Skocz do zawartości
Nerwica.com

Fan samobójstw


muras

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w psychologii istnieje takie pojęcie jak "Fan samobójstw"? Chodzi mi osoby, które lubią czytać artykuły (newsy) o samobójstwach, rozmawiać o tym, a jednocześnie nikomu źle nie życzą i jest im przykro, że takie sytuacje miały miejsce, mimo to lubią takie historie. Czy to jednak tylko zwykła ciekawość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hutch, wytlumacz mi jak mozna ,,LUBIEC,, historie o samobojstwach??albo ja jestem juz zdrowsza niz myslè,albo staroswiecka w takim razie..

 

[Dodane po edycji:]

 

muras, poza tym myslè ,ze chodzi tu o Ciebie prawda??wszystkie 3 posty ktore zalozyles dotyczà wlasnie samobojstw..nie piszesz nic o sobie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie zainteresowanie może pojawić się z wielu powodów tj. Co dzieje sie w głowach ludzi którzy popełniają samobójstwo dlaczego to robią co nimi kierowało dlaczego nikt tego nie przewidział. Chodzi mi o to że by ktoś popełnił ten czyn musi zajść cały złożony proces na który składa się wiele czynników społecznych i psychologicznych. Ja zawsze jak słyszę w wiadomościach o tym mam stos myśli w głowie. Sam cierpię na zaburzenia depresyjno lękowe i mogło to mnie spotkać. Nie wiem z jakiego powodu muras się tym interesuje i czy chodzą mu takie myśli po głowie mam nadzieje że nie ale nie widzę by było w tym coś specjalnie wypaczonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hutch, szanujè Twoje zdanie..jednakze nie ma dla mnie nic w tym normalnego,jesli ktos lubi takie tematy :?sama nazwa tematu:Fan samobojstw mowi sama za siebie.jak mozna byc fanem oglàdania czyjegos umierania?ale to tylko moje zdanie.pozdrawiam goràco :D kochajàca zycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fan samobójstw. To rzeczywiście brzmi nieco .... dziwnie. Co innego być zainteresowanym tą tematyką. Jednak i to zainteresowanie jest wg mnie jakieś takie ... niezdrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i niezdrowe trudno powiedziec wszystko pewnie zalezy od pobudek i wielu innych

ja np interesuje sie szeroka pojeta tematyka seryjnych mordercow i moim zdaniem w moim przypadku oznacza to po prostu ciekawosc

choc bardzo mozliwe ze kryja sie za tym jakies niezdrowe motywy :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od gimnazjum czytam o samobójstwach żeby się dołować i płakać i widzieć w tych historyjkach siebie.

Teraz trochę się interesuję suicydologią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×