PSSD, prolaktyna, testosteron, dopamina, libido ......

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

PSSD, prolaktyna, testosteron, dopamina, libido ......

Avatar użytkownika
przez xanonymous 23 paź 2014, 23:07
Wysoki poziom prolaktyny powoduje obniżenie poziomu testosteronu, słaby popęd płciowy oraz problemy z erekcją. Gwałtowny wzrost hormonu prolaktyny po orgazmie jest przyczyną dlaczego potrzebujesz przerwy i odpoczynku zanim będziesz mógł znowu....

Prolaktyne możńa obniżyćza pomocą leków na recepte jak np. Bromokryptyna i Dostinex (kabergolina). Ale leki te jak kazde inne mają skutki uboczne.

Oto naturalne suplementy ktore obniżą poziom prolaktyny:
Podstawowe:

1) Vitamin B6
2) Vitamin E
3) SAM-e (S-adenozylo-metionina)

Dodatkowe:

1) ekstrakt z żeń-szenia
2) Maca
3) Ashwagandha
4) Mucuna pruriens
5) Cynk
6) Ginkgo Biloba (miłorząb)

Więcej po angielsku tutaj:
http://www.muscle-health-fitness.com/pr ... bitor.html
http://www.muscle-health-fitness.com/pr ... or-2.html/

Zaburzenia seksualne po SSRI mogą mieć związek z podwyższonym poziomem prolaktyny (warto zbadać prolaktyne gdy ma sie PSSD). W pewnym badaniu okazało się że citalopram podwyższa prolaktyne o 40%.

-- 01 lis 2014, 18:05 --

Jeden typo podaje ( http://www.paxilprogress.org/forums/sho ... hp?t=51093 ) że pozbył się dysfunkcji sexualnych spowodowanych przez SSRI (paroksetyne) suplementując cynk w dawce 60mg dziennie. Poprawiać zaczeło sie po 3,4 tygodniach. Niby 10mg cynku dziennie to dawka w 100% pokrywająca zapotrzebowanie (tak pisze na suplementach z cynkiem). Typo mówi, że przez kilka miesięcy brał 60mg cynku dziennie oraz badał krew na poziom cynku przed i po suplementacji i wszystko było w porządku. Jakaś tam norma podaje poziom cynku 12-25. Jego poziom cynku we krwi po miesiącach przyjmowania po 60mg cynku był 16 więc wcale nie był wysoki.

W wieku 24-ech lat zaczeły wypadać mu włosy. Niski poziom cynku sprawia, że enzym 5-alpha reduktaza zaczyna produkować zbyt dużo DHT (DiHydroTestosterone). Koleś badał poziom testosteronu przed i w trakcie suplementacji i skoczył mu z 19 do 28 jednostek. 19 jest w normie ale osoby, które biorą paroksetyne nie zdają sobie sprawy że mają mniej wolnego testosteronu mimo że testy wychodzą w normie. Ale młodzi mężczyźni powinni mieć wysoki poziom testosteronu, nawet w granicach górnej normy. DHT powoduje łysienie typu męskiego. Paroksetyna obniża dopamine a w rezultacie zwiększa poziom prolaktyny. Prolaktyna aktywuje 5alpha reductase. Sądzi się, że cynk reguluje hormony ale tylko gdy jego poziom jest odpowiednio wysoki. Upraszaczając. Paroksetyna -> obniżenie poziomu dopaminy (dopamine downregulation) -> wysoka prolaktyna -> wysokie DHT -> utrata włosów ; wysokie DHT i Estrogeny -> niskie libido. Cynk powstrzymuje 5alpha reductase i obniża poziom estrogenów co podwyższa testosteron. Cynk reguluje dopamine /prolaktyne.

Zacznijmy suplementować cynk nie później tylko teraz. Zalecana dawka 15mg to za mało. 60mg is OK. Wielu kulturystów, sterydziarzy bierze 70-100mg cynku, aby upewnić się że ich testosteron nie aromatyzuje do estrogenu lub przekształca się w DHT przez 5-alpha reduktaze.

Dodam że obydwie osoby stosowały pikolinian cynku. U nas w aptekach jest głównie glukonian cynku ewntualnie chelat aminokwasowy z Olimp'u.
neuroleptyki takżę podwyższają prolaktyne...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
575
Dołączył(a)
04 paź 2011, 14:28

PSSD, prolaktyna, testosteron, dopamina, libido ......

Avatar użytkownika
przez Toolka 04 lis 2014, 12:56
Tak, stosują Cynk+Magnez+B6.
CYNK współtworzy centrum aktywne wielu enzymów, między innymi, tych odpowiedzialnych za produkcję testosteronu.

Ale chodliwy jest ponoć kwas D-asparaginowy np. DAA ULTRA - zawiera unikalną prawoskrętną formę kwasu asparaginowego, która nasila proces syntezy testosteronu z cholesterolu. Tzw. modulator androgeniczny.
wellbutrin, metformina
Avatar użytkownika
Offline
Posty
7
Dołączył(a)
02 lis 2014, 22:18
Lokalizacja
lubuskie

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Przeskocz do