Winpocetyna

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Winpocetyna

przez eovo 20 maja 2016, 20:48
Winpocetyna - rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa przepływ krwi przez naczynia mózgowe, dzięki czemu doskonale poprawia koncentrację, skupienie oraz aspekty poznawcze.

Hamując fosfodiesterazy w komórkach ścian naczyń powoduje zwiększenie stężeń cAMP i cGMP i w konsekwencji zwiotczenie mięśni gładkich oraz rozszerzenie naczyń krwionośnych.
Poprawia mikrokrążenie w mózgu beż wywoływania efektu podkradania.
Hamuje w sposób zależny od dawki kanały sodowe, przez co wykazuje działanie neuroosłonowe i przeciwdrgawkowe.
W badaniach klinicznych wykazywano poprawę u pacjentów z różnym nasileniem zaburzeń neurologicznych od zaburzeń pamięci do stanów poudarowych.
Winpocetyna wpływa pozytywnie na metabolizm tkanki mózgowej poprzez poprawę mikrokrążenia.
Zwiększa zużycie glukozy i tlenu, a przez to wytwarzanie ATP.
Zwiększa tolerancję komórek nerwowych na hipoksję.
Przyspiesza cykl metaboliczny noradrenaliny i serotoniny w mózgu.


Swanson Vinpocetine poprawia krążenie krwi, poma­gając tym samym dostarczać tlen mózgowi. Winpocetyna to substancję pochodzenia roślinnego (Vinca minor - barwinek pospolity) o działaniu rozkurczającym na naczynia ośrodkowego układu nerwowego. Winpocetyna rozszerza naczynia krwionośne w obrębie mózgu, nie wpływa na krążenie obwodowe. Poprawia mikrokrążenie mózgowe i obniża opór naczyniowy. U osób starszych usprawnia metabolizm tkanki mózgowej, również w warunkach niedotlenienia. Zwiększa wykorzystanie glukozy i tlenu, zwiększa wytwarzanie ATP, zwiększa stężenie cAMP, poprawia parametry fizykochemiczne składników krwi. Okres półtrwania winpocetyny wynosi 2-3 godziny. Wydalana jest w postaci nieaktywnych metabolitów.

W badaniu zrealizowanym w Uniwersytecie Surrey w Wielkiej Bry­tanii 203 osoby z problemami z pamięcią otrzymywały winpocytynę al­bo placebo. To oraz inne badania wykazały znaczną poprawę zdolno­ści kognitywnych u ludzi przyjmujących ten środek. Co godne odnotowania, poprawę w zakresie koncentracji, przywoływania pamię­ci i uczenia się stwierdzono już po jednej dawce. Pewne podwójnie śle­pe badanie wykazało istotną poprawę pamięci w godzinę po zażyciu 40 mg winpocetyny.

Zioło to jest wskazane dla osób, które zaobserwowały u siebie osła­bienie pamięci, koncentracji, szybkości uczenia się, koordynacji nerwowo-mięśniowej i refleksu lub też słuchu albo wzroku. Badania ukazują jednak, że winpocetyna jest szczególnie przydatna w przypadkach osła­bienia krążenia krwi w mózgu, zwykle z powodu stwardnienia tętnic móz­gowych (stanu, w którym nagromadzenie blaszek zatyka tętnice) lub pod­czas mikrowylewu. Podobnie jak miłorząb, winpocetyna może być korzystna również w razie występowania szumów usznych (tinnitus), któ­re mogą powstawać z powodu problemów z krążeniem.


winpocetyna opinie działanie

Rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa przepływ krwi przez naczynia mózgowe, naczynia siatkówki oraz w uchu wewnętrznym. Łagodzi objawy neurologiczne spowodowane niedostatecznym ukrwieniem OUN. Poprawia metabolizm i moduluje uwalnianie neuroprzekaźników w OUN. Zwiększa elastyczność krwinek czerwonych, co przyczynia się do poprawy warunków mikrokrążenia. Jest wybiórczym inhibitorem izoenzymu fosfodiesterazy typu I (PDE I). Zwiększa produkcję wysokoenergetycznych fosforanów i stężenie cAMP. Wykazuje działanie spazmolityczne na mięśnie gładkie naczyń krwionośnych. Po podaniu p.o. osiąga maks. stężenie we krwi po 60–90 min. Jej dostępność biologiczna wynosi ok. 57%; pokarm zwiększa ją o 60–100%. Winpocetyny nie należy stosować jednocześnie z heparyną.

Liczne są powody sukcesów winpocetyny w potęgowaniu zdolności umysłowych i pamięci. Jak miłorząb, hamuje ona agregację trombocytów, powstrzymując komórki krwi od sklejania się ze sobą i tamowania naczyń krwionośnych. Badania dowodzą również, iż rozszerza ona naczy­nia w mózgu, usprawniając tym samym krążenie, co pozwala czerwonym krwinkom, niosącym tlen, łatwiej przechodzić przez wąskie tętnice.

Ale komórki mózgu wymagają nie tylko ciągłego dobrego zaopatrze­nia w tlen. Potrzebują także energii. Winpocetyna okazała się wzmagać jej wytwarzanie w neuronach mózgu. Przyspieszając transport glukozy i tlenu do mózgu oraz ich spożytkowanie, może ona redukować skutki wylewów czy mniej drastycznych mikrowylewów, które niekiedy prowa­dzą do demencji.

W końcu stwierdzono, że winpocetyna stymuluje neurony noradrenergiczne w obszarze mózgu, zwanym miejscem sinawym (locus coeruleus). Neurony te wpływają na funkcjonowanie kory mózgowej – par­tii mózgu aktywnej w rozumowaniu, planowaniu, działaniu. Z wiekiem spada ich liczba, co osłabia koncentrację, bystrość umysłu oraz tempo przetwarzania informacji.
Offline
Posty
206
Dołączył(a)
20 lip 2009, 07:46
Lokalizacja
Szczecin

Winpocetyna

Avatar użytkownika
przez Lord Cappuccino 20 maja 2016, 20:51
Po pierwsze temat o tym leku już istnieje na forum- winpocetyna-vicebrol-vinpocetine-caviton-t38856.html .
Po drugie w Polsce jest to LEK na receptę lekarską (suplement diety w USA), więc nie wiem co ten temat robi w Medycynie niekonwencjonalnej.

Zamykam.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Avatar użytkownika
Offline
Moderator/ R2 - D2
Posty
14310
Dołączył(a)
05 maja 2011, 00:00

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Przeskocz do