Skocz do zawartości
Nerwica.com

Uzdrawiający sen


Gość rozmaryn

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeżyłam taki ''uzdrawiający sen''. Miałam konflikt z koleżanka w realu. A śniło mi się, że spotykam się z nią i zaczynam jej tłumaczyć dlaczego tak zachowałam i co mam do niej.

Następny miał związek z przeszłością i ciągłego wracania do przeszłości jak to chce wrócić do przeszłości bo mi dobrze było. Śniło mi się, że spotkałam się z osobami i mówiłam im o tym, że ''tęsknię''.

Jak się obudziłam to miałam wrażenie, że właśnie tego mi brakowało.

Czy mielinie też takie sny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saanna, Tobie tez może się coś takiego przyśnić.

Mi śię śnia czasem jakieś koszmary ktoś mnie goni itp. ale czasem i cos takiego.

Moja mama w modlitwie prosi o jakiś sen i za 1-2 mies. śni jej się. Raz jej się piekło przyśniło a innym razem św. Teresa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sny moga być bardzo ważne i moga miec bardzo dużą siłę terapeutyczną. Przeprowadzono pewien eksperyment. Ochotnikom którzy sie zgłosili nie pozwalano wchodzić w stan REM kiedy powstają marzenia senne. Pozwalano in spać, ale wybudzano za kazdym razem kiedy mózg wchodził w owa faze. Po jakims czasie owe jednostki miały halucynacje na jawie, a kiedy pozwolono im sie swobodnie wyspać faza REM była nie naturalnie długa...

Narkolepsja co nie wielu wie jest powiązana z emocjami. Jak chora jednostka zaczyna odczuwać emocje organizm odcina jakby mięśnie i zapada automatycznie w sen.

 

Te dwie sprawy zostały połączone i wywnioskowano, że marzenia senne są ściśle powiązane z naszymi emocjami. Także w sensie bilogicznym za te sprawy odpowiada ta sama część mózgu.

 

Pewna kobieta, która była ofiarą gwałtu miała powtarzający sie kilkanaście lat sen, w którym pojawia sie uczucie bezradności. Śniło jej sie, że jest napadana i że jest zupełnie bezradna. Zaczęła jednak pracować z tym marzeniem i "potrafiła" w pewnym momencie jakby pojawić sie świadomie w swoim śnie i zareagować. Potrafiła owego napastnika np: udezyć i zmienić swój stan emocjonalny. Utrzymywała potem, że właśnie ta zmiana sprawiła, że zmieniła sie jej postawa także na jawie. Przestała sie bac mężczyzn i potem została mężatką.

 

Dla mnie osobiście bardzo ważną funkcję stanowią właśnie między innymi sny. Także pewne wyobrażenia na jawie, przeróżne formy kulturowe czy religijne... chodzi o symbole i ich żywość. Wyobrażenia senne to funkcja świadoma i jakoby przygotowywanie świadomości na zmianę. Zmiana dokonuje sie jak w owej świadomej funkcji umieścimy jakąś emocje, stan. Generalnie jak sprawimy, że ów symbol stanie sie żywy i będzie niósł za soba rzeczywistą indywidualną wartość wewnętrzną. Podczas snu nasze emocje pracują i wiele problemów można tak zrozwiązać. Można zmienić swoją wewn. postawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×