Kłamstwo

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Kłamstwo

przez Lilith 25 kwi 2017, 10:45
Czemu w takim razie nie poszukać ludzi, którzy sami są dziwni lub są otwarci na wszelkie odstępstwa od normalności? Nie chodzi mi o tolerancyjne osoby, które nic nie powiedzą, bo są miłe, ale takie, dla których to naprawdę nic wielkiego.[/quote]W realu nie jest łatwo znaleźć takich ludzi. Ewentualnie można nawiązac kontakt na Forum a później przenieść go na grunt rzeczywisty. Wtedy jest trochę łatwiej...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Kłamstwo

przez mariusz75 25 kwi 2017, 15:22
Nasza natura jest zbyt okrutna i nie ujarzmiona, żebyśmy mogli żyć w prawdzie. Odpowiedz sobie na pytanie: "Czy jestem w stanie być wiernym swojemu partnerowi do końca życia, bez względu na wszystko?" Jeżeli powiesz sobie tak, okłamiesz się (być może nie świadomie). Jeżeli powiesz nie, to już wiesz, że nie możesz żyć w prawdzie bo twoja natura jest po za twoją kontrolą. Chyba, że wszystko olejesz w imię prawdy :smile: Ale tak się nie da żyć między ludźmi.
mariusz75

Kłamstwo

przez Arhol 25 kwi 2017, 16:23
"Nie kłamię - oszczędnie wydzielam prawdę,bądź przemilczam niektóre jej części :mrgreen: ".
Zawsze będziemy robić w wuja siebie,czy kogoś z otoczenia,czasem w drobnych sprawach,czasem w większych,taka natura człowieka że skłonność i użytek ściemy był,jest,będzie.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kłamstwo

przez Bonus 26 kwi 2017, 09:04
Ja nie uznaję kłamstwa i nie mam takiego charakteru, w przeciwieństwie do niektórych ludzi.
Tylko na "kłamstwo" można spojrzeć też z innej strony. Jeżeli nie powie się o czymś jakiejś prawdy, bo ma się co do tego powód, bo jest to czyjaś, prywatna sprawa i to nikomu nie zaszkodzi, to w tym złego nic nie ma.
Ale inna sytuacja jest wtedy, gdy chodzi o poważne sprawy i czyjeś kłamstwa potrafią ranić, wprowadzić w błąd. Tutaj bardzo dużo zależy od danej sytuacji, również od okoliczności.
Kłamać nie warto, bo na tym się z czasem traci, ale są tacy, którzy mają to gdzieś i nic sobie z tego nie robią. Jedni kłamią, bo mają taki a nie inny charakter, a inni kłamią, bo mają w tym jakiś cel.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Kłamstwo

przez distorted_level68 26 kwi 2017, 09:16
Bonus, okay, w większej części zgadzam się z tym co napisałeś, a jak byś odniósł się do osób cierpiących na mitomanię? Czy jej/jego wyimaginowany świat, niezależny od tej jednostki, jest automatycznie zepchnięty na margines, bo ma tak a nie inaczej?

Kłamstwo

przez Bonus 26 kwi 2017, 10:18
distorted_level68 napisał(a):Bonus, okay, w większej części zgadzam się z tym co napisałeś, a jak byś odniósł się do osób cierpiących na mitomanię? Czy jej/jego wyimaginowany świat, niezależny od tej jednostki, jest automatycznie zepchnięty na margines, bo ma tak a nie inaczej?

Wiesz co, nie wiem, jak mogę to ocenić.
Osoby, które notorycznie kłamią, czyli są: mitomanami, może i cierpią na takie zaburzenie, ale nie usprawiedliwiałbym ich tak do końca.
Są jakieś terapie dla takich osób, są psychologowie, którzy mogą pomóc przestać kłamać, ale jak w każdym uzależnieniu i problemie, tacy ludzie muszą sami chcieć sobie pomóc, bez przymusu.
Kwestia własnych chęci. Mitomani też mogą celowo okłamywać, żeby mieć z tego korzyści i mogą mieć ze swoich kłamstw satysfakcje.
W każdym razie, nawet jeżeli jest to zaburzenie i ludzie tacy kłamią, to ma to i tak swoje konsekwencje i kogoś się krzywdzi.

Sortuj wg