Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy ból głowy może byc objawem depresji?


Gość basior

Rekomendowane odpowiedzi

Boli mnie strasznie głowa,ból jest zlokalizowany z lewj strony,przebiega od potylicy po czubek głowy,mozna by go okreslic jako napięciowy,uciskowy,tak jakby cos mi uciskało mózg z tej strony,...z prawej strony głowa mnie nie boli wogóle,wiem ze to dziwne ale własnie tak mam,mam problemy ze snem i obnizony nastrój ale nie wiem czy przez ból głowy czy raczej ból głowy jest jego przyczyną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn bólu głowy może być naprawdę masa, od migreny po alergię czy braki mikroelementów czy witamin w organizmie.

Żeby to wyjaśnić radziłabym odwiedzić lekarza - ogólnego - zrobić badania krwi, laryngologa - niech zbada zatoki, neurologa - przy uporczywych bólach głowy zwykle robi się rezonans magnetyczny głowy itd.

 

Dopiero jeśłi okaże się, ze fizycznie wszytsko jest ok nalezy wybrać się do psychiatry w celu wykluczenia lub potwierdzenia depresji/nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

basior, u mnie występuje ból tego samego typu, tzn po lewej strony ni stąd ni zowąd coś zaczyna mnie tak uciskać, że nie jestem w stanie złapać tchu, ale mija po kilkunastu - kilkudziesięciu sekundach. Ból pojawia się kilka razy dziennie.

 

Pewnie to hipochondria, ale jako że lewa półkula odpowiada za prawą stronę ciała, zaczęło mnie niepokoić że moja prawa noga często drętwieje, czuję 'jakby nie była moja'. Ostatnio wstałam od biurka i moje nogi niespodziewanie odmówiły posłuszeństwa, zwłaszcza prawa, po prostu walnęłam o ziemię, próbowałam się podnieść ale dopiero po kilkunastu minutach wszystko wróciło do normy... to było dziwne.

 

Może to jakiś efekt uboczny leków? Na ulotce mojego jest napisane, że może wystąpić 'niezborność ruchów', 'stupor' (cokolwiek to znaczy) etc.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basior, typowy nerwicowy ból głowy - uczucie ucisku głowy, uszu, zaciskanie jakby pętli, opaski, uczucie "nieswojości" głowy i kończyn.

 

Też to miałem - z tym że do tego piekielne zawroty i migreny (jedna z nich trwała tydzień, myślałem, że oszaleję) z wymiotami, cały październik wegetowałem. Ale ja to miałem po seronilu.

 

[*EDIT*]

 

Aha, dodam jeszcze, że istnieje przyczyna organiczna dająca podobne objawy. To urazy kręgosłupa szyjnego. Wtedy ma się czasem nawet zaburzenia widzenia, wymioty, drętwienia kończyn i głowy oraz uczucie duszenia w gardle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×