Skocz do zawartości
Nerwica.com

Medyczna marihuana.


lew

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszał ktoś może jakieś doniesienia o leczeniu nerwicy marihuaną? W necie można znaleźć mnóstwo info o tym, że CBD czyli ta aktywna substancja medycznej marychy ma mi. działanie przeciw lękowe, przeciwdepresyjne. Teraz istnieje już ponoć odmiana pozbawiona zupełnie psychoaktywnego THC. Sam przyznam się, że ostatnio próbowałem się "leczyć" gandzią oczywiście tą zwykła ćpuńską. Trochę pomogła, ale tylko do pewnego stopnia. Dla człowieka chorego każda zmiana w chemii mózgu może okazać się bardzo niebezpieczna. Miałem kilka przyjemnych "upaleń" ale było też kilka nieprzyjemnych i gdybym palił w większych ilościach to chyba nie dałbym rady zapanować nad tą lawiną negatywnych myśli. Ostatecznie mój chory umysł nie potrafi dostrzec w czym tkwi ten cały fenomen "haju".

Gdyby była tylko taka możliwość bardzo bym chciał sprawdzić jak działa ta medyczna marihuana ze znikomą ilością THC i podwyższona CBD. Puki co w Polsce dla ludzi z wszelkimi zaburzeniami psychicznymi alternatywa dla leków w postaci kannabinoidu CBD właściwie nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki temat juz. Trzeba to scalić.

Sam bym zapalił takiej odmiany która ma mniej niż 1% zawartości thc, bo te z ratio 1:1 thc\cbd i tak będą działać rekreacyjnie. A nie idzie takiej kupic w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby można kupić ten olejek z 5% zawartością CBD ale jakie ceny :shock:

310 zł za 10 ml to wydaje się drogo. Minimalna dawka lecznicza CBD to od 2 do 3 mg w butelce jest 500 mg wiec butelka przy takim stosowaniu starczałaby na długo, ale czy minimalna dawka byłaby skuteczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoanalepsja_SS, samego cbd nie próbowałem tzn. olejku. Może spróbuje kiedyś jak zagłebie temat. Trawy nie jaram już od dawna bo w depresji działa nie tak jak trzeba.

 

-- 22 mar 2015, 19:29 --

 

Można śledzić taką grupę CBD CREW oni próbują wyselekcjonowac odmiany z jak najmniejszą zawartością thc. Gdzieś jest jeszcze jeden temat o mj i tam sa podane typowo medyczne odmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No troszkę mnie tu nie było i się w sumie cieszę z tego powodu.

Słuchajcie , zalogowałem sie na tym forum chyba w 2011r jestem tu pod nazwą lexaper-można sprawdzić, pisałem kilka postów tzn odpowiedzi do postów ale w sumie to nie dużo.

Od 2003 r do 2014r brałem wszystkie leki z psychiatrii jakie tylko psychiatra może wyciągnąć z szufladki , od benzodiazepin , przez antydepresanty stare i nowe , neuroleptyki,przeciwpadaczkowe jakis ten nowy brintelix czy cos i ogolnie czułem sie calkiem spoko przez ok 2 lat na lexapro stad tez moj nick ale czar prysnąl mimo zwiekszenia dawki , odstawienia leku i powrotu do niego... już sie wystrzelał. I co ? i od nowa każdy lek po kolei może teraz zaskoczy jak Pan dłużej pobierze mówi psychiatra - no to brałem.. i się męczyłem i męczyłem.

Pewna Pani dr Agata Jarek z Maboru (polecam - bardzo miła i bardzo chcąca pomóc osoba , jeżeli ktoś oczywiście lubi leki ) w Warszawie po tym jak jej wspomniałem o medycznej marihuanie sama stwierdziła,że w moim przypadku jest to rozsądny wybór nie pozbawiony logiki,byłem jej pacjętem kilka lat wiele leków wypisała , starała się bardzo lecz efektów nie było.Wystąpiła sama do jakiejś komisji bioetyki czy coś z moją dokumentacją medyczną od 2003 do 2014 i tam od razu sprawa została ucięta, powiedziała mi że mogło być to nawet odebrane jako wyłudzenie gdyż ja nie mam sklasyfikowanej choroby tylko zaburzenie osobowości/nerwica/stany depresyjne/lekowe/derealizacja/depersonalizacja..

Także przeprosiła mnie bardzo i powiedziała ,że przy obecnym prawie tego nie przeskoczymy.

Zacząłem razem z mamą kopać w internecie na temat medycznej marihuany i znależliśmy takiego Pana Jerzy Zięba.

Moja mama wybrała się na spotkanie z nim do Warszawy na auli/sali Stefana Wyszyńskiego i udało jej sie przez chwilke z nim porozmawiać o mojej sytuacji.Powiedział,że jak najbardziej olej z konopii można spróbować,powiedział,ze najlepiej było by gdyby zawierał thc gdyż thc toruje drogę dalej kanabinoidą czyli CBD i działanie jest wtedy bardziej lecznicze/skuteczne.

W chwili obecnej mam kontakt z osobą z otoczenia Pana Jerzego Zięby i który to polecił mi spróbować nawet sam olejek z CBD tyllko ok 15% , ponieważ na polskim rynku THC jest zabronione. Tak też zrobiłem , zakupiłem na początku olej CBD + CBDA 15% RAW buteleczka 10ml niestety drogi bo aż 960pln.NIe będę pisał gdzie kupiłem bo nie chce tutaj robić żadnej reklamy a jedynie powiedzieć ,że po tylu straconych latach czuje ogromną ulgę , nie mam już napięć w ciele , nie napina mi szyi , karku nie zatyka w klatce piersiowej , nie mam tzw. czapy/otumanienia , zę nie wiedziałem co sie dzieje i kiedy i kim jestem. Czuję się w skali od 1 do 10 tak na 8 może 9 a czasami jest zupełnie normalne.

Buteleczka 10ml tego 15% CBD +CBDA Raw Hemp OIL wystarcza mi na 2,5 - miesiące , gdyż zażywam tylko przed snem po 2 , max 3 krople pod jezyk.Troche drapie gardło ale pomaga i to bardzo.

Chciałem tylko się podzielić z Wami,że wreszcie znalazłem coś co mi bardzo pomaga.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania , proszę pytać.

Pozdrawiam

D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nieodpowiedni dział na taki temat z góry przepraszam i proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce. Mam pytanie do wszystkich mądrych ludzi z forum, biegłych w sztuce farmakologi :D O co właściwie chodzi z tym medycznym ziołem? CO właściwie leczy? THC czy CDB? A może jedno i drugie? Bo ja nie rozumiem o co chodzi w całej tej medialnej nagonce związanej z doktorkiem z CZD. Podawał dzieciom lek na bazie zioła, no ok, jeśli znaleźli się ludzie, którzy gotowi byli podawać go własnym dzieciom - też ok. Ale w tych właśnie mediach są sprzeczne informacje na temat zawartości THC w różnej maści lekach, szumnie nazywanych medyczną marihuaną. Jedni mówią, że zawartość THC jest żadna bądź tak nieznaczna, ze nie powoduje znanego większości populacji świata efektu upalenia. Drudzy znowu twierdzą, że to zależy od rodzaju schorzenia na jakie się lek podaje, więc jak to w końcu jest? Nie da się wyselekcjonować bądź produkować syntetycznie substancji leczniczej i zwyczajnie stworzyć leku, który nie będzie ludziom kojarzyć się z dragiem? Mało przecież kto wie z tych wszystkich krzykaczy, że na ADHD podaje się pochodną amfetaminy, która jak się ktoś uprze może się delikatnie przyćpać. Ci sami nie negują jakoś podawania morfiny, silnego draga z tej samej ligi co heroina ludziom ciężko chorym i niemożliwie cierpiącym i pewnie sami błagaliby na kolanach o podanie go gdyby sytuacja tego wymagała. Pomijam tą prowadzoną w mediach bzdurną dyskusję na ten właśnie temat, chodzi mi o fakty. Jak to właściwie z tym ziołem jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są pewne rozbieżności bo jest kilka rodzajów olejków konopnych-

- "zwykły" olej konopny z nasion konopnych

- olej konopny RSO czyli tzw. "łzy feniksa"- olej/wyciąg z kwiatostanów i łodyg konopnych o b.wysokiej zawartości THC,

- olej konopny CBD z nasion- o wysokiej zawartości CBD i marginalnej zawartości THC.

 

Główne zastosowanie medyczne ma CBD. W przeciwieństwie do THC nie wykazuje działania psychoaktywnego. Ma silne działanie przeciwdrobnoustrojowe, neuroprotekcyjne, antyoksydacyjne, do pewnego stopnia przeciwpsychotyczne, przeciwdepresyjne, przeciwpadaczkowe. W USA lek Epidiolex stosuje się do leczenia - zespołu Lennoxa-Gastauta i zespołu Draveta (dwie rzadkie odmiany padaczki).Pomaga pacjentom z SM.

 

Z drugiej strony Marinol lek zawierający dronabinol (syntetyczny izomer THC) stosuje się, aby ulżyć pacjentom cierpiącym z powodu AIDS i chorób nowotworowych. THC posiada właściwości anelgestyczne,przeciwbólowe, przeciwzapalne, antyoksydacyjne i antynowotworowe. Prezesa Wolnych Konopi i jego rodziców wsadzili o ile się nie mylę za to, że przywieźli 1,2l łez feniksa(czyli tego olejku ze skoncentrowanym THC), żeby leczyć babcię chorą na raka trzustki.

 

W UK jest lek Sativex, który zawiera standaryzowany ekstrakt o zawartości CBD/THC ~1:1. Biorą to pacjenci chorzy na stwardnienie rozsiane(SM).

 

Jeszcze jest Cesamet, który zawiera nabilon- analog THC- też biorą to ludzie z ciężkimi chorobami, żeby złagodzić dolegliwości bólowe, ma też właściwości przeciwwymiotne jak poprzednik.

 

Jest wiele odmian konopi o różnej zawartości poszczególnych kannabinoidów, różnym ratio, wiele też zależy od metody ekstrakcji itp. Wiadomo, jak ktoś nie ma dostępu do medycznej marihuany, a jest ciężko chory(np. na SM) to wiele ludzi przyznaje się, że zwyczajnie jarają skręta do poduszki i przynosi im to ulgę w cierpieniu.

 

Poczytaj też- http://trawka.org/topic/32948-cbd-mniej-znany-kannabinoid/

 

A o co chodzi w nagonce z doktorkiem z CZD? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze albo o cele polityczne pewnych ugrupowań, wybory już za pasem... Debata na temat marihuany w przestrzeni publicznej w tym kraju, czy to medycznej czy rekreacyjnej, nigdy nie miała znamion merytoryzmu i rzetelnego podejścia do tematu, zawsze była dyktowana interesem pewnych grup społecznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również stosuje ten olejek w stężeniu 4% CBD i jestem z niego zadowolona.

Po około godzinie po zażyciu mijają lęki u mnie przede wszytkim fobia społeczna, lepiej się czuję. Także ma działanie antydepresyjne.

Jednak stosuje tego więcej około 10 kropel, wtedy mocno czuje efekt, z czasem terapeutycznie dawkę pewnie zmniejsze.

Także jak ktoś ma wątpliwości czy warto to kupić, moja odpowiedż brzmi tak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91

Czy ktoś z was korzystał z medycznej marihuany ?, jakaś poprawa po niej itp ?. Sam bym spróbował owej ze względu na to że praktycznie żadne leki na mnie nie działają. 

Edytowane przez myślący91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem medyczna marihuana stosowana jest do uśmiarzania bólu, bądź hamowania jakis objawów chorobowych, raka czy czegoś w stylu. Nie sądze, żeby wykorzystwali ją do leczenia np depresji, bo marihuana może wpędzić w większa depresje. Czy innych chorób psychicznych też nie leczy.

Poczytaj o CBD, który jest teraz legalnie dostępny na allegro i może posiada te cechy, które Ci pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
9 godzin temu, kamysto napisał:

Z tego co wiem medyczna marihuana stosowana jest do uśmiarzania bólu, bądź hamowania jakis objawów chorobowych, raka czy czegoś w stylu. Nie sądze, żeby wykorzystwali ją do leczenia np depresji, bo marihuana może wpędzić w większa depresje. Czy innych chorób psychicznych też nie leczy.

Poczytaj o CBD, który jest teraz legalnie dostępny na allegro i może posiada te cechy, które Ci pomogą.

To widać mało czytasz na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kamysto napisał:

Z tego co wiem medyczna marihuana stosowana jest do uśmiarzania bólu, bądź hamowania jakis objawów chorobowych, raka czy czegoś w stylu. Nie sądze, żeby wykorzystwali ją do leczenia np depresji, bo marihuana może wpędzić w większa depresje. Czy innych chorób psychicznych też nie leczy.

Poczytaj o CBD, który jest teraz legalnie dostępny na allegro i może posiada te cechy, które Ci pomogą.

 Medyczna marihuana może pomóc w zaburzeniach psychicznych(szczególnie PTSD). Wiadomo że na każde schorzenie psychiczne nie będzie skuteczna, ale w niektórych owszem.

Edytowane przez adrian1233378
błąd ortograficzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×