Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pokora czy jej brak?


kaja123

Rekomendowane odpowiedzi

Monar, powodzenia i pokory życzę

czemu pokory ?

Bo Ci jej brak poprostu ;)

Pokora – cnota moralna, która w ogólnym rozumieniu polega na uznaniu własnej ograniczoności, nie wywyższaniu się ponad innych i unikaniu chwalenia się swoimi dokonaniami.

 

Jak mówi znany holenderski psychiatra, Gerard J. M. van den Aardweg: "Pokora jest warunkiem uzyskania dojrzałości duchowej oraz psychicznej".

Dominuje w Twoim zachowaniu pycha

Pycha – pojęcie i postawa człowieka, charakteryzująca się nadmierną wiarą we własną wartość i możliwości, a także wyniosłością. Człowiek pyszny ma nadmiernie wysoką samoocenę oraz mniemanie o sobie. Gdy jest wyniosły, towarzyszy mu zazwyczaj agresja.

Jak to zrównoważysz to będzie ok :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaja123, Pewnie zostanie mi to pczytane za złośliwość, ale dokładnie to samo Monar napisałam, więc jeśli to nie tylko moje zdanie , to może jednak coś w tym jest :?

(teraz doczytałam coś w koszu) Wiola ja myślę że to nie złośliwość ale życzliwość. Na tym polega pomoc drugiemu żeby mu naświetlić jego wady. Jesli Monar dojrzejesz to bedziesz wdzięczna. Mnie to jest obojętne bo z Tobą nie żyję i nie przebywam, piszę tylko to co zauważyłam w Twoich postach. Jezeli ja i inne osoby zauważyły to tu na forum gdzie nie mamy bezposredniego kontaktu to ludzie z którymi przebywasz na codzień mogą się od Ciebie odwrócić. Masz już wiedzę na ten temat a co z nią zrobisz Twoja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monar, powodzenia i pokory życzę

czemu pokory ?

Bo Ci jej brak poprostu ;)

Pokora – cnota moralna, która w ogólnym rozumieniu polega na uznaniu własnej ograniczoności, nie wywyższaniu się ponad innych i unikaniu chwalenia się swoimi dokonaniami.

 

Jak mówi znany holenderski psychiatra, Gerard J. M. van den Aardweg: "Pokora jest warunkiem uzyskania dojrzałości duchowej oraz psychicznej".

Dominuje w Twoim zachowaniu pycha

Pycha – pojęcie i postawa człowieka, charakteryzująca się nadmierną wiarą we własną wartość i możliwości, a także wyniosłością. Człowiek pyszny ma nadmiernie wysoką samoocenę oraz mniemanie o sobie. Gdy jest wyniosły, towarzyszy mu zazwyczaj agresja.

Jak to zrównoważysz to będzie ok :D

Pokora jest dobra dla moherów.

Niestety zmarnowałem kilka lat słuchając zasad i będąc pokorny niestety też byłem osobą wierzącą

przez to jak ojciec pokazywał jaki to on nie jest "wielki"

wpłynęło to na moje zachowanie i byłem ofiarą.

Zamiast nadstawiania policzka i bycia "cichym" (wcale tak się ziemi nie posiądzie na własność)

wolę filozofię Nietzschego, która mówi że nawet najmniejszy człowiek może zdominować świat.

Jestem dumny z tego, że nie ma we mnie odrobiny pokory gdy ktoś mi szkodzi nie nadstawiam policzka tylko za lekkie uderzenie wymierzam nokaut. (Bo jak on śmiał na Mnie rękę podnieść)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaja123, ale ja się "nie chwalę swoimi dokonaniami", właśnie tego unikam. Nie lubię się chwalic i nie lubię byc chwalona. I... Niby gdzie to ja się wywyższam? Skoro przyrównuję się do szmaty od podłogi.

 

-- 01 sty 2013, 09:46 --

 

Człowiek pyszny ma nadmiernie wysoką samoocenę oraz mniemanie o sobie. Gdy jest wyniosły, towarzyszy mu zazwyczaj agresja.

Zatem nie jestem pyszna. Bo nie mam wysokiej samooceny.

 

-- 01 sty 2013, 10:36 --

 

kaja123, wiem, że mam wady i nie potrzebuję naświetlania, widzę je aż za bardzo. ale nie widzę żadnego braku pokory i nie wiem, na jakiej podstawie wysnuwacie te wnioski.

 

-- 01 sty 2013, 10:40 --

 

*Wiola*, Ty to szukałaś dziury w całym, słowo proszę to zwrot grzecznościowy, więc wgl nie ma dyskusji. Nie ma tematu, bo Cię nie mogłam obrazić, bo zachowałam się TAK, JAK NALEŻAŁO. Coś Ci nie wyszło, ze się mnie czepiasz? Pamiętam, że to nie pierwszy raz, ale nie będę szukać innych ataków na mnie, bo to bezcelowe. Myśl, co chcesz. Twoja sprawa. Ale możesz już ze mnie zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monar, Mnie też nie rozumiesz i oczywiście atakujesz - wiesz ,że takie odzywki - coś ci nie wyszło i się czepiasz są po prostu dziecinne.

 

To ,że napisałaś proszę niczego nie zmienia. Nie rozumiesz? Z jakiej racji w ogóle to napisałaś? To w tym jest problem. Proszę przenieść ten wątek tu i tu - w taki sposób to mi nawet admin nie rozkazuje. I zrozum nie czepiam się, bo to nie było bezpośrednio do mnie , mógł to otworzyć każdy inny moderator. Chodzi o to kim Ty się czujesz ,że próbujesz ustawiać innych i zlecać co mają zrobić????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monar, ja Ci wyjaśnię w możliwie prostych, żołnierskich słowach, o co chodzi z Wiolą.

 

1. Wiola, proszę przenieść ten temat!

2. Wiola, czy mogłabyś przenieść ten temat, bo moim zdaniem tu nie pasuje?

 

Według Ciebie to pierwsze zdanie jest prośbą, bo jest "proszę", ale to nieprawda. Pierwszy jest de facto poleceniem, mimo, że jest "proszę", tak się zwracają nauczycielki do dzieci w szkole "proszę nie biegać na korytarzu!", szef do sekretarki albo sprzątaczki "proszę mi zrobić kawę", "proszę jeszcze umyć podłogę", albo policja do kogoś zgarniętego na posterunek. Wszędzie jest "proszę", ale to nie znaczy, że ta nauczycielka, szef czy policjanci PROSZĄ o coś... :D

 

A kai nie tyle chodzi chyba o to, żeby ludzie byli POKORNI, ile żeby NIE BYLI AROGANCCY.

Pamiętasz, wypłynął kiedyś temat o tym, że Ty nie popełniasz błędów, po drodze wyszło, że nie przepraszasz i stanęło na tym, że rób jak chcesz, ale Ci będzie ciężko, bo prędzej czy później wpienisz czymś ludzi, którzy nie zechcą Cię przepraszać że żyją. No i trafiłaś na takie osoby, na coraz większą liczbę takich osób. Konsekwencja wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą mi teraz o pokorze a potem o arogancji, a dla mnie brak pokory to nie jest jednoznaczny z arogancją,

więc niech piszą konkretnie że uważają że Monar jest arogancka a nie brak jej pokory a więc znowu nie w temacie, który założyłaś Lilith.

(nie zauważyłem arogancji akurat ze strony Monar mówiąc za siebie).

Rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy kto nie ma pokory jest arogancki, każdy arogancki nie ma pokory

jak w geometrii nie każdy prostokąt jest kwadratem.

Kaja mogę nie być arogancki i jednocześnie nie czuć pokory wobec kogoś.

Pokora wiąże się dla mnie z tym, że osoba wobec innej czuje respekt ja nie czuję go przed nikim

teraz pomylicie podobne uczucia znowu respekt wiążący się z uznaniem zwierzchnictwa nad sobą

a szacunek wiążący się z traktowaniem osoby grzecznie

jest różnica gdy np . ktoś mi przeszkadza to gdybym czuł respekt był pokorny skończyłoby się na tym że bym go poprosił by mi dał spokój, i on mógłby to uczynić lub nie

z szacunkiem jest inaczej poproszę go a jeśli mi odmówi to mu zrobie coś niemiłego żeby się odwalił.

Proste ta różnicy gdybym nie miał szacunku to od razu bez pytania zrobiłbym mu nazłość.

Na pewno to co robię pokorą nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony, szczerze to nie mam już ochoty tłumaczyć o co chodzi. Poczytaj sobie wątek ze zrozumieniem zamiast pisać żeby od nowa tłumaczyć coś co jest jasne przynajmniej dla Wioli, Lilith, Vian i dla mnie. Nie zalezy mi w ogóle żebyś zrozumiał jeśli o to chodzi ;) Kazdy ma wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mi się nie chce bo czytam każdy post po trzy razy, i po prostu widzę,że patrzycie na sprawę niewłaściwie mam inne zdanie i tyle.

 

-- 01 sty 2013, 17:19 --

 

Nigdy nie nazwałbym tego pokorą chyba po prostu mamy trochę inne definicje pokory Lilith.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tego nie powinno się nazywać pokorą.

 

A co jest złego w tej pysze?

Dla mnie nic.

np.: wiele teorii Newtona było prawdziwych i on też gdy spotykał się z krytyką mówił nie ja mam rację.

Tylko człowiek pyszny może coś osiągnąć moim zdaniem.

Dla mnie to jest kwintesencja Nietzscheańskiej koncepcji "woli mocy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vian,

Wiola, proszę przenieść ten temat!

ja tak nie napisałam, wyjaśniłam co i jak...

 

-- 01 sty 2013, 19:16 --

 

Vian, Dzięki , dokładnie o to z tym proszę chodzi, chociaż uważam ,że w ogóle nie powinna tego pisać. Jestem tu już modem dość długo i pierwszy raz się z takim zgłoszeniem spotkałam więc chyba coś nie gra , a nie ja się czepiam. :?

 

Też jestem modem i się zdarzało i to całkowicie normalne. Ile for, tyle 'regulaminów'........

 

-- 01 sty 2013, 19:17 --

 

No i trafiłaś na takie osoby, na coraz większą liczbę takich osób. Konsekwencja wyboru.

 

Uważasz, że to moja wina? Spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vian,
Wiola, proszę przenieść ten temat!

ja tak nie napisałam, wyjaśniłam co i jak...

Pisałam na podstawie tych postów:

kosz-t40477.html#p1090600

Wtedy nie prostowałaś tego "proszę przenieść", a ja siłą rzeczy na oczy tego nie widziałam.

 

Też jestem modem i się zdarzało i to całkowicie normalne. Ile for, tyle 'regulaminów'........

No właśnie, ile for, tyle regulaminów, więc to co bez mrugnięcia okiem przechodzi na Twoim, na tym niekoniecznie.

 

Uważasz, że to moja wina? Spoko

Uważam, że masz kompleks wyższości i niższości jednocześnie. Uważam, że swoją agresywną, bezkompromisową postawą rekompensujesz sobie fakt, że w domu Ciebie poszturchują. Uważam, że każda akcja wywołuje reakcję. Jeśli przyjmiesz postawę "nie przeproszę choćby nie wiem, co", "nie zmienię swojego podejścia, bo MNIE takie pasuje", prędzej czy później będziesz z prawie każdym w konflikcie i nie możesz mieć o to do nikogo pretensji, bo to jest naturalna reakcja na Twoją akcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×