Skocz do zawartości
Nerwica.com

DLPA


Rekomendowane odpowiedzi

DLPA , biorę się za to wkrótce .

Nie wiem tylko ,jak to się ma do Naltrexonu ( czy można mieszać?).

Podaje linka:

http://zielonysklep.com.pl/dlpa-dl-phenylalanine-500-mg-50-tabletek.html

Jakieś doświadczenia?

 

-- 15 kwi 2013, 13:07 --

 

wklejam ,

oto odpowiedż :

<<

Jest to substancja całkowicie naturalna blokująca enzym, który rozkłada endorfiny. Wzmacnia więc działanie adependu.

Kiedy po adependzie budzimy się mamy wysoki poziom endorfin jednak na skutek rożnych emocji oraz z powodu naturalnych procesów metabolicznych poziom endorfin stopniowo spada.

DLPA skutecznie blokuje enzym odpowiedzialny za ich rozpad dzięki temu wysoki poziom endorfin utrzymuje się znacznie dłużej.

Z moich obserwacji wynika, że wystarczy jedna tabletka 500 mg raz dziennie ale koniecznie na czczo przed śniadaniem. Można powtórzyć przed obiadem ale tylko w przypadku gdy już żołądek jest dokładnie pusty w innym wypadku działanie DLPA będzie osłabione.

 

Środek ten jest bardzo dobrym lekiem przeciwbólowym bez skutków ubocznych i nieuzależniającym. Z pewnością stanowi dobrą alternatywę dla leków chemicznych przeciwbólowych.

 

Ten ciekawy lek jest bardzo skuteczny w przypadku leczenia depresji gdyż poprawia samopoczucie.

 

Jeszcze kilka słów na temat oczyszczania organizmu i dodatkowej suplementacji podczas leczenia adependem.

Otóż korzystne jest dostarczanie dwóch pierwiastków śladowych a mianowicie selenu i manganu.

Można je dostarczać dzięki codziennemu zjadaniu kilkudziesięciu jagód goi, ale zachęcam do poszukiwań innych źródeł tych cennych pierwiastków śladowych.>>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość why so serious

Na mnie jakoś nie działa. Biorę DLPA z linku podanego przez Kalebx3 i właśnie kończy mi się opakowanie. Zacząłem od 1 tab na czczo, potem zwiększyłem do 2. Używałem też w połączeniu z kawą, co miało zwiększyć moc supli, jak ktoś gdzieś zasugerował na jakimś forum. Żadnego efektu. Bóle się nie zmniejszają, nastój nie poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Why so Serius no wiesz , ja dopiero czwarty dzień biorę DPLA 500mg( z rana na czczo)+ 3mg Naltrexonu na noc. Nie mogę za dużo i nic pewnego powiedzieć, bo po prostu jeszcze za krótko. Jednak ( akuratnie) jestem na "wolnym " od Metylofenidatu i tego połączenia jestem bardzo ciekaw z DLPA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda szlak metaboliczny-

 

DLPA/DL-fenyloalanina -> L-tyrozyna -> L-DOPA -> dopamina -> norepinefryna -> epinefryna (adrenalina)

 

Były robione badania nt. suplementacji tyrozyną i wynika z nich

 

"W normalnych warunkach suplementacja tyrozyną nie wykazuje żadnego znaczącego wpływu na nastrój, funkcje kognitywne czy wydolność psychofizyczną"

 

Tak samo mija się z celem suplementacja GABA (o czym uświadomiła mnie Wiola za sprawą dr. Różańskiego), bo większość GABA zostaje w układzie pokarmowym zmetabolizowane do kwasu masłowego i b. mała ilość GABA dotrze do mózgu.

 

To samo tyczy się lewodopy- jeśli podajemy ją bez inhibitora obwodowej dekarboksylazy- karbidopy to jest ona bardzo szybko wychwytywana i metabolizowana co sprawia, że nie dociera do mozgu przez bariere krew-mozg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były robione badania nt. suplementacji tyrozyną i wynika z nich

 

"W normalnych warunkach suplementacja tyrozyną nie wykazuje żadnego znaczącego wpływu na nastrój, funkcje kognitywne czy wydolność psychofizyczną"

 

No nie wiem ,czy tak jest rzeczywiście z tą L- Tyrozyną. Są dni ,że dodana do metylo daje mi wyrażnego , energetycznego kopa. Uważam ją za ciekawy suplement. Inna ważniejsza sprawa to dawka owej substy , czy na czczo , czy nie ,no i dodatki dla lepszego wchłaniania( wit. B6 , C).

DLPA ,choć nie jestem tego do końca pewien ( z Naltrexonem) zmniejsza u mnie głody Tramalowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano bo te "normalne warunki" dotyczyły brania l-tyrozyny solo. Gdy bierzesz z innymi substancjami, ktore moga zmnieac jej wchlanialnosc, metabolizm, dystrybucje- sprawa sie zmienia diametralnie.

 

Tak samo jak nie ma sensu brac l-tryptofanu, bo tez szybko ulega rozkladowi, tylko lepiej nastepny polrodukt metaboliczny czyli 5HTP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×