Skocz do zawartości
Nerwica.com

MMPI2 - jak interpretować?


Gość jantarek

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem se MMPI2 i wyszło to:

 

http://img710.imageshack.us/img710/1532/screenshot002v.png

 

I co znaczą te cyferki? I czy symuluję bo mam F 14

 

F, K - Wartości F ogół skali tenowej, K ogół skali tenowej, oraz różnica F-K ogół skali surowej (tzw. wskaźnik Gougha) informuje wobec zawżdy odpowiednio pacjent próbuje symulacji (Gough > 14 wtem F ≥ 70), dyssymulacji (Gough < -8 wtem K ≥ 70).

 

I jeszcze "fajny" wykres

http://img641.imageshack.us/img641/1696/fffffff.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na torrentach jest ten program. Posiłkowałem się polskim testem MMPI z chomokuj.pl lecz pytania nie są po kolei i przez to mój wynik mógł się zafałszować przez 15 pytań bo było chyba idiomami.

 

O, interpretację też już mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymaganie podstawowe - znać dobrze j. angielski. Jeśli nie znasz anglika to nie zrobisz tego testu. :D

Potem ściągnąć ten program i odpowiedzieć na ponad 500 pytań 8)

Po tym zinterpretować wynik specjalną książką lecz to jest trudne i ja dałem sobie spokój.

 

Jedynie wiem, że moje objawy są bardziej na tle psychotycznym niż na nerwicowym :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ten test jest naprawdę głupi! Pyt: Mój ojciec był dobrym człowiekiem - zaznaczysz FALSE i masz punkt dla schizofrenii... x_x

 

Ludzie traktują mnie jak dziecko - prawda - 1 schizo point

 

Kochałem swoją matkę - fałsz = 1 schizo point

Kochałem swego ojca - fałsz = 1 schizo point

Lubię dzieci - fałsz = 1 schizo point

 

I wtedy sposób słupek schizofreniczny ładnie leci w górę.. :lol::!:

 

[Dodane po edycji:]

 

I jest coś dziwnego - Czasami siedzą we mnie złe duchy - jeśli zaznaczysz PRAWDA to nie dostajesz punktu dla schizo a dla F czyli symulacji. :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala schizofrenii w tym tescie jest słaba to fakt. Dobre wyniki otrzymują w niej prawdziwi schizofrenicy a Ci zdrowi wypadają bardzo źle. Dlatego o pewnej skłonności do schizofreni świadczy pewien układ wyników, a nie jedna skala.Dlatego ten test powinien być interpretowany tylko przez wykwalifikowanego specjaliste. Zresztą w ogóle metodologia badań psychologicznych to jeden z najtrudniejszych przedmiotów na studiach. Ludzie po kilka lat uczą się jak prawidłowo interpretować wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem że świadczy wiele skal dla tego wyszło że moje objawy są bardziej psychotyczne niż nerwicowe.

 

Ps. O co chodzi z pytaniem "czasem odczuwam szczególną wrażliwość na szczycie głowy"?

Ja mam uczucie że prądy mi pod/w/nad czerepem latają. To o to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie te wskaźniki Ci wychodzą bardziej psychotyczne niż nerwicowe...skala tenowa F=43,81257. Tyle, że jednak nigdy nie należy zapominać i tego też uczą na metodologii, że testy mają wartość bardziej orientacyjną, nie zmierzą przecież wielu cech, których się zmierzyć nie da. Poza tym masz naprawdę niewielką różnicę pomiędzy wartością w skali schizofreni a Pt czyli tą wskazującą na nerwice. Poza tym skala tenowa F nie jest strasznie niska...jak by nie było to grubo ponad połowe do wartości 70 czyli wskazującej na symulacje. A biorąc pod uwagę że mogłeś popelnić pewne błędy w teście, naprawde ten wynik nie jest w całości miarodajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem WISKAD u psychiatry lecz nie ma wyników ale i tak przepisał mi neuroleptyk.

 

[Dodane po edycji:]

 

Dziś zrobiłem WISKAD u psychiatry lecz nie ma wyników ale i tak przepisał mi neuroleptyk - ketrel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie neuroleptyki w takich dawkach jak Tobie przepisano dobrze działaja na nerwice wszelkiego rodzaju jak również na depresje. Dlatego często robi sie takie kombinacje antydepresant + neuroleptyk, wtedy jest lepszy efekt. Ale wiesz zobaczysz co Ci wyjdzie na tym teście, jeżeli wyjdzie Ci tam osobowość histeryczna czy neurotyczna to możesz pożegnać możliwość wystąpienia u Ciebie schizofreni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wyjdzie Ci tam osobowość histeryczna czy neurotyczna to możesz pożegnać możliwość wystąpienia u Ciebie schizofreni.
Hehe ależ powiedziała :D

 

Szału macicy na pewno nie mam bo nie mam takich objawów. A wątpię czy sam epizod ala psychotyczny mógłby wystąpić bez podstawowych objawów histerycznych.

 

Najbliżej mi do osobowości schizotypowej.

 

Ps. Powiedz mi czy objawy schizofrenii można dostać po samym przeczytaniu objawów? :D wysyłanie i nasyłanie myśli itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości, żeby dostać objawów od przeczytania ich gdzieś. Schizofreni się nie można nabawić przez sugestie co najwyżej się można troche nakręcić.A co do histerii to fakt czasami występuje ona przed epizodem psychotycznym ale wygląda całkiem inaczej niż prawdziwy nerwicowy atak histerii.Normalna histeria jest wywołana zrozumiałymi dla otoczenia przyczynami...np. bardzo stresujące wydarzenie czy inne. Natomiast osoba w histerii psychotycznej wpada w panike ze względu na przeżycia jakich doświadcza w psychozie czyli przede wszystkim ogromny lęk(kępiński mówił, że nie sposób wyobrazić sobie lęku psychotycznego) lub/i halucynacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×