Zespół niezaspokojenia emocjonalnego (nerwica deprywacyjna)

Inne zaburzenia.

Zespół niezaspokojenia emocjonalnego (nerwica deprywacyjna)

przez Eustachy83 24 lip 2009, 17:09
Witam. Napisze o czymś nowym, ponieważ na tym forum nie znalazłem żadnych informacji o zespole niezaspokojenia emocjonalnego (nerwicy deprywacyjnej). Autorzy książki "Integracja emocjonalna" opisali w niej problem osób, które w dzieciństwie nie zaznały miłości, czułości, bezwzględnej akceptacji. W skrócie ich terapia polega na uzupełnieniu braków z dzieciństwa, by był ktoś kto pozwoli osobie nieakceptowanej być sobą i obdarzy ją miłością. Problem o którym piszą autorzy tej książki wydaje się oczywisty jednak szczególnie metody, którymi pomagają ludziom są raczej mało znane a w wielu przypadkach być może są niezbędne by osoba, która posiada braki emocjonalne z dzieciństwa mogła się w pełni rozwinąć, czuć się kochaną i potrafić kochać. Nie znam za bardzo innych metod terapii dla takich osób jednak ta wydaje się bardzo dobra.
Jeżeli kogoś interesuje bądź dotyczy ten problem to polecam wypowiedzi na gronie
http://grono.net/psychoterapia/topic/17 ... jonalnego/
Książkę (napisaną przez psychiatrów chrześcijańskich) polecam tym, którym nie pomógł lekarz, a mają problem opisany powyżej. Osobom młodszym, które mieszkają z rodzicami mogącymi przyczynić się do niezaspokojenia emocjonalnego poprzez brak akceptacji i miłości do swojego dziecka wydaje mi się że bardziej pomoże lekarz niż ta książka. Osobom, które ćwiczą jogę nie polecam czytania epilogu, najlepiej wyrwać te kartki ponieważ wątpię żeby komuś miały te informacje pomóc a mogą być przyczyną niepotrzebnych cierpień :( (nie życzę nikomu przeżyć tego co ja z powodu tego typu moim zdaniem pochopnych informacji :( ). Więc polecam tę książkę bez kartek z epilogu :) i z pewnym dystansem co do tej terapii ponieważ są jeszcze inne a nie dla każdego ta może być osiągalna przynajmniej nie od razu, ponieważ polega na tym by był ktoś kto obdarzy nas tym czego nie otrzymaliśmy wcześniej (prawdopodobnie od rodziców bądź jednego) a co jest istotne w rozwoju człowieka byśmy mogli przy tej osobie czując się bezpiecznie mogli się rozwijać czując że ta osoba nas kocha i akceptuje takimi jakimi jesteśmy. Więcej informacji w linku powyżej, tam ktoś lepiej wytłumaczył o tej terapii :). Dodam jeszcze że autorzy tamtej książki napisali też książkę pod tytułem "Integracja psychiczna - o nerwicach i ich leczeniu" również bardzo dobra książka, którą szczególnie polecam osobom, które mają problem związany z religią. Książka ta zaskoczyła mnie pozytywnie m.in. dlatego że nie znalazłem w niej kolejnych wielkich i "nierealnych" wymagań, które niestety czasami stawiają nam księża.
Pozdrawiam
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
15 gru 2008, 19:05

Re: Zespół niezaspokojenia emocjonalnego (nerwica deprywacyjna)

przez polakita 24 lip 2009, 23:21
WItam, jestem zaintresowana tym co piszesz i interesuje mnie też życie religijne i jak ono wpływa na mnie. Chętnie się zapoznam z tą publikacją
polakita
Offline

Re: Zespół niezaspokojenia emocjonalnego (nerwica deprywacyjna)

przez Lili-ana 24 lip 2009, 23:47
ciekawe to o tych brakach emocjonalnych, ja właśnie miałam taką matkę nieakceptującą i zimną emocjonalnie.
Ale jeśli chodzi o religię to nieee :? Ateistka jestem :smile:
Lili-ana
Offline

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zespół niezaspokojenia emocjonalnego (nerwica deprywacyjna)

Avatar użytkownika
przez Olalala 14 lut 2016, 15:57
Ciekawa jestem czy ktoś kiedyś takie coś brał pod uwagę w przypadku swojej nerwicy. Z tego co czytałam to tego typu zaburzenia leczy się inną terapią niż nerwice represyjną.

I jak to odróżnić?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
271
Dołączył(a)
10 wrz 2015, 19:58

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Przeskocz do