Hordenina

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Hordenina

Avatar użytkownika
przez xanonymous 23 lip 2014, 14:41
Hordenina to alkaloid o słabym działaniu stymulującym. Podobnie jak inne suplementy stymulujące zwiększa ilość noradrenaliny pobudzając dzięki temu metabolizm, zmniejszając łaknienie i dodając energii. Naturalnie występuje on w wielu gatunkach roślin, głównie w kaktusach i akacjach. Największe stężenie hordeniny znajdziemy jednak w jęczmieniu, od którego łacińskiej nazwy substancja wzięła swoją. Hordenina jest pochodną fenyloetyloaminy podobną strukturalnie do tyraminy.

Działanie

Hordenina ma działanie lekko pobudzające, stymulujące oraz bakteriobójcze. Jako selektywny inhibitor monooksydazy(iMAO-B), odpowiada za rozkład dopaminy - neuroprzekaźnika, którego poziom w naszym mózgu wpływa na podejmowanie decyzji. Wpływa także na uwalnianie gastryny odpowiedzialnej za prawidłowy stan błony śluzowej żołądka. Jednocześnie hordenina nie przyczynia się do wzrostu ciśnienia tętniczego, zaburzeń pracy układu nerwowego, czy oddechowego, jak w przypadku niektórych stymulantów.

Zastosowanie

Hordenina znajduje zastosowanie w kulturystyce. Wspomaga ona proces spalania tłuszczu zapasowego wpływając jednocześnie korzystnie na możliwości wysiłkowe sportowców. Doskonale sprawdza się także w odchudzaniu, przyczyniając się do nasilenia metabolizmu i tym samym, skutecznej redukcji masy ciała. Blokuje ponadto działanie 18 gatunków bakterii gronkowców, odpornych na penicylinę. Jest także doskonałym sposobem na lepszą koncentrację i zdolność skupienia. Szczególnie pomocna jest przy wzmożonej aktywności poznawczej, doskonale zwiększając naszą wydajność umysłową. Hordenina stosowana jest także jako składnik kosmetyków przeznaczonych do walki z problemami naczyniowymi. Dodatkowo hodrenina jest selektywnym inhibitorem MAO-B w związku z tym zażywana powoduje efekty właściwe dla iMAO-B takich jak wzrost neuroprzekaźników (serotoniny, dopaminy, noradreanliny) co wiąże się z efektem przeciwdepresyjnym.

Dawkowanie

Hordeninę najlepiej jest przyjmować dwa do trzech razy na dobę w dawkach po 50 mg. Dla uzyskania lepszego efektu redukcji masy ciała, zaleca się stosowanie jej łącznie z kofeiną oraz synefryną. Zażywana wraz z PEA blokuje jej rozkład i sprawia, że więcej fenyloetylaminy przedostaje się do układu nerwowego

Uwagi
Nie należy zażywać iMAO-B razem z lekami z grupy SSRI. Zażywanie iMAO-B może być niebezpieczne ze względu na liczne interakcje.

Można zakupić np. tu http://www.zdrowysklep.net/pl/p/Hordenina/87 Jest też składnikiem różnych suplementów diety dla sportowców.

Ktoś stosował?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
575
Dołączył(a)
04 paź 2011, 14:28

Hordenina

Avatar użytkownika
przez piterw610i 01 sie 2014, 09:52
absolutnie niewskazana dla osób z jakąkolwiek odmianą lęków , nie dla fobików wszelkiego rodzaju , leczenie depresji stymulantami to też nie najlepszy pomysł łatwo pogłębić depresję a jeszcze dostać nerwice można , hordenina podnosi głównie poziom znienawidzonej norepinefryny przy znikomym działaniu dopaminergicznym i serotoninowym. mały potencjał do leczenia czegokolwiek innego jak nadwaga . pozdrawiam .
''Kinda feels like Deja Vu, I wanna get away from this place I do,
but I can't and I wont say I tried but I know that's a lie cuz I don't,
and why I just don't know...''
Avatar użytkownika
Offline
Posty
21
Dołączył(a)
19 lut 2012, 18:48
Lokalizacja
KrK

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Przeskocz do