deprywacja snu

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

deprywacja snu

przez stracony 19 lip 2012, 10:54
chcę się poczuć inaczej, pozbyć choć na chwilę "waty" z mózgu, wiecznej senności i zmęczenia. Nic nie biorę od pół roku, nie mam teraz regularnej depresji a "jedynie" stałą dokuczliwą dystymię. Da się z tym żyć ale walka z sobą na tyle męczy, że perspektywa śmierci dodaje otuchy "odpoczynku" wiecznego.
W sierpniu wybieram się na urlop, pociągiem więc mogę spokojnie pociągnąć bez snu około 36h. Wystarczy?
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

deprywacja snu

przez devnull 19 lip 2012, 17:31
To naprawdę działa, u mnie to zaskoczyło, niestety ciężko tak na dłuższą metę, efekt utrzymuje się do 12h po zarwaniu rytmu, dobre dla desperatów - warto spróbować.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

deprywacja snu

przez Lilith 07 gru 2012, 10:31
Zdaniem Geralda Vogela aktywność komórek nerwowych w czasie snu REM wzrasta,natomiast w warunkach braku snu zostaje zahamowana.W konsekwencji pozbawienie snu REM prowadzi do zwiększonej aktywności komórek nerwowych w stanie czuwania.Vogel twierdzi,że w określonych warunkach sen REM może przeszkadzać w prowadzeniu pewnych działań na jawie.Przykładowo depresja może być skutkiem nadmiernego rozładowania komórek nerwowych podczas snu REM.Następuje wówczas rozładowanie pobudzenia neuronalnego,wynikiem czego jest utrata przez osobę z depresją zainteresowania działaniami sprawiającymi przyjemność.W tym kontekście łatwo zrozumieć,dlaczego pozbawienie snu REM może prowadzić do poprawy nastroju u osób zmagających się z depresją.Zapobiega się wówczas rozładowaniu pobudzenia neuronalnego,dzięki czemu powraca zainteresowanie własnymi stanami popędowymi oraz zachowaniami zmierzającymi do ich zaspokojenia.Teoria Vogela dotyczy depresji endogennej,o nieznanych przyczynach,nie zaś reaktywnej,pojawiającej się w wyniku traumatycznych przeżyć.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

deprywacja snu

przez nieboszczyk 07 gru 2012, 11:08
deprywacja snu?rodzice mnie straszyli że załatwia mi zakład zamknięty za spanie.zajebisty niebezpieczny objaw upośledzenia umyslowego-spanie...w nocy się pracuje a nie śpi.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

deprywacja snu

przez Lilith 09 gru 2012, 11:03
nieboszczyk, możesz wyjaśnić,co mialeś na myśli,bo mam wrażenie,że niezbyt to się ma do deprywacji snu...
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

deprywacja snu

przez Pasman 09 gru 2012, 11:31
Nie rozumiem tematu. Przecież po przespanej nocy samopoczucie jest dobre. Po co sobie tego odmawiać?
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

deprywacja snu

przez Lilith 09 gru 2012, 11:35
Pasman, no nie zawsze jest dobre i w tym tkwi problem.Gdyby faktycznie tak było,to wystarczyłoby porządnie się wyspać...
Administrator

deprywacja snu

przez nieboszczyk 09 gru 2012, 12:18
Lilith napisał(a):nieboszczyk, możesz wyjaśnić,co mialeś na myśli,bo mam wrażenie,że niezbyt to się ma do deprywacji snu...

jednak ma.jak mam megadoła to długo śpię i niemam siły nawet obrócić się na bok a rodzinka uwielbiała mnie zwalać raniutko z łóżka.bywało że musiałem zarwać kilka nocy w robocie.z każdego mojego zachowania,kroku,ruchu,gestu robiła niebezpieczne objawy niedorozwoju umysłowego.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

deprywacja snu

przez Lord Cappuccino 10 gru 2012, 17:02
Deprywacja snu w wymiarze 24-48h skutkuje wzmożonym wyrzutem neuroprzekaźników- serotoniny, norepinefryny i dopaminy- a co za tym idzie polepszeniem nastroju. Deprywacja snu 2-3 w tygodniu jest zalecana pacjentom w ciężkiej depresji.

Ja się zdecydowanie lepiej czuję bo jednej nieprzespanej dobie.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

deprywacja snu

przez nieboszczyk 10 gru 2012, 22:07
uważasz że czujesz sie lepiej po zarwanej nocy?ja bym miał tachykardię

deprywacja snu

przez Lilith 11 gru 2012, 05:10
No jak jest to jedna zarwana nocka,to samopoczucie lepsze.Tylko pogarsza się pamięć,koncentracja,spowalniają reakcje...
Administrator

deprywacja snu

przez Saraid 11 gru 2012, 08:16
Moje spanie to 3-4 godziny zdarza mi sie spac dłuzej rzadko ale jakos wtedy nie czuje się bardziej wyspana.
Saraid

deprywacja snu

przez nieboszczyk 11 gru 2012, 13:34
Lilith napisał(a):No jak jest to jedna zarwana nocka,to samopoczucie lepsze.Tylko pogarsza się pamięć,koncentracja,spowalniają reakcje...

kiedy miałem 16 lat mogłem zarwać noc na dyskotece a potem rano normalnie iść do szkoły i nic nie czułem żadnego zmęczenia.teraz to już nie ten wiek.

deprywacja snu

przez Deria 18 gru 2012, 17:05
Ja znowu mogę spać 12 godzin i dalej czuć się niewyspaną... Jestem zamulona cały czas. Nie wiem, co to deprywacja snu, ale może macie jakieś porady, jak sobie poradzić z sennością?

Sortuj wg