Skocz do zawartości
Nerwica.com

Sens tego działu.


Gość Dean

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli komuś pomoże choćby tylko przez autosugestię to bardzo fajnie. nie demonizuj, Dean.

 

jak ludzie są bardzo chorzy, to szukają i próbują czego tylko się da.

 

a naciągaczy i z zachodniej medycynie pełno. dostają prezenty od firm farmaceutycznych i wciskają pacjentom co im wygodnie. znam takie przypadki z bezpośrednich opowieści przedstawicieli firmy farmaceutycznej produkującej leki kardiologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba ma rację, naciągaczy teraz wszędzie pełno, teraz jest tyle przeróżnych "cudownych" tabletek, że tylko łykać na zdrowie, bodaj zamiast jedzenia :D . A skąd wiesz Dean, że nikomu medycyna niekonwencjonalna nie pomogła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dean, poczytaj sobie o fitoterapii.narodzila sie w Holandii-skoro piszesz juz o zachodzie to wiedz-ze wlasnie ludzie zaczynajà wracac do korzeni i lapià siè za roznego rodzaju ziola i specyfiki.Kazdemu pomaga cos innego-Tobie pomoze chemia-innym pomoze medycyna naturalna. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dean, 16 lat radzę sobie nerwicą bez tych cudownych lekarstw z apteki i nie mam najmniejszych powodów aby skarżyć się obecnie na nerwicę . Te cudowne lekarstwa niewiele pomagają ,a skutków ubocznych mają co niemiara. Ponadto napiszę Ci że jest coś takiego jak np. światłoterapia i dobrze mi służy .Lubię dużo światła i tyle.Żadna tabletka tego nie zastąpi!!!!!!!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że te różne niekonwencjonalne sposoby leczenia można stosować jako wspomaganie leczenia, przy zachowaniu elementarnego rozsądku oczywiście. Mnie osobiście przerażają ludzie poważnie chorzy np.na raka, którzy rezygnują z medycyny tzw akademickiej na rzecz różnych przedziwnych metod...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roberrrto, ale my tu piszemy o nerwicach i depresjach a nie o raku..wiadomo,ze z cièzkiej depresji nie wyleczy sie ziolami,ale mozna np.po zakonczeniu leczenia chemià i kiedy nie ma juz nawrotow-zaczàc stosowac inne metody,zeby nie bylo nawrotow.Niestety,nie na kazdego to zadziala.Ja jak na razie bazujè tylko na ziolach,herbatach ale na tym nie koniec.Silna wola,sport,zmiana diety ,praca i nauka-moze to wszystko razem zadzialalo??terapià ziolowà mozna sobie pomoc,ale w zaleznosci na jakim etapie nerwicy jestesmy,bo wiadomo,ze jak ze strachu z domu ktos nie wychodzi,ani nie ma sily podniesc siè z lozka,to zadne ziola nie pomogà,tylko fachowa pomoc psychiatryczna ,terapia i odpowiednie leki.

A co do swiatloterapii-mieszkam w kraju gdzie slonca nie ma w nadmiarze i swiatoterapia jest dosyc popularna tak jak i tlenoterapia.jak bylam w szpitalu,kiedy to musialam odstawic leki i stacilam przytomnosc-przypomne,ze benzo zarlam jak cukierki z 7,8 lat z przerwami.Wtedy to wlasnie stosowano u mnie tlenoterapiè,rano i wieczorem i wlasnie naswietlania.Po dakiej dawce tlenu i "strzale" swiatla-smialam sie bez powodu.Cos w tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie chodziło o pewną skrajność, o ludzi, którzy za bardzo wierzą w te alternatywne metody leczenia. W cięższych depresjach i nerwicach to też bym raczej odradzał ziołolecznictwo czy bioenergioterapię-chyba, że jako wspomaganie leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dean, takie lampy na pewno sà bardzo drogie-skoro nfz tylko w okreslonych przypadkach refunduje ten zabieg,albo teraz juz nie nawet??moze w googlach poszukaj,gdzie w poblizu Ciebie znajduje siè taki gabinet,ktory oferuje takie uslugi??prywatnie tez nie mam pojècia ile to kosztuje w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

El Chupacabra, no faktycznie-do bardzo drogich nie nalezà.Czy naprawdè dziala??no podobno tak,ale jesli przy okazji bierzesz leki antydepresyjne albo jestes swiezo po zakonczeniu leczenia tymze lekami.Nie spotkalam siè z zadnymi opiniami na temat samego leczenie epizodow depresyjno -lèkowych-wlasnie lampami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U niektórych ludzi występuje obniżenie dobrego nastroju spowodowane brakiem światła i tylko w takim przypadku ta terapia ma sens i pomaga. Natomiast jeżeli czynnikiem powodującym depresje jest zła atmosfera w domu to tylko zmiana tej atmosfery może pomóc pokonać depresję. Tlenoterapia może pomóc w przypadku zawrotów głowy oraz migreny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sens tego działu ..hmm wszyscy wierzycie w nowoczesna medycynę ? i w to że przemysł farmaceutyczny dba jedynie o zdrowie człowieka nie o własne zyski???

Daleko posunięta naiwność .

A tu przykład link do podstawowych informacji o jednej z witamin .Niestety lobby farmaceutyczne przeforsowało przepis o zakazie stosowania substancji zawierających B 17 . czy kogoś kiedyś zastanawiało dlaczego w wieku XX rak stał się epidemia ,wcześniej był sporadyczny .

 

chory, Dlaczego cały czas piszesz pogrubiona czcionka ? Tak strasznie ci zależy żeby ktoś ,ktokolwiek Cie dostrzegł ???

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Amigdalina

 

i wersja dla tych którzy ...wola pismo obrazkowe

 

http://statichg.demotywatory.pl/uploads/201012/1292890093_by_WojekNorb_500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×