Skocz do zawartości
Nerwica.com

strach przed złem fobia dotycząca zła?


Malutka19

Rekomendowane odpowiedzi

Mam poważny problem a polega on na tym,że boję się zła. Mam przez to koszmary, boję się spać. Boję się opętania i demonów, do tego stopnia, że nawet boje się czasami modlić. Kiedyś na religii ksiądz opowiadał nam często o opętaniach do tego doszły różne programy telewizyjne i minął rok a ja nadal nie mogę się z tym uporać. Nie mogę sobie poradzić z koszmarami jakie mi się nie raz śnią. Z dziwnymi rzeczami jakie mnie spotykają w nocy takie w których nie mogę odróżnić snu od rzeczywistości. Przeraźliwie boję się duchów szczególnie tych złych ;/ Jeśli ktoś ma podobnie proszę piszcie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam bardzo podobnie boję sie szczególnie w nocy to fobia zapomniałam jak sie nazywa, są różne techniki do walki ale mi sie nie udaje jakoś :) zresztą to jest chyba dość mały z moich problemów są książki np "Jak pokonać lęki i fobie" może to mało pocieszające ale ten lek jest irracjonalny bo naprawdę nic nam nie grozi :) psychoterapia pomoże bo fobie to usymbolizowany lęk i trzeba znaleźć źródło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mnie tez od jakiegos czasu meczy ta fobia, wczesniej balam sie ciemnosci, duchow itp, potem zaczelam sie bac opetania i diabla... i wciaz sie boje, nie moge spac w nocy chociaz na bezsennosc cierpie juz od 5 lat.ogolnie to boje sie zla, nigdy niczego zlegonie zrobilam, nikogo nie skrzywdzilambonie umialabym i boje sie ze cos mnieopeta i komus wyrzadze krzywde, nie wiem, jak sobie z tym radzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×