Skocz do zawartości
Nerwica.com

GABA (Kwas γ-aminomasłowy)


Rekomendowane odpowiedzi

Kwas γ-aminomasłowy (GABA) – organiczny związek chemiczny z grupy aminokwasów, który pełni funkcję głównego neuroprzekaźnika o działaniu hamującym w całym układzie nerwowym. Odkryto trzy receptory GABA (podtypu A, B i C). Receptory GABA typu A, obecne niemal na każdej komórce nerwowej, są miejscem działania wielu związków (agonistów receptora GABA).

 

Kwas GABA jest dość specyficzną substancją. Powstaje w wyniku dekarboksylacji kwasu glutaminowego. Jest neurotransmiterem blokującym. W komórkach pozazwojowych podnosi on próg pobudliwości, dzięki czemu słabsze bodźce nie są przewodzone . Przy braku kwasu gama-aminomasłowego może dochodzić do wystąpienia drgawek padaczkowych.

 

Jest neurotransmiterem, który blokuje niepożądane stymulacje bodźca poprzez nadpolaryzację błon postsynaptycznych neuronów. Upraszając to stwierdzenie substancja ta jest odpowiedzialna za skupienie. Efektem jej działania jest izolacja od innych bodźców płynących z otoczenia, co zwiększa efektywność przyswajania informacji z wybranego przez nas źródła.

 

GABA (kwas gammaaminomasłowy) jest ważnym neurotransmiterem o wydłużonym działaniu. GABA ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie systemu nerwowego. Działa relaksująco, umożliwia zdrowy, głęboki sen, dzięki czemu rano wstajemy wypoczęci i w pełni sił. Stabilizuje ciśnienie krwi, zapobiega bólom i zmniejsza ryzyko wystąpienia skurczów mięśniowych podczas wysiłku fizycznego.

 

Najnowsze badania dowodzą, że obniżenie poziomu kwasu gammaaminomasłowego w mózgu jest podstawowa przyczyną ataków padaczki. Poziom tego aminokwasu w mózgu regulują dwa enzymy gammaaminotransferaza GABA, odpowiedzialna za degradację GABA oraz dekarboksylaza kwasu glutaminowego, odpowiadająca za biosyntezę (produkcję) GABA, czyli za jego powstawanie z kwasu glutaminowego.

 

http://www.sfd.pl/sklep/Trec_GABA_-opis27192.html

 

W 1 kapsułce jest 750mg GABA, a bierze się 2 kaps./na noc- czyli 1500mg GABA. Jeżeli chodzi o firmę Trec to jest ok- robią sprawdzone suple.

 

Bierze ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwas γ-aminomasłowy (GABA) – organiczny związek chemiczny z grupy aminokwasów, który pełni funkcję głównego neuroprzekaźnika o działaniu hamującym w całym układzie nerwowym. Odkryto trzy receptory GABA (podtypu A, B i C). Receptory GABA typu A, obecne niemal na każdej komórce nerwowej, są miejscem działania wielu związków (agonistów receptora GABA).

 

Kwas GABA jest dość specyficzną substancją. Powstaje w wyniku dekarboksylacji kwasu glutaminowego. Jest neurotransmiterem blokującym. W komórkach pozazwojowych podnosi on próg pobudliwości, dzięki czemu słabsze bodźce nie są przewodzone . Przy braku kwasu gama-aminomasłowego może dochodzić do wystąpienia drgawek padaczkowych.

 

Jest neurotransmiterem, który blokuje niepożądane stymulacje bodźca poprzez nadpolaryzację błon postsynaptycznych neuronów. Upraszając to stwierdzenie substancja ta jest odpowiedzialna za skupienie. Efektem jej działania jest izolacja od innych bodźców płynących z otoczenia, co zwiększa efektywność przyswajania informacji z wybranego przez nas źródła.

 

GABA (kwas gammaaminomasłowy) jest ważnym neurotransmiterem o wydłużonym działaniu. GABA ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie systemu nerwowego. Działa relaksująco, umożliwia zdrowy, głęboki sen, dzięki czemu rano wstajemy wypoczęci i w pełni sił. Stabilizuje ciśnienie krwi, zapobiega bólom i zmniejsza ryzyko wystąpienia skurczów mięśniowych podczas wysiłku fizycznego.

 

Najnowsze badania dowodzą, że obniżenie poziomu kwasu gammaaminomasłowego w mózgu jest podstawowa przyczyną ataków padaczki. Poziom tego aminokwasu w mózgu regulują dwa enzymy gammaaminotransferaza GABA, odpowiedzialna za degradację GABA oraz dekarboksylaza kwasu glutaminowego, odpowiadająca za biosyntezę (produkcję) GABA, czyli za jego powstawanie z kwasu glutaminowego.

 

http://www.sfd.pl/sklep/Trec_GABA_-opis27192.html

 

W 1 kapsułce jest 750mg GABA, a bierze się 2 kaps./na noc- czyli 1500mg GABA. Jeżeli chodzi o firmę Trec to jest ok- robią sprawdzone suple.

 

Bierze ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GABA podany doustnie ulega enzymatycznemu i kwasowemu rozkładowi do wolnego kwasu masłowego i dlatego nie wywiera działania takiego, jak w ośrodkowym układzie nerwowym. Rozkład GABA powodują także enzymy wytwarzane przez mikroorganizmy przewodu pokarmowego. Ponadto bariera krew-neuron i krew-mózg ograniczają swobodną migrację tego związku do tkanki nerwowej. Suplementy zawierające GABA nie mają żadnego wpływu na czynności układu nerwowego i są jedynie źródłem kwasu masłowego. Informacje producentów i dystrybutorów suplementów z GABA mówiące o jego działaniu uspokajającym i przeciwpadaczkowym są nieprawdziwe. Także w moich badaniach podawanie czystego GABA pacjentom w dawce 700 mg 2 razy dziennie nie przyniosło efektu uspokojenia.

 

źródło:http://rozanski.li/?p=1140

 

-- 13 mar 2013, 15:59 --

 

Dlatego chciałam własnie wydębić Lyricę : http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=4445

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GABA podany doustnie ulega enzymatycznemu i kwasowemu rozkładowi do wolnego kwasu masłowego i dlatego nie wywiera działania takiego, jak w ośrodkowym układzie nerwowym. Rozkład GABA powodują także enzymy wytwarzane przez mikroorganizmy przewodu pokarmowego. Ponadto bariera krew-neuron i krew-mózg ograniczają swobodną migrację tego związku do tkanki nerwowej. Suplementy zawierające GABA nie mają żadnego wpływu na czynności układu nerwowego i są jedynie źródłem kwasu masłowego. Informacje producentów i dystrybutorów suplementów z GABA mówiące o jego działaniu uspokajającym i przeciwpadaczkowym są nieprawdziwe. Także w moich badaniach podawanie czystego GABA pacjentom w dawce 700 mg 2 razy dziennie nie przyniosło efektu uspokojenia.

 

źródło:http://rozanski.li/?p=1140

 

-- 13 mar 2013, 15:59 --

 

Dlatego chciałam własnie wydębić Lyricę : http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=4445

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GABA podane doustnie faktycznie jest szybko metabolizowane enzymatycznie i kwasowo, w oun za jego rozkład odpowiada MAO-B. Jesli ktoś bierze inhibitory MAO- np. selegilina to phenibut (pochodna gaba) podany doustnie powinnien wywrzeć mocniejszy wpływ na oun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko Panowie w ulotce( na opakowaniu ) producent Phenibutu ostrzega ,żeby nie łaczyć z MAO.

 

Testowałem Phenibut ostatnio.Mialem zaledwie 10 tabletek po 250mg , sprezentowanych od Przyjaciela. Żadna rewelacja. W pierwszy dzień 500mg faktycznie wywarło na mnie miłe uspokojenie , luzik . Na następny dzień ta sama dawka i prawie zero poprzedniego efektu. Widać w wydaniu Phenibutu tolerka rośnie w tempie kosmicznym. Spodziewałem się po tym leku ENERGETYCZNEGO uspokajającego " pobudzenia" ,ale widocznie przynajmniej mi to nie było dane . Do czego by to przyrównać? Cos koło clona+ baclofenu + ew jeszcze gabapentyny. Jednak są to bardzo trudne do określenia przybliżenia.

Po tym niewielkim doświadczeniu z Phenibutem , zdecydowanie nie wchodzę w to . Jest to substancja , która może sprawdzić się tylko w DORAŹNYM wzięciu i nie za często ,długo. Inna sprawa to wysoka cena . Nie ma mowz ,ebz ta substa leczyła , raczej pomagała w trudnych chwilach,,,ale to też co dla niektórych bardzo wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem różne opinie o tej supli GABA , ale co innego słyszeć od innych , a co innego samemu przetestować.

Aż do wczoraj ,,, po ostatnim posiłku już koło 23 zapodałem sobie koło 2gr . Po okolo 1, 5 h poczułem sie lekko senny , a nawet z deka zrelaksowany . Było to jak najbardziej naturalne uczucie , nie z tych benzodiazepinowych siekaczy .

Naturalne , ale nieco inne niż po 5 HTP , jakby tutaj ( GABA) lekko płytsze i nie tak bardzo nastawione na sen , a bardziej na relaks( relaks to małoodpowiednie słowo , ale lepszego nie znajduję teraz ) . Wziąłem najmniejsza dawkę , bo 2 gr. a zalecają 4 gr. Myślę ,że po czterech było by o wiele lepiej ,,,ale ja jestem człowiek z umiarem ;)

Ciekawe jak będzie dalej z tolerką . Jednak muszę powiedzieć ,że to naprawdę ciekawa supla .

A i jeszcze, spalo mi się SUPER! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłęm sobie ten specyfik, zobaczymy czy pomoze coś na sen, chodzi mi glownie o zwiększenie efektywności snu i budzenie się bardziej wypoczętym, bo teraz potrafie przespać nawet 9-10 godzin a i tak nie moge sie rano dobudzić i nie czuje uczucia wypoczęcia po śnie

 

-- 25 maja 2014, 18:30 --

 

wziąłem dwa razy i dwa razy myślałem ze sie udusze, paskudne uczucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Kilka spraw odn. działania przeciwlękowego, uspokajającego GABA.

 

1. Najpierw nabyłem kapsułki 500 mg. Brałem po 1, czasem przed snem, czasem na nerwicowe objawy. Efektów brak. Być może ma znaczenie, że jednocześnie brałem (i biorę jeszcze paroksetynę).

Potem doczytałem dokładnie to, co cytuje Wiola (ze znanego portalu H. Różańskiego), że GABA i tak nie wejdzie nam do mózgu przez BBB (blood-brain barrier). Więc sobie darowałem.

 

2. Potem dałem szansę formie pod język (GABA CALM Source Naturals). I ta działa. Delikatnie, ale z pewnością. I co ciekawe jest tam tylko 125 mg (+ małe dawki wspomagające aminokwasów). Może komuś się przyda.

 

W sieci znalazłem tylko info, że GABA nie ma prawa działać przeciwlękowo ale wielu ludzi czuje działanie.

a) Czy ktoś z Was ma może jakieś nowe informacje odn. GABA vs. BBB?

b) Jeśli komuś pomogła forma dojelitowa, jakie dawki polecacie? Na razie, przeczytawszy post Kalebx3, spróbuję nie więcej niż 2g .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kalebx3: W październiku 2013 pisałeś zupełnie co innego. Rozumiem, że każdą substancją można się zawieść po jakimś czasie - m.in. w wyniku tolerancji. Dobrze, że nie przeczytałem Twojego ostatniego posta i spróbowałem.

 

Tło w skrócie: od kilku dni źle spałem, zrzuciłem to na opóźnioną reakcję na zmniejszenie paro do 10mg. Ratowałem się Xanax-em, ale i tak spałem za krótko. Byłem niewyspany i zły.

 

Moje wrażenia

1. Miałem zły dzień, uczucie "kaca", mocno bijące serce, nic się nie dało robić ale też spać nie szło. Dodatkowo złość na cały ten stan. GABA pod język 125 mg + KAVA (40 kawalaktonów). Efekt: na chwilę się położyłem ale zaraz wstałem. Złość przeszła, miałem siłę przynajmniej obejrzeć TV.

Co ciekawe, o stacku KAVA + GABA doczytałem dopiero następnego dnia, dlatego o tym połączeniu jako placebo mowy być nie może.

 

2. GABA 2g przed snem (+ magnez 500, cynk 15 mg). Efekt: zasnąłem szybko (radość) i spałem dobrze (podwójna radość), niestety trochę krótko (5h). Rano czułem się nieźle.

 

Wiadomo, wszystkie doświadczenia są partykularne. Szczególnie w tej materii. Zdaję tylko relację. Może się komuś przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×