Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kiedy powróci psychoza?


Gość Pyritie

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem od 3 dni bez neuroleptyku. Psychiatra odstawił mi risperidon i powinienem brać fluanxol jednak go nie wykupiłem bo nie mam pieniążków.

Kiedy mam się spodziewać nawrotu psychozy o ile ją miałem?

 

[Dodane po edycji:]

 

Jedyne objawy pod odstawieniu jaki mam to wahania nastroju depresyjny/"maniakalny".

 

[Dodane po edycji:]

 

Mam ochotę turlać się po podłodze, krzyczeć bez powodu, szaleć czy to jest przypływ dopaminy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoza możę stanowić tylko jeden epizod i nigdy więcej się nie powtórzyć. Jeśli jednak wraca to zazwyczaj dzieje się to w momencie osłabienia psychicznego np. z powodu stresu. Konieczne są więc działanie profilaktyczne takie jak zdrowe odżywianie i zażywanie dużej ilości ruchu no i oczywiście zażywanie leków. Dlatego popieram zdanie koleżanki>>trzeba iść do psychiatry o pogadać o odpowiednich lekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiastuny psychozy są sprawą indywidualną.Zazwyczaj jednak wybuch psychozy przepowiadają: brak płynności mowy, niezwykłe doznania zmysłowe, częste uczucie deja vi, izolacja, pustka wewnętrzna, izoalacja, zaniedbywanie się, zapominanie gdzie położyło się różne przedmioty i wiele innych. Nakręcanie się powoduje podobne objawy, z tym że widać na pierwszy rzut oka, że nie mają one charakteru prawdziwych zaburzeń psychicznych. Na przykład osoba która się nakręciła pomimo doznawania czasami naprawdę spektakularnych objawów zadziwia często niesamowitą wręcz świadomością pewnych faktów. Nie jest do tego zdolna osoba w rozwijającej psychozie, ponieważ nie ma ona żadnego wpływu na to co się z nią dzieje, z powodu postępującej degradacji funkcji osobowości. Ponadto objawy zazwyczaj zanikają samoistnie po jakimś czasie, zwłaszcza w momencie kiedy jednostka jest zajęta czymś bardzo absorbującym. Zjawisko to również nie występuje u osób u których rozwija się proces psychotyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką ma medyczną nazwę rozkojarzenie mowy? Od prawie 3 lat taką mam. Myślę o czymś a mówię o czymś innym, zmieniam części mowy, nie odpowiednio odmieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to Twoje rozkojarzenie bo zawsze piszesz dość składnie:DJak by to miało jakiś wymiar patologiczny to Twoje wypowiedzi by tak nie wyglądały.Można więc przypuszczać, że to wszystko jest wynikiem dużgo obciążenia psychicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×