Psychoza

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Psychoza

przez Pojebek 01 sie 2008, 18:36
Czy jest ktoś z przebytym epizodem psychotycznym, lub ktoś komu lekarz profilaktycznie leki przeciwpsychowyczne zaoisał?
Offline
Posty
68
Dołączył(a)
01 sie 2008, 17:16

Re: Psychoza

przez norm 19 lis 2008, 10:27
ja jadłem olanzapine przez ponad pół roku (nie jem od 3 tygodni) w dawce 10mg chociaż epizodu psychotycznego nigdy nie miałem...(przynajmniej ja tak uważam:)

a psychoza to "zaburzenie psychiczne definiowane w psychiatrii jako stan umysłu, w którym doznaje się silnych zakłóceń w percepcji rzeczywistości. Osoby, które doznają stanu psychozy doświadczają, zaburzeń świadomości, spostrzegania, a ich sposób myślenia ulega zwykle całkowitej dezorganizacji. Osoba znajdująca się w stanie psychozy nie ma jej świadomości i wydaje się jej, że funkcjonuje normalnie. Istotą psychozy jest brak krytycyzmu wobec własnych, nieprawidłowych spostrzeżeń i osądów, przy czym należy tu rozróżnić psychozy z zachowaną świadomością, od psychoz przejawiających się zaburzeniami świadomości."

psychozą jest na przykład schizofrenia...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Psychoza
norm
Offline

Re: Psychoza

przez norm 20 lis 2008, 09:38
myślę że lekarze nigdy nas nie zrozumieją w 100% i jedynie mogą próbować stawiać się w naszej skórze i wyobrażać sobie... mają wiedzę i doświadczenie wynikającą z obcowania z pacjentami... to tak jak z wszystkim, możesz sobie wyobrażać jak to jest jest być na lsd, możesz mieć wiedzę, przeczytać przeżycia innych, działanie na organizm ale jak nie spróbujesz to jest to wciąż wyobrażenie.
tak mi się wydaje... :twisted:
norm
Offline

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Przeskocz do