do zawartości
Nerwica.com

Erytrofobia


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś na nią cierpi? Czy tylko ja czerwienię się jak buraczek na uśmiechy mężczyzn, podczas rozmów zarówno z najbliższymi, jak i nieznajomymi, załatwiając coś na mieście, odpowiadając na uczelni? Jeśli są tu takie osoby, to piszcie proszę jak sobie z tym radzicie. Wiele już przeszłam w swoim życiu i czuję się naprawdę nieźle, gdyby nie ten paskudny "rak" ;) Byłam dziś na wizycie u pani psycholog, która jednak nie mogła mnie przyjąć i znów miesiąc czekania... Poza tym nie wiem czy jest sens zawracać głowę swoim czerwienieniem się, podczas gdy inni mają trudności w wykonaniu telefonu czy wyjściu z domu. Mój problem jest błahy dla ogółu, ale dla mnie dość dotkliwy, unikam przez to ludzi w ciągu dnia - natomiast wieczorami mogę rozmawiać godzinami. Albo po alkoholu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem to przez moment (może rok), "zaraziłem" się od kolegów w nowej szkole, bo nigdy wcześniej tego nie miałem. Bardzo łatwo się z erytrofobii wyleczyć jeśli zaakceptujesz to, nie wstydź się tego, nie walcz z tym, zapomnij, wtedy zniknie, to jest nawyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Ja przez kilka lat czerwieniłam się tak, że ech... to był tak intensywny kolor czerwieni, że nie do wyobrażenia. I w ogóle mnie to nie ruszało. Czerwieniłam się i to wszystko. Myślałam sobie, że najwyżej ktoś zobaczy, że jestem zawstydzona i nic złego w tym nie widziałam. Nigdy, przenigdy nie poczułam się źle przez to. A żeby miał to być mój problem, albo tym bardziej największy problem życiowy... :) nigdy :)

 

-- 30 maja 2013, 10:31 --

 

Czerwienienie nie jest okropne. Okropna jest wasza reakcja na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×