Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy ktos z Was laczy zenszen z antydepresantami?


cytrynka84

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zmieniłam leki na Edronax 2 tabl/d +Seronil 1 tabl/d

Przed zmiana antydepow,zaczęłam brać zen-szen syberyjski 1 tabl zawiera 500mg sproszkowanego korzenia zen-szenia ,biorę 1 dziennie od jakiś 2 tyg i muszę przyznać,ze chyba działa,pobudza,a nie wierzyłam w to ,ze podziała

Pytanie do Was jak w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też ten zen-szen co jest w Bodymaxie nic nie dawał,a ten syberyjski coś daje ,pobudza tutaj właśnie na forum ktoś napisał,ze jeśli,zen-szen to tylko syberyjski,najlepiej susz do robienia naparu,ale z naparem jakoś nie chce mi siebawic za dużo roboty z przygotowywaniem naparu .

Dzięki za odpowiedzi.

PS popija się ten zen-szen duza ilością wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ssri i nri,biorę dopiero drugi dzień,wiec nie maszans żeby zadziałało ;) zenszen brałam jeszcze będąc na wenli,zen.biore jakieś 2 tyg i chyba działa,wiec nie chciałam odstawiac,ale nie wiem czy można brać taki mix.

 

-- 10 sie 2012, 19:15 --

 

będąc na dużej dawce wenli,też nie wiedziałam,czy można to łączyć zwenla,brałam to zioło na własną rękę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, biorę sertralinę. Na początku źle ze snem ale zauważam, że przechodzi mi. I jeszcze Abilify biorę polówkę tabletki bo na całej to czuje takie nieprzyjemne wewnętrzne ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaleca się łączenia z antydepresentami-chodzi o nieselektywne inhibitorty MAO,a takich w depresji (wyjątek selegina,ale to są już b. ciężkie przypadki)praktycznie już nie stosuje-chodziło o "efekt serotoninowy".Eleuterokok kolczysty(żeń szeń syberyjski) jest tzw.adaptogenem-ułatwia przystosowanie się do stresorów zewnętrznych(drobnoustroje,wyczerpanie,emocje)z badań wynika ,że jest skuteczniejszy niż zwykły żeń-szen(Panax ginseng).Ale połączenie żeń-szenia z mleczkiem pszczelim(preparat ginseng royal yelly,ampułki do picia)wg. mnie dobrze działa(a nie jestem podatny na placebo)Próbowałem na sobie,byłem b. mile zaskoczony.Z antydepresentami można to wszystko spokojnie łączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×