Skocz do zawartości
Nerwica.com

pamiec, zapominanie, znowu zapomniałam!!


Pajęczarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość dziwny problem nie wiem czy powinnam to pisac w tym temacie czy innym... otóż zapominam o wszystkim co jest tylko mozliwe, zapominam zamówic towar do firmy, kupic chleb do domu, zapominam zabierac rózne rzeczy z domu, zapominam po co poszłam do sklepu, zapominam wziąś papiery od samochodu i moje dokumenty wciąż jezdze bez, o datach urodzinach imieninach nie wspomne... jestem jedną wielką czarną otchłamią która zawsze o niczym nie pamieta, siostra twierdzi ze zaczeło sie to od momentu jak zaczełam chodzic na studia... moze i tak bo... nie pamietam! jesli chodzi o naule to nie mam zadnych kłopotów z uczeniem... Moze przez to ze jestem nerwowa czasem nadpobudliwa a czasem smęce cały dzien o niczym takie dni eufori i dni totalnej zagłady umysłu chyba jak kazdy... Fakt faktem mojego zapominania wszyscy naja juz dosc szef w pracy rodzice siostra znajomi a w szczegulnośi ja... i co? Psycholog? co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra, mam to samo. od paru lat coraz gorzej. Wczoraj zapomnialem o wizycie u psycho, na ktora czekalem miesiac! regularnie zapominam co robilem poprzedniego dnia. czesto nie pamietam gdzie zaparkowalem samochod. mam glowe pelna rozwazan o swoich problemach i w robocie tez mam przez to tyly :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi i co w tej sprawie mówi ci psychoterapeuta? to moze przez zbyt wiele zajęc lub sama juz nie wiem ech... zapomniec po godzinie co było na obiad lub zapomniec zapłacic za studia do tego stopnia ze skreslają mnie z listy studentów to jest juz duzy kłopot, poza tym wszyscy to juz widza i wola mi nie powierzać żadnych obowiązków czy próśb nawet kupna wędliny w miescie bo i tak zapomne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi mowi, ze jest we mnie bardzo duzo emocji, frustracji z powodu nierozwiazanych problemow, ze dobrze by bylo sie pogodzic ze stanem rzeczy i nauczyc sie nie roztrzasac zanadto tych spraw. (ale mi wyszlo lakoniczne maslo maslane :) Od kiedy biore proszki czuje sie lepiej i mniej przejmuje ale nadal nie pamietam, trzeba mi cos pare razy powtarzac, sprawdzac w firmie czy cos zrobilem. najbardziej resetujace umysl okresy to weekendy. w poniedzialki znow wracam do zaleglosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi mowi, ze jest we mnie bardzo duzo emocji, frustracji z powodu nierozwiazanych problemow, ze dobrze by bylo sie pogodzic ze stanem rzeczy i nauczyc sie nie roztrzasac zanadto tych spraw.
Czyli zwyczajnie nie wie, co powiedzieć.

Też mam problemy z pamięcią, koncentracją, ale to przez nerwicę i jestem z tego powodu wściekły..... ale dobrą metodą (którą niestety sam rzadko stosuje, bo uzależnienie od zajmowania czymś umysłu jest bardzo silne) na to, żeby być bardziej na ziemi niż w swoich myślach jest ograniczenie oglądania tv, przeglądania netu, słuchania muzyki, czyt. gazet, książek, a zamiast tego należy poświecić w ciągu dnia trochę czasu na obserwacje swoich myśli, po prostu, siedzisz i zamiast zamyślać się obserwujesz co Ci się tam w głowie pojawia, nic z tym nie robiąc, po pewnym czasie wszystko się robi spokojniejsze i stajesz się bardziej obudzony/a, ale trzeba się zmusić, a nie jest to takie łatwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałam taki okres, że zapominałam albo nie umiałam się zmobilizowac do czegoś. Teraz wszystko zapisuję w kalendarzu i jest lepiej

 

[Dodane po edycji:]

 

moja pani psycholog poleciła mi wtedy omegę-3 jeść bo poprawia koncentrację. Być może masz za dużo na głowie, albo faktycznie coś jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam omegę3, jej niedobory powodują zaburzenia koncentracji i pamięci, najlepszym jej źródłem jest siemię lniane (ale należy mielić samemu całe ziarna, a nie kupować gotowe mielone) oraz olej lniany nieoczyszczony budwigowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×