S-Adenozylometionina (SAM-e) - Środek Antydepresyjny

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

S-Adenozylometionina (SAM-e) - Środek Antydepresyjny

Avatar użytkownika
przez Rafalo 11 sie 2012, 19:00
Zapewne większość z was słyszała o tym środku.Poprawia nastrój łagodzi skutki depresji ,nerwicy chorób wątroby itd...można by wiele pisać o SAM-e.Ale czy faktycznie działa ? W USA zdobył on ogromne uznanie, porównuje się go do imipramina i dezypramina tyle, że w przeciwieństwie do tych leków nie powoduje żadnych skutków ubocznych.Chciałem się dowiedzieć czy ktoś z was stosuje bądź stosował ten suplement i czy zauważył poprawę samopoczucia lub złagodził skutki swoich dolegliwości na tle nerwowym bądź psychicznym.

A teraz trochę o Sam-e

"Jedną z najbardziej zaawansowanych, poprawiających nastój terapii dostępnych współcześnie jest S-adenozylometionina (SAM-e), naturalny związek chemiczny, który Life Extension przedstawiło amerykańskim konsumentom już w 1996 roku. SAM-e długo przepisywana w Europie jako lek łagodzący objawy depresji, okazała się na równi z pewnymi środkami farmaceutycznymi efektywnie wpływać na nastroju i wiele innych problemów zdrowotnych — bez skutków ubocznych, które często wiążą się z lekami. Oprócz tego, wykazała skuteczność w zwalczaniu chorób wątroby, łagodzenia bólu artretyzmu i nawet wspieraniu zdrowej funkcji śródbłonka.

S-adenozylometionina (SAM-e) jest naturalnych związkiem chemicznym znajdującym się w prawie wszystkich tkankach i płynach w organizmie, gdzie uczestniczy w niezliczonych biochemicznych reakcjach podtrzymujących funkcje życiowe.

SAM-e wpływy na metabolizm neuroprzekaźników w mózgu - dopaminy i serotoniny, które pomagają kontrolować nastrój.Przekracza również prawie nieprzenikliwą barierę krew-mózg, przeszkodę, która uniemożliwia wiele lekom oddziaływać na centralny układ nerwowy.Naturalnie występujące poziomy SAM-e są niższe w płynie rdzeniowym u ludzi cierpiących na depresję,a większy jej stan we krwi, jak wykazano, łagodzi objawy tej choroby.Naukowcy odkryli również wyraźny związek między SAM-e i kwasem foliowym wykazując, że ich wspólne działanie, korzystnie wpływa na neuroprzekaźnik - monoaminę, wspomagając tym samym utrzymywanie zdrowego nastroju i optymalnych funkcji układu kognitywnego i nerwowego.

Naukowcy odkryli, że SAM-e wywołuje wiele takich samych efektów w organizmie jak przepisywane na liczne zaburzenia leki.Nie tylko posiada 30-letnią historię efektywnego leczenia depresji,ale rosnące dowody wskazują na jej skuteczność w zapobieganiu i leczeniu kilku rodzajów choroby wątroby. Ponadto, jak wykazano, SAM-e okazała się być co najmniej tak efektywna w leczeniu artretyzmu, jak większość niesterydowych leków przeciwzapalnych (NSAID). Połączenie tych korzyści z wybitnym profilem bezpieczeństwa, łatwo wyjaśnia rosnącą liczbę lekarzy, którzy zalecają stosowanie SAM-e jako terapię pierwszej linii, regulującej wiele problemów zdrowotnych."

Temat jest bardzo obszerny a to tylko namiastka możliwości SAM-e.- S-adenozylometionina (SAM-e), długo stosowana w Europie jako lek na receptę, zwalczający depresję, została wprowadzona na rynek USA w 1996 przez Life Extension.

- SAM-e uczestniczy w wielu istotnych, biochemicznych reakcjach w organizmie, wpływając na ochronę przeciwutleniającą, sygnalizację komórkową oraz produkcję neuroprzekaźników i hormonów.

- SAM-e szybko i skutecznie poprawia nastrój w stanie depresji, w sposób porównywalny do leków na receptę, niosąc przy tym minimalne lub żadne skutki uboczne. Może być pomocna nawet w przypadku odpornej depresji.

- SAM-e oferuje liczne korzyści dla osób z chorobami wątroby i pęcherzyka żółciowego dzięki poprawie przepływu żółci i ochronie wątroby przed wywołanymi przez toksyny uszkodzeniami. Łagodzi również ból i zapalenie stawów, ze skutecznością porównywalną do niesteroidowych, przeciwzapalnych leków (NSAID), takich jak ibuprofen.

- SAM-e wspomaga zdrowe funkcje śródbłonka a pewnego dnia może być stosowana do ochrony wyściółki naczyń krwionośnych przed niebezpiecznym rezultatem niedokrwienia (pozbawienia tlenu), które pojawia się przy ataku serca, udaru i przeszczepie chirurgicznym.


Nie podaję źródła strony bo nie chcę być oskarżony o reklamę tym bardziej że na stronie można kupić też suplementy.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
106
Dołączył(a)
03 maja 2011, 17:59

S-Adenozylometionina (SAM-e) - Środek Antydepresyjny

Avatar użytkownika
przez Ferdynand k 12 sie 2012, 18:15
Podobno w przypadku CHAD zmienia epizod depresyjny w epizod manii, (tak czytałem) takie środki są często silne.
ale jestem sceptyczny, ponieważ czemu dalej stosują leki psychotropowe zamiast SAMe?
Avatar użytkownika
Offline
Naczelny Użyszkodnik
Posty
8617
Dołączył(a)
15 maja 2012, 18:32
Lokalizacja
ćwiartki 3/4

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Przeskocz do