Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Myśli samobójcze

przez sailorka 26 kwi 2014, 22:41
Na razie pracuję średnio po 10-12 godzin na dobę. Dzięki temu nie mam czasu myśleć o samobójstwie. Jednak rzucam pracę, tylko czekam, aż szefowa znajdzie kogoś na moje miejsce. Daję jej ok. miesiąca. Boję się, że po tym czasie myśli wrócą, bo nawiedzają mnie w czasie wolnym, np. w weekendy (na szczęście zwykle mam wolna tylko sobotę lub niedzielę).
Cześć, jestem czubkiem

Myśli samobójcze

przez martwy 26 kwi 2014, 23:07
zabij takie myśli...byłem o krok od takiego ruchu...walczyłem długo, pragnąłem śmierci, najszczerzej, całym sercem...jednak jest coś do zrobienia w tym bezwzględnym życiu...

Myśli samobójcze

przez sailorka 26 kwi 2014, 23:12
martwy uwierz, mam ciągle dużo do zrobienia. Aktualnie pomagam 3 osobom (depresja, przemoc w rodzinie, bieda). Może jak uda mi się im pomóc i nie będę mieć już żadnego następnego celu... Ale to nawet nie o to chodzi, że chcę to zrobić. Bo chcę żyć. Chodzi o to, że jestem teraz w mega wielkim dole pełnym chaosu i dlatego trudni jest mi się bronić przed tymi myślami. Ale walczę. W ostateczności pójdę do psychiatry. Z terapeutą nie chcę o tym rozmawiać, nie ma sensu go tym obciążać. Może poczuć się szantażowany.
Cześć, jestem czubkiem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Myśli samobójcze

przez evil never dies 28 kwi 2014, 21:09
Ja p...le puściło mnie. Kiepsko było jak nigdy dotąd, ale puściło na razie. Ufff. Żyjemy dalej.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

Myśli samobójcze

przez marimorena 28 kwi 2014, 23:06
pojawiły się nagle, najsilniejsze od dawna. nie wiem co robić.

Myśli samobójcze

przez dar 28 kwi 2014, 23:16
u mnie też się pojawiają. Może są tylko lekkie bo do decyzji daleka droga ale najstraszniejsze chyba jest to, że są wynikiem plusów i minusów sensu życia. :roll: Nawet nie chodzi o to co mnie spotkało złego czy dobrego ale o to co tak na prawdę jest w tym świecie, gdzie tu kurva jakiś sens?- takie pytanie dość często krąży mi po głowie :-|
dar

Myśli samobójcze

przez Siddhi 28 kwi 2014, 23:28
Nawet nie chodzi o to co mnie spotkało złego czy dobrego ale o to co tak na prawdę jest w tym świecie, gdzie tu kurva jakiś sens?- takie pytanie dość często krąży mi po głowie
Sięgnij po filozofię, może coś odkryjesz.
Siddhi

Myśli samobójcze

przez marimorena 28 kwi 2014, 23:31
chyba żaden filozof tak naprawdę nie wymyślił nic przekonującego

Myśli samobójcze

przez Siddhi 28 kwi 2014, 23:37
chyba żaden filozof tak naprawdę nie wymyślił nic przekonującego
Ja czytałem wielu, niektórzy byli genialni. Nie mówię o filozofii akademickiej, bo to zwykle martwe i nudne teorie. Jiddu Krishnamurtiego lubiłem, ale to już lata temu, nie pamiętam za bardzo. Stachura (on był bardziej mistykiem) jest genialny. Allan Watts też - tylko on chyba nie był na polski zbyt często tłumaczony.
Siddhi

Myśli samobójcze

przez marimorena 28 kwi 2014, 23:42
mi by chyba bardziej pasował pan z twojego podpisu

Myśli samobójcze

przez Siddhi 28 kwi 2014, 23:46
Nietzsche był ok, gdyby żył dziś dobrze wpasowałby się w klimat tego forum.
Siddhi

Myśli samobójcze

przez dar 29 kwi 2014, 00:32
Siddhi napisał(a):
Nawet nie chodzi o to co mnie spotkało złego czy dobrego ale o to co tak na prawdę jest w tym świecie, gdzie tu kurva jakiś sens?- takie pytanie dość często krąży mi po głowie

rozważę propozycję. :D
dar

Myśli samobójcze

przez Siddhi 29 kwi 2014, 11:22
dar napisał(a):
Siddhi napisał(a):

rozważę propozycję. :D
Ale uważaj, bo ja jak kiedyś zacząłem czytać to straciłem wiarę, i wpadłem na kilka miesięcy w jeszcze większy nihilizm. Wiary nie odzyskałem, "sensu życia nie odnalazłem", ale uczucie kompletnego bezsensu z czasem samo znikło, a później było już tak źle, że nie miałem czasu na takie uczucia.
Sooo beware and... beware! :P
Siddhi

Myśli samobójcze

przez dar 29 kwi 2014, 11:51
Siddhi napisał(a):Ale uważaj, bo ja jak kiedyś zacząłem czytać to straciłem wiarę, i wpadłem na kilka miesięcy w jeszcze większy nihilizm. Wiary nie odzyskałem, "sensu życia nie odnalazłem", ale uczucie kompletnego bezsensu z czasem samo znikło, a później było już tak źle, że nie miałem czasu na takie uczucia.
Sooo beware and... beware! :P

Dzięki. W takim razie podejdę do tego ostrożniej :mrgreen:
dar

Sortuj wg