Skocz do zawartości
Nerwica.com

Omamy przy zamkniętych oczach


Gość jantarek

Rekomendowane odpowiedzi

Closed Eyes Visuals - w psychologicznym znaczeniu jest to stan wywołujący halucynacje przy zamkniętych oczach.

 

Obrazy przy zamkniętych oczach mogą się pojawiać zarówno podczas różnych chorób psychicznych, jak i gorączce, ale wywoływane są najczęściej przez substancje psychoaktywne, a zwłaszcza przez psychodeliki i dysocjanty.

 

Macie takie coś? Bo ja tak i myślałem, że tylko ja mam dar widzenia przez zamkniętych oczach, a to ma swoją nazwę. Ja najczęściej widzę jakieś umeblowane pomieszczenia - jednak w takim kolorze kiedy się ma zamknięte oczy.

Widzę też kolorowe linie, które układają się w figury lub w drogę.

 

I to jest jeszcze objawem CEV

Red-blue-noise.gif

 

a czasem podobne do tego to:

Closed-eye-visualization.gif Lecz taki chmur to ja nie widzę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy o to chodzi ale ja przy zamknietych oczach np gdy próbuje zasnac mam jakies makabryczne sceny, powykrzywiane twarze, zakrwawione ciała i wiele takich zanim zasne. Gdy otwieram oczy to to znika, zamykam znów sie pojawia i czesto to bywa problemem w zasypianiu, bo panicznie sie tego boje.

 

jednak w takim kolorze kiedy się ma zamknięte oczy.

tego do konca nie rozumiem bo ja widze w normalnych kolorach.

 

 

Nigdy nie słyszałam o czyms takim ze to ma swoja nazwe, nie mówiłam tez o tym mojej psych. Ale musze powiedziec moze dowiem sie dlaczego tak jest. Choc w moim przypadku przyczyna wszystkich moich dolegliwosci jest dziecinstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy o to chodzi ale ja przy zamknietych oczach np gdy próbuje zasnac mam jakies makabryczne sceny, powykrzywiane twarze, zakrwawione ciała i wiele takich zanim zasne. Gdy otwieram oczy to to znika, zamykam znów sie pojawia i czesto to bywa problemem w zasypianiu, bo panicznie sie tego boje.

Bylejaka pewnie masz to:

ipnagogia (hipersynchronia hipnagogiczna) - stan pomiędzy snem a czuwaniem (jawą). Wiąże się on z wzmożonym występowaniem fal theta. Podczas hipnagogii występują także marzenia senne różniące się nieco od pojawiających się podczas fazy sennej - REM. Taki sen cechuje mniejsza dynamika i zabarwienie emocjonalne. Hipnagogia często wykorzystywana jest przez ludzi chcących zaznać LD (świadomego snu) i zajmujących się parapsychologią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy o to chodzi ale ja przy zamknietych oczach np gdy próbuje zasnac mam jakies makabryczne sceny, powykrzywiane twarze, zakrwawione ciała i wiele takich zanim zasne. Gdy otwieram oczy to to znika, zamykam znów sie pojawia i czesto to bywa problemem w zasypianiu, bo panicznie sie tego boje.

Bylejaka pewnie masz to:

ipnagogia (hipersynchronia hipnagogiczna) - stan pomiędzy snem a czuwaniem (jawą). Wiąże się on z wzmożonym występowaniem fal theta. Podczas hipnagogii występują także marzenia senne różniące się nieco od pojawiających się podczas fazy sennej - REM. Taki sen cechuje mniejsza dynamika i zabarwienie emocjonalne. Hipnagogia często wykorzystywana jest przez ludzi chcących zaznać LD (świadomego snu) i zajmujących się parapsychologią.

 

Niewiem co mam. Nie zajmuje sie parapsychologią i mam to od ok 10 lat, nie codziennie ale kilka razy w tygodniu. nie chce tego widziec. Jest to stan miedzy snem a czuwaniem bardzo swiadomy, bardzo realny i straszny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Level 1: Visual noise

Level 2: Light/dark flashes

Level 3: Patterns, motion, and color

Level 4: Objects and things

Level 5: Overriding physical perception

 

Mam wszystkie 5 poziomów wtajemniczenia. Muszę się psychiera zapytać o te nowonowiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie chlopie robisz problemy doszukujac sie we wszystkim co cie dotyczy schozofrenicznych objawów. Gdyby to wszystko co uwazasz u siebie za podejrzane bylo nienormalne , to ten "normalny" czlowiek nie bylby czlowiekiem a bezmozgim warzywem. Tak, mam omamy przy zamknietych oczach ,znam niejedna osobe ktora tez tak ma i nikt nie uwaza tego za dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy człowiek ma coś takiego jeśli wszędzie jak byk pisze że po zażyciu psychodelików takie coś się pojawia lub u psychicznych lub u długotrwale medytujących.

 

 

Też sobie mogę przecierać oczy i też widzę kolorowe plamy - ale to nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz wizje przy zamkniętych oczach że widzisz normalnie jakieś umeblowane pomieszczenie i jest takie realne? Ja tak ale już utraciłem. Teraz widzę głównie powierzchnię planet w sepii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego o czym piszesz - od kiedy choruję na nerwicę czyli ponad pół roku. Może niezbyt często, ale parę razy mi się zdarzyło że przy zasypianiu, zamykam oczy i widziałam raz jakby jakiś rozbłysk światła, raz jakąś krateczkę czy wzorek, czy jakąś rzecz, i mimo że miałam zamknięte oczy to tak jakbym to naprawdę widziała oczami, nie w wyobraźni... Dodam że mam zdiagnozowaną jedynie nerwicę - jak na razie ;) oraz że żadnej chemii nie brałam i nie biorę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie są ani omamy, ani wizje.... Nie jest to ani choroba, ani zaburzenie, każdy coś-tam widzi przy zamkniętych oczach, jak się zacznie na tym skupiać, to cholera wie, co może zobaczyć... Jedyne, co może wtedy dolegać, to nakręcanie się..... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu musze to powiedzieć (ale lubię to mówić :-) ) to jest NORMALNE. :-) I już mówię dlaczego: kiedy zasypiamy, czyli już leżymy w łóżku, mamy zamknięte oczy a nasza świadomość wciąż jest zachowana - to nawet nie zauważamy, że zaczynamy odpływać (właśnie dlatego, że świadomość jest zachowywana w tym momencie). To odpływanie - ma oczywiście swoją nazwę, ja tak po krótce powiem, że wówczas pojawiają się nam przed oczami obrazy, bardzo realistycznie u niektórych, wzory, wzorki, szlaczki, twarze, postaci, a nawet i pełne wydarzenia. Naukowcy są zdania, że są to wspomnienia z danego dnia i zapewne mają rację, bo u niektórych można stwierdzić, że miewają też sensacje "dźwiękowe" w postaci głosów ludzi z którymi w danym dniu rozmawiali. Oczywiście nie są to typowe "głosy" omamowe - są to jedynie "Wspomnienia" i wyobrażenia... obrazy też. Aczkolwiek przy wybujałej wyobraźni, jest tak jak mówi Korba - można zobaczyć wszystko. Jest to swoista "deprywacja sensoryczna", wszak masz wtedy zamknięte oczy, mózg jest odcięty od bodźców, dodatkowo w nocy jest ciemno... Zauważ, że miłośnicy LD czy OOBE celowo wywołują u siebie podobne "rzeczy" - i to już też jest dowodem, że człowiek przed snem różne dziwy "widzi" i "słyszy", i przeżywa (bo im się to udaje). Świadomość powolutku zaczyna się przy tym "wyłączać" i przchodzi czas na głęboki SEN - widzisz to samo, ale już bez świadomości, po prostu "śnisz". Człowiek nie ma tak, że kładzie się do łóżka, zamyka oczy i natychmiast zasypia... jestem przekonana, że większość z nas dużo przed snem myśli i znakomita większość ma to, co nazwałeś omamami :-) Inna sprawa to hipnagogie - któe występują po przerwaniu snu, w jego trakcie albo tuż przed nim. Te zjawiska - najczęściej mają miejsce przy otwartych oczach... :-)

Ja wiem, że ludzie strasznie się nakręcają takimi rzeczami, zwłaszcza w nocy (noc sprzyja lękom)... ale naprawde, nie ma najmniejszych powodów do obaw - to nie są omamy. To nie jest patologiczne. :-) Patologią byłoby wtedy, kiedy przy zachowanej, pełnej świadomości - i przy zaniku krytycyzmu - i przy otwartych oczach, widywałbyś podobne obrazy. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×