Dziwny stan podczas snu

Inne zaburzenia.

Dziwny stan podczas snu

przez kidowski 30 lip 2009, 00:34
Witam,

Postaram się opisać mój problem w mało skomplikowany sposób. 26 lat - nie mogę znaleźć partnerki (ciężko jest mi nawiązać kontakt - boję się odrzucenia) co sprawia, że zamykam się w sobie, coraz mniej mówię a gdy z kimś rozmawiam, w ogóle tej osoby "nie słucham", myślami jestem gdzie indziej, pomimo tego że gdy ktoś cały czas do mnie coś mówi, a ja myślę o czymś innym to po np 30 minutach jestem w stanie odtworzyć każde słowo, które rozmówca do mnie powiedział. Co chwila myślę o czymś innym, nie potrafię ustać w miejscu, cały czas muszę coś robić np. gdy palę papierosa lub stoję na przystanku chodzę w kółko. Bardzo brakuje mi drugiej osoby przez co nie "cieszę się z życia". Często mam myśli samobójcze ale wiem, że tego nie jestem w stanie zrobić. Po prostu myślę co by się stało gdyby bla bla bla wyobrażam sobie reakcje i zachowania ludzi po moim samobójstwie...

Bardzo łatwo wchodzę w spory ze znajomymi, rodzicami - sprawia mi to "radość" jeszcze bardziej cieszę się gdy moi znajomi sie kłócą między sobą.
Boję się ciemności -chociaż tutaj muszę dodać, że tylko ciemności w zamkniętych pomieszczeniach np. pokój, dom- często oglądam się za siebie bo wydaje mi się, że ktoś za mną stoi. gdy siedzę w pokoju spoglądam co chwila na drzwi, okno itp itd.

Miewałem bóle w klatce piersiowej, gdy mój rówieśnik zmarł na zawał serca, bóle się nasiliły -poszedłem do lekarza - zrobili ekg i inne badania, które nic nie wykazały. Nie wiem dlaczego ale uczucie bólu w klatce ustąpiło od kilku miesięcy spokój.

Często w czasie snu "przechodzę w dziwny stan" - niby coś mi się śni ale wydaje mi się, że nie śpię - słyszę wszystko co się dzieje wokół - chociaż nie wiem czy to co słyszę to jest sen czy rzeczywistość, nie potrafię rozróżnić - do tego dochodzi "pulsowanie" w żołądku - nie wiem jak to opisać, tak jakby mnie ktoś rytmicznie "ugniatał". Wiem, że mam zamknięte oczy ale wydaje mi się, że wszystko widzę W czasie tego stanu nie jestem w stanie ruszyć ręką czy nogą, żeby się przebudzić potrzeba nielada wysiłku. Chcę otworzyć oczy ale nie moge w końcu mi się udaje - budze się tzn otwieram oczy i odrazu zasypiam - stan się powtarza - znów się budzę odrazu zasypiam - stan się powtarza. I tak z 3-4 razy, aż w końcu normalnie zasypiam. Rano nie pamiętam nic prócz tego "dziwnego stanu".

Czy ktoś ma podobne zachowanie/stany ? Czego to są objawy ? Jak temu zaradzić ? Ja sobie tłumacze to tym, że wszystko minie gdy znajde sobie partnerkę. Wróci chęć do życia itp itd tak przynajmniej czuję, że tutaj dziewczyna będzie lakrstwem na wszystko a te moje "dziwne zachowanie" jest wynikiem samotności.
Dziękuję za wszelkie sugestie, porady !
Offline
Posty
34
Dołączył(a)
29 lip 2009, 00:39

Re: Dziwny stan podczas snu

przez Lili-ana 30 lip 2009, 00:49
Dziwne to co opisałeś, jak dla mnie to nawiedza Cię jakiś duch w nocy :lol:
nie no żart ;) ale szczerze to nie wiem jak to wytłumaczyć co to może być, może to jakieś uczucie niepokoju, jakieś lęki nie dają Ci spokojnie spać i dlatego masz takie dziwne wrażenie.
Najlepiej skonsultuj to z lekarzem, wygląda mi to na jakieś zaburzenia koncentracji, jeśli chodzi o te sytuacje z jakimś rozmówcą
Lili-ana
Offline

Re: Dziwny stan podczas snu

przez kidowski 30 lip 2009, 01:10
Kurde nie wiem czemu ale z tym duchem tez tak sobie tlumaczylem. Kurcze meczy mnie to strasznie. Podczas pisania tamtej wiadomości wiele razy rozejrzalem sie wokół siebie czy aby na pewno nikogo nie ma... :(

Zapomniałem dodać, że gdy z kimś "rozmawiam" nigdy nie patrzę się w oczy, najczęściej mówię wpatrzony w ziemię. Niektórym to nie przeszkadza, innych mówiąc oględnie strasznie irytuje. Nie lubię oglądać oczu, w szczególności zdjęć gdzie widać tylko oczy bez twarzy tak jak np. logo tego forum. Nie jest dobrze.

Nie wiem co się ze mną dzieje :( Chciałbym temu wszystkiemu jakoś zapobiec, boję się wizyty u psychiatry bo nie wiem co by rodzina, znajomi zaczeli myśleć, gdyby stwierdzono u mnie jakieś zaburzenia, które tak czy siak występują.

Cały czas improwizuję, że niby wszystko jest ok - ludzie na ogół spostrzegają mnie jako zadowolonego, pełnego empatii, pomocnego, wiecznie uśmiechniętego człowieka. Nikomu nie powiedziałem o swoich problemach, które cholernie mnie męczą - to całe zakładanie maski aka improwizacja też jest cholernie męcząca.
Offline
Posty
34
Dołączył(a)
29 lip 2009, 00:39

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Dziwny stan podczas snu

przez celineczka3 30 lip 2009, 10:11
Z tym snem to sa po prostu omamy hipnopompiczne, nic groznego>>zdarza sie normalnym ludziom.
celineczka3
Offline

Re: Dziwny stan podczas snu

przez kidowski 30 lip 2009, 21:24
Próbowałem na własną rękę "uzdrowić się" jakimiś dostępnymi środkami uspokającymi bez recepty. Efekt był taki, że np. po Valerinie nie mogłem w ogóle zasnąć i miałem większe lęki. W pewnym momencie czułem się tak jakbym był osaczony przez niewiadomo kogo do tego dochodził straszny ból(skurcz) żołądka - taki jak przy konkretnym stresie.Bywały sytuacje, że w środku nocy wychodziłem na godzinny czasami dłuższy spacer, bo bałem się siedzieć w domu bo zaraz coś mi się stanie i nie chodzi tutaj o jakiegoś złodzieja czy bandytę...a to uczucie, że coś/ktoś jest za mną było nie do zniesienia. Raz się zdarzyło, że po prostu wybiegłem z domu w samych bokserkach i koszulce.

Kiedyś miałem robione badanie EEG, w związku z moim nadciśnieniem, doktor powiedział mi, że mam lekkie zaburzenia fal mózgowych typu beta. Nie wiem czy te zaburzenia nie doprowadziły do takiego a nie innego stanu :(
Offline
Posty
34
Dołączył(a)
29 lip 2009, 00:39

Re: Dziwny stan podczas snu

przez Lili-ana 30 lip 2009, 23:08
Powinieneś udać się do psychiatry, a nawet musisz. Ja też chodzę i nikt z mojej rodziny nie ma o tym pojecia, poki sama im nie powiem to sie nie dowiedzą. Chyba Ty sam masz z tym jakiś problem, boisz się że z Tobą nie jest dobrze, boisz się choroby psychicznej.
Ale pomyśl, czy chcesz tak żyć? ten stan może się pogarszać, możesz sam siebie doprowadzić do ciężkiego stanu, do ciężkiej psychozy czy coś...
Radzę Ci - idź do psychiatry koniecznie.

[Dodane po edycji:]

A Ty mieszkasz sam? Tak z Twoich opisów wynika
Lili-ana
Offline

Re: Dziwny stan podczas snu

Avatar użytkownika
przez Lena88 30 lip 2009, 23:24
Co do znalezienia partnera/ki to na pewno jest w tym trochę racji. Udało mi się w tym samym czasie dobrać odpowiednie leki i znaleźć wspaniałego mężczyznę, dzięki czemu mam wrażenie, że dostałam nowe życie. Lepsze życie. Choroba wciąż daje o sobie znać, ale jest o wiele lepiej. I jest ktoś, kto wspiera i rozumie szczególnie, gdy mam gorsze dni. Też byłam typem samotnika, co pogłębiało tylko depresję. Trochę dzięki lekom, trochę dzięki własnej pracy otworzyłam się na ludzi i jest dobrze.
kidowski udaj się do psychiatry. Jeśli od razu trafisz na dobrego specjalistę, to na pewno Ci pomoże. Nie bój się leków-niekiedy są naprawdę potrzebne. Tak jak mówią inni-jeśli sam rodzinie nie powiesz to się nie dowiedzą.
Just listen to the music of the traffic in the city
Linger on the sidewalk where the neon signs are pretty
How can you lose?

http://www.youtube.com/watch?v=JyW1smKgJF8
Avatar użytkownika
Offline
Posty
300
Dołączył(a)
16 cze 2009, 18:37

Re: Dziwny stan podczas snu

przez kidowski 31 lip 2009, 00:03
Mieszkam sam od około 4 lat. Pierwsze tego typu zaburzenia zauważyłem u siebie w wieku 15 lat - tzn wtedy pierwszy raz doświadczyłem tego dziwnego stanu w czasie snu - cały się trząsłem ze strachu. Na drugi dzień powiedziałem o tym mamie, gdy o tym mówiłem nogi mi się zrobiły jak z waty i zacząłem się cały trząść. Mama powiedziała mi, że to był tylko zły sen. Od tego momentu bałem się zasypiać.

W dzieciństwie bardzo bałem się ciemności, ale tak jak napisałem wcześniej tylko w zamkniętej przestrzeni. Nie wiem czemu tak jest, bo nie mam problemu np ze spacerem w nocy po lesie czy przejściem przez cmentarz w nocy.

Muszę się przełamać i iść do psychiatry.
Offline
Posty
34
Dołączył(a)
29 lip 2009, 00:39

Re: Dziwny stan podczas snu

przez Lili-ana 31 lip 2009, 00:06
Psycholog też by pomógł - może psychiatra Cię skieruje, dowiedziłabyś się skąd te dziwne lęki nocne się wzięły, może jest jakaś przyczyna w dzieciństwie? jakieś zdarzenie? o którym możesz nie pamiętać nawet.
Lili-ana
Offline

Re: Dziwny stan podczas snu

przez kidowski 31 lip 2009, 01:12
W dzieciństwie miały miejsce 3 zdarzenia, które do dzisiaj strasznie utkwiły mi w pamięci. Miałem wtedy 4-5 lat, może one są tego przyczyną patrząc na to co się wtedy stało i jak się czułem to pasowałoby jak ulał.
1) Moja mama i jej dwie siostry postanowiły sobie kiedyś "zażartować" i sprawdzić jak zareaguję gdy moja mama będzie udawać martwą... "głupi pomysł" kazały mi iść po coś do kuchni, gdy wróciłem powiedziały mi, że mama umarła, ja byłem przerażony i zacząłem strasznie płakać

2) W nocy w oknie zobaczyłem coś co wtedy wydawało mi się sporych rozmiarów ręką, a było to zwykłe odbicie światła - z przerażenia schowałem się pod stół - wszyscy patrzyli się na mnie dziwnie a ja nie chciałem powiedzieć co się stało

3) W nocy tata wszedł do mojego pokoju i chciał wziąć jakąś książkę, żeby mnie nie obudzić nie zapalał światła. Ja się przebudziłem i widziałem po prostu czarną postać, która się zbliża do mnie bo łóżko miałem przy drzwiach. Byłem zaspany, było ciemno i nie wiedziałem "co to jest" - po prostu zamknąłem oczy i leżałem jak sparaliżowany.

No ale jeśli to może być przyczyna tego to co mi po tym ? Przyczyna odnaleziona, czasu nie da się cofnąć, a ja strasznie się męczę. Jedyne co mi pozostaje to farmakologiczne leczenie do końca życia ? ehhhh

Amon, czy wg Ciebie to jest początek schizofrenii ?
Offline
Posty
34
Dołączył(a)
29 lip 2009, 00:39

Re: Dziwny stan podczas snu

przez Lili-ana 31 lip 2009, 10:12
Odnalezienie przyczyny jest bardzo ważne, pomaga zrozumieć nasze zachowanie, może Ci sie wydawać, że to nic nie znaczy ale naprawdę ma duże znaczenie, może Ci pomóc w szybszym powrocie do zdrowia.
Wg mnie wygląda to na jakąś psychozę, zaburzenie które jest reakcją na ciężki stres w dzieciństwie. Ale nie jestem lekarzem więc... idź do lekarza.
Lili-ana
Offline

Re: Dziwny stan podczas snu

przez celineczka3 31 lip 2009, 16:53
Lilianna napisał(a):Wg mnie wygląda to na jakąś psychozę

Z calym szacunkiem, ale tu nic nie wskazuje na psychoze. Na jakiej podstawie wysunęłaś taka teorie??
celineczka3
Offline

Re: Dziwny stan podczas snu

przez verdemia 01 sie 2009, 17:12
kidowski napisał(a):

Często w czasie snu "przechodzę w dziwny stan" - niby coś mi się śni ale wydaje mi się, że nie śpię - słyszę wszystko co się dzieje wokół - chociaż nie wiem czy to co słyszę to jest sen czy rzeczywistość, nie potrafię rozróżnić - do tego dochodzi "pulsowanie" w żołądku - nie wiem jak to opisać, tak jakby mnie ktoś rytmicznie "ugniatał". Wiem, że mam zamknięte oczy ale wydaje mi się, że wszystko widzę W czasie tego stanu nie jestem w stanie ruszyć ręką czy nogą, żeby się przebudzić potrzeba nielada wysiłku. Chcę otworzyć oczy ale nie moge w końcu mi się udaje - budze się tzn otwieram oczy i odrazu zasypiam - stan się powtarza - znów się budzę odrazu zasypiam - stan się powtarza. I tak z 3-4 razy, aż w końcu normalnie zasypiam. Rano nie pamiętam nic prócz tego "dziwnego stanu".


ja tez tak czesto mam...nie wiem wtedy co jest snem a co rzeczywistoscia. A do tego np zaraz po tym zaczyna mi sie snic tak jakby dokonczenine tego co sie dzialo w dzien i nastepnego dnia nies jestem w stanie powiedziec co zdarzylo sie naprawde a co jest wytworem wyobrazni. Ale ja nigdy nie traktowalam tego jak zaburzenia. Nie maialm pojecia, ze takie stany oznaczaja, ze cos jest ze mna nie tak!
verdemia
Offline

Re: Dziwny stan podczas snu

przez Lili-ana 01 sie 2009, 19:40
celineczka3 napisał(a):
Lilianna napisał(a):Wg mnie wygląda to na jakąś psychozę

Z calym szacunkiem, ale tu nic nie wskazuje na psychoze. Na jakiej podstawie wysunęłaś taka teorie??

"Urojenia prześladowcze(Psychoza z zachowaną świadomością) - przekonanie o nieustannym zagrożeniu ze strony mniej lub bardziej sprecyzowanych wrogich choremu sił, przekonanie, że jednostka jest ofiarą prześladowań..."

[Dodane po edycji:]

Autor pisał o tym, że często mu się wydaje, że ktoś za nim stoi, itp.
Poza tym napisałam że lekarzem nie jestem, więc mylić się mogę
Lili-ana
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Przeskocz do